tv.eReport.sk

Napätie a hnev voči vládam silnie. Hrozí Európe vzbura?

– Politický komentátor Ján Baránek opäť prijal pozvanie do nášho štúdia. V relácii Bez cenzúry bude rozprávať o súčasných aktualitách, a to najmä o tých. ktoré nám naháňajú strach.

– Jadrová vojna, je to len strašiak, alebo sa to môže stať?
– Dochádzajú Rusom konvenčné zbrane?
– Použijú alternatívne zbrane podobné jadrovým?
– Čo sa stane s Ukrajinou?
– Hnev ľudí narastá, čo to môže spôsobiť
– Pribúdajú útoky, násilie, neznášanlivosť
– Je naozaj len jedna pravda?


Komentáre

 • Tento postarší chlapík vie že Ukrajina nemôže vyhrať. Je jedno, že Rusko vedie útočnú vojnu prelialo prvé krv civilistov, je jedno čo je dobro alebo zlo hlavne je zachovať nákup surovín z Ruska aby ich mal lacnejšie ?

 • Pan Baranek spravna otazka # preco tam ti rusi vtrhli#
  kto rozmysla spravne tak to vie ! My tu pravdu o ukrajine
  vieme, ale preco ju verejne neprizname. ?Nemusime byt
  #rusofili# ale tak isto nemusime byt # neonacisti# .
  Pravda je pravda v kazdom case, ibaze kto tu pravdu moze
  vyslovit aby sme tomu mohli uverit. Aj mnohe nabozenstva
  tvrdili,ze su jedine a prave ! a je to pravda? Kazdy z nas ma
  pravo verit v svoju pravdu ale nie vzdy mu je dovolene o tom
  v dave hovorit.

 • Co to tento typek trepe ? Rusi su vojenska velmoc ? A nevedia to skoncit ani za pol roka ?
  Pocuvame propagandu … ale on vie … a odkial ? zeby z ruskej propagandy ?
  Vsetci co participovali na plosnom testovani su zlocinci ? (nesuhlasil som s tym a nebol som sa testovat .. ale) ako by ty riesil on ??
  Lebo lahko sa mudruje ked nemusis rozhodovat a vladnut …

 • ten pán je politický komentátor … prečo si nepozriete rozhovory s ľuďmi ktorí sú odborníkmi majú Rusko precestovane skrz na skrz ,taktiež Ukrajinu, robia reporty priamo z fronty atď. ,poznajú mentalitu ,vyznajú sa v politickom dianí v histórii v konfliktoch ,a vy tu dávate za pravdu nejakému komentátorovi ktorý je zaujatý ? cely vyspelý svet a vyspelé krajiny majú v tomto konflikte jasno na ktorej strane sú…bohužiaľ sme veľmi ovplyvnení propagandou z východu…Peace..

 • pán Baranek, vojna na Ukrajine je vojna USA ako svetového hegemóna, ktoré tlačia na svoju koloniálnu Európu, teda na Západné koloniálne štáty, aby ukončili svoju spoluprácu s Ruskom (boli prijaté sankcie). Vojna na Ukrajine je súčasť a cesta informačno-politickej vojny proti Putinovi (pán Putin za každú cenu bojuje za suverenitu Ruska), ktorá má „iba“ dopomôcť k prevratu v Moskve, nehľadiac na ľudské obete. Toto sa ma stať za hlavnej účasti 5 -tej kolóny Ruska (tzv. podpindosníci) a odstránenie „pro-putinovského vedenia“ v Rusku, a tak dopomôcť rozdelenia Ruska, a teda podelenia Ruska na kolóniu pre USA a Západ, kolóniu prírodných a energetických zdrojov, a vedeckých ľudských zdrojov. Tomu ma poslúžiť 5- kolóna, teda opozícia Ruska, aby sa uzavrel mier s pro-západnou banderovskou Ukrajinou , čo by sa považovalo ako prehra Ruska a osobne Putina (politická zodpovednosť), a teda odstránenie pro-putinovského vedenia Ruska. Je nad nebo jasné, a pán Putin jasne deklaroval, že „svet bez Ruska nebude a na obranu svojho územia použije najnovšie zbraňové technológie“! Takže vyhrá Ukrajinsky vojenskou cestou to je len prekrytie zákernosti prebiehajúcej informačnej propagandy…, a tak ďalej, a tak podobne…… a je potrebné poznamenať , že v postkomunistických krajinách do funkcii sú korupčne dosadzovaní ľudia z ulice, neznalí globálnych objektívne prebiehajúcich procesov , neznalí základov globálneho riadenia (subjektívna akcia), schopní z toho odvodiť dopad na lokálnu úroveň, ktorí blahoskonne každý politicky zámer Západu odsúhlasia a vystupujú navonok ako tzv. elity proti všetkému čo je Ruské!…. toto je tragédia nielen Slovenska, a je len otázkou času kedy Slovensko ako štát prestane jestvovať (zlyhávajú základné funkcie štátu!)…….

  • Ahoj, rozumiem že nemáš čas a ani intelekt na získanie racionálneho faktami podloženého názoru a tak preberieš alternatívny názor, ktorý sa ti zapáči na prvý pohľad a vysvetlí tvoj neúspech v živote. Svet je zložitejší takýmto spôsobom prežiješ svoj život v klamstve.

 • Myslím že na ukrajine sa bojuje hlavne za,kôli investíciam amerických politikov!Po majdane tam vrazil Biden ml.peniaze,investoval do podnikov,a nie len on,bolo ich veľa!Ak by vyhrali rusi,tí politici by prišli o svoje peniaze!A tak pod pláštikom boja za demokraciu sa tam bojuje za ich peniaze

 • Čista pravda to povedala naša prezidentka na slavu ukrajiny Naka ju mala okamžite zatknuť. Ale ona može druhy mie kde sme sa dostali a to hovoryli aj iny. Trestat klamat to je cela demokracia. Čo je demokracia je len zločinecka spoločnost a ako je aj Severna Korea. Tam je ešte večia demokracia než tu či v USA Lebo hlalsat niečo a robyt niečo su dva rozdieli. Treba prestat vyhrožovat a žit radšej v mieri chamtivost musi tiež prestat

 • Agresia nie je že ukrajinci zabijali rusku menšinu. A čo pachali a pachaju američania či oni možu. USA vždy robyli zle či indianom a kto ich potrestal nik aj v Iraku čo tam hladali a všade v svete. Ja by som ich vyduril zo šadial kde su aj z ameriky a zem vratil Indianom. USA okradaju štaty aby si dokazovali aky su vyