tv.eReport.sk

Energetická kríza – jedna otázka, jedna odpoveď

Relácia Bez cenzúry v skratke. Energetická kríza je len prvý článok pekelného domina. Prof. Ing. Peter Staněk, CSc., je slovenský ekonóm, prognostik, samostatný vedecký pracovník uznávaný po celom svete. Dnes len krátko, na téma energetická kríza.

– Ako vznikla energetická kríza
– Je to umelé a pripravené
– Energie sú len začiatok
– Len štartovací kameň, ktorý sa rúti a strháva so sebou všetko
– Malé a stredné firmy pôjdu pod kytky
– Nezamestnanosť, sociálne búrky a deštrukcia

Ďakujeme, že nás sledujete.


Komentáre

 • To je ďalší dezinfo web? Že toľko debilov tu vidím písať o USA (prečítajte si o Maršalovom pláne degeškovia potom ) , dôvod prečo najsilnejšie ekonomiky sveta (včetne Nemecka,) sú na západe. Napriek tomu že Londýn bol počas vojny sústavne bombardovaní, Paríž okupovaný, no a o Taliansku ktorému sa pred vojnou všetci smiali ani nehovoriť , Rusko jeho ekonomike môže akurát riť teraz bozkávať. Toť ku kapitalizmu degeši komunistický.

 • Kým energetická kríza je prvým stupňom predpeklia, Stanekove vízie sú peklo samotné! Komunistický mysliteľ SAV, dáva aj recept ako k tomu čo najskôr dôjsť! Znárodnenie strategických podnikov či rozdanie svetového bohatstva medzi chudobných, je super nápad hodný hlupáka! No tak ako stroje v rukách pracujúcich neodstranili chudobu, ani energie lacnejšie nebudú ak sa odstráni zisk z vloženého kapitálu! Všeľudové blaho sa totiž ukázalo ako veľmi zlý hospodár v správe vecí verejných a napomohlo akurát k zániku fungujúcich veci! ( Opakovanie zlého postupu možno prispelo k vzniku žiarovky, no nikdy k očakávaným ekonomickým výsledkom!)

 • Kým energetická kríza je prvým stupňom predpeklia, Stanekove vízie je peklo samotné! Komunistický mysliteľ SAV, dáva aj recept ak k tomu čo najskôr dôjsť! Znárodnenie strategických podnikov či rozdanie svetového bohatstva medzi chudobných, je super nápad hodný hlupáka! No tak ako stroje v rukách pracujúcich neodstranili chudobu, ani energie lacnejšie nebudú ak sa odstráni zisk z vloženého kapitálu! Všeľudové blaho sa totiž ukázalo ako veľmi zlý hospodár v správe vecí verejných a napomohlo akurát k zániku fungujúcich veci! ( Opakovanie zlého postupu možno prispelo k vzniku žiarovky, no nikdy k očakávaným ekonomickým výsledkom!)

 • Už jednoduchšie to nemohol p. Staněk vysvetliť. Pan Boh zaplať! Je na zodpovednosti každého z nás, čo urobí. A či vôbec niečo urobí. Či len zostane NAĎALEJ ČIERNYM PASAŽIEROM, čo sa v konečnom dôsledku iba priživí na výsledku boja ostatných, aktívnych a mysliacich.

 • Ani tri stovky najmocnejších prezidentov zatvorených na týždeň v kongresovej hale nemá tú moc nastoliť na tejto našej planéte mier. Mier. To je stav bez vojen, vtedy sa nestrieľa, tanky sa nepremiestňujú, rakety nelietajú. Vojaci majú dve nohy a nekrvácajú. Nuž, podľa toho je zreteľne vidno, že prezidenti sú v skutočnosti iba akési postavičky/figúrky na šachovnici moci, v podstate nikto v porovnaní s ich skutočnými pánmi v pozadí. To sú tí praví vládcovia sveta, veľké kalibre a majitelia mieru. Tí sa veru nepotrebujú pretŕčať pred TV kamerami, stačí im len písknuť, no ešte aj na to majú svojich ľudí. Nenosia respirátory, prikazujú ich nosiť. Takže …?

 • Pan Stanek je optimista ako hrom. Je to urcite scitany clovek ale az priliz rychlo rozprava. Ceny energii sa skonsoliduju. Pretoze ak by sa vyrobcovia a distributori az priliz obohacovali tak trh ich polozi. Pride niekto kto ponukne menej a nenazrancom nezostane nikto kto by im platil. Len to v energetike dlho trva taketo zmeny. Ako sa hovori, horsie uz nebude. Najhorsie je teraz 😅

 • Je to vlastne úplne jednoduché! Vlády a medzinárodné organizácie sú celkom v rukách korporácií a kartelov, ktoré už tak zbohatli, že si môžu robiť s národmi a planétou čokoľvek, čo chcú. Napr. BlackRock disponuje s majetkom a aktívami v hodnote 10 biliónov dolárov!!
  Ryžuje na vojne na Ukrajine, lebo financuje a kupuje akcie US zbrojárskych firiem a už má podpísané kontrakty so Zelenskym o obnove Ukrajiny po vojne! Kriví aj trh s nehnuteľnosťami a skupuje celé oblasti a sídliská s domami a pozemkami napr. Larry Fink v Houstone!!

  • @Yxs Ypsylon keby bola energetika štátna tak ako bola do privatizácie žiadna kríza by tu nebola! Jediné riešenie je späť do rúk štátu.zlúčit všetko včetně prenosovej sústavy! Prestať predávať cez burzu energiu! Vlastná štátna cenotvorba! Predať len prebytok ak vznikne. Toto je na hlavu postavené čo sa tu deje! A som moc zvedavý čo budeme robiť ak prestanú Rusi predávať urán? To chce rozunich ľudí vo vláde nie hlupákov a zradcov! Alebo máte lepšie riešenie? Rád si prečítam!!!

  • @Yxs Ypsylon keby bola energetika štátna tak ako bola do privatizácie žiadna kríza by tu nebola! Jediné riešenie je späť do rúk štátu.zlúčit všetko včetně prenosovej sústavy! Prestať predávať cez burzu energiu! Vlastná štátna cenotvorba! Predať len prebytok ak vznikne. Toto je na hlavu postavené čo sa tu deje! A som moc zvedavý čo budeme robiť ak prestanú Rusi predávať urán? To chce rozumnich ľudí vo vláde nie hlupákov a zradcov! Alebo máte lepšie riešenie? Rád si prečítam!!!

  • @Ondrej Ponyiczky Ale ja vám rozumiem, tiež nie som zo situácie nadšený. Len buďme realisti, my už žiadny štát nemáme! Nemáme „elitu“, nemáme kapitál, nemáme armádu, nemáme médiá, nemáme dlhodobé koncepty, nemáme všetko to, čo sa je nevyhnutnou podmienkou čo i len čiastočnej samostatnosti. O zmenách vlád na Slovensku sa dávno rozhoduje inde (príklad – kauza Kuciak). V spojení s faktom, že 3/4 domorodcov mdlého ducha je ovládaných tupou nenávisťou generovanou médiami, alebo ľahostajnosťou a lenivosťou, + mládež sa definitívne identifikuje ako „európania“ sú otázky podobného typu bezpredmetné. To akože čo? Únia vám dovolí robiť si vlastnú energetickú politiku? Alebo z nej vystúpite? Veď vás vlastní spoluobčania z montovní a korporácií utlčú čapicami. Moje „riešenie“ nie je publikovateľné. Takže ľutujem, realita je krutá – čas kedy sa niečo dalo robiť skončil v 90tych rokoch. Energetika je totiž parciálna časť omnoho väčšieho spoločenského problému – straty svojbytnosti.

  • @Yxs Ypsylon v mnohom sa stotožňujem z Vaším názorom! Na vašu otázku odpovedám asi takto, pokiaľ budú staré Štáty viesť túto deštruktívnu netolerantnú politiku! Tak je potrebné vystúpiť z tohto spolku. A pokiaľ ide o energetiku nepovažujem ju za čiastkový problém.pretoze je to základ fungovania hospodárstva. Takže vlastně podľa môjho názoru priorita.

  • @Yxs Ypsylon Energeticke monopoly (sektor s vysokou koncentraciou) sa nikdy nemali privatizovať! To platilo do nastupu Mikloza a Dzurindu k moci! Aj ked za mojich cias(neviem ako je to teraz) stat vlastnil kontrolne baliky akcii, dokonca v klucovych bol majoritnym vlastnikom, dodatky a zmluvy davali rozhodovaciu pravomoc cudzim vlastnikom, lebo Mikloz, Sulik, …

  • @Yxs Ypsylon Energeticke monopoly (strategicky sektor s vysokou koncentraciou) sa nikdy nemali privatizovať! To platilo do nastupu Mikloza a Dzurindu k moci! Aj ked za mojich cias(neviem ako je to teraz) stat vlastnil kontrolne baliky akcii, dokonca v klucovych bol majoritnym vlastnikom, dodatky a zmluvy davali rozhodovaciu pravomoc cudzim vlastnikom, lebo Mikloz, Sulik, …

  • @Yxs Ypsylon Energeticke monopoly (strategicky sektor s vysokou koncentraciou) sa nikdy nemali privatizovať! To platilo do nastupu Mikloza a Dzurindu k moci! Aj ked za mojich cias(neviem ako je to teraz) stat vlastnil kontrolne baliky akcii, dokonca v klucovych bol majoritnym vlastnikom, dodatky a zmluvy davali rozhodovaciu pravomoc cudzim vlastnikom, lebo Mikloz, Sulik, … Takze: Vystupit z EU a Znarodnit vsetky strategicke podniku!

  • @Yxs Ypsylon Energeticke monopoly (strategicky sektor s vysokou koncentraciou) sa nikdy nemali privatizovať! To platilo do nastupu Mikloza a Dzurindu k moci! Aj ked za mojich cias(neviem ako je to teraz) stat vlastnil kontrolne baliky akcii, dokonca v klucovych bol majoritnym vlastnikom, dodatky k zmluvam davali rozhodovaciu pravomoc cudzim vlastnikom, lebo Mikloz, Sulik, … Takze: Vystupit z EU a Znarodnit vsetky strategicke podniku!

  • @Yxs Ypsylon Energeticke monopoly (strategicky sektor s vysokou koncentraciou) sa nikdy nemali privatizovať! To platilo do nastupu Mikloza a Dzurindu k moci! Aj ked za mojich cias(neviem ako je to teraz) stat vlastnil kontrolne baliky akcii, dokonca v klucovych bol majoritnym vlastnikom, dodatky k zmluvam davali rozhodovaciu pravomoc cudzim vlastnikom, lebo Mikloz, Sulik, … Takze: Vystupit z EU a Znarodnit vsetky strategicke podniky! A kedze nikto ich neodnesie, treba vyckat na pronarodnu vladu…

  • @Yxs Ypsylon Energeticke monopoly (strategicky sektor s vysokou koncentraciou) sa nikdy nemali privatizovať! To platilo do nastupu Mikloza a Dzurindu k moci! Aj ked za mojich cias(neviem ako je to teraz) stat vlastnil kontrolne baliky akcii, dokonca v klucovych bol majoritnym vlastnikom, dodatky k zmluvam davali rozhodovaciu pravomoc cudzim vlastnikom, lebo Mikloz, Sulik, … Takze: Vystupit z EU a Znarodnit vsetky strategicke podniky! A kedze nikto ich neodnesie, treba vyckat na pronarodnu vladu… Dlhodobe zmluvy s Ruskom na dodavky jadroveho paliva, ropy a plynu a mozno aj uhlia.

  • @Yxs Ypsylon Energeticke monopoly (strategicky sektor s vysokou koncentraciou) sa nikdy nemali privatizovať! To platilo do nastupu Mikloza a Dzurindu k moci! Aj ked za mojich cias(neviem ako je to teraz) stat vlastnil kontrolne baliky akcii, dokonca v klucovych bol majoritnym vlastnikom, dodatky k zmluvam davali rozhodovaciu pravomoc cudzim vlastnikom, lebo Mikloz, Sulik, … Takze: Vystupit z EU a Znarodnit vsetky strategicke podniky! A kedze nikto ich neodnesie, treba vyckat na pronarodnu vladu… Dlhodobe zmluvy s Ruskom na dodavky jadroveho paliva, ropy a plynu a mozno aj uhlia (vdaka Ficovi a Dankovi).

ARCHÍV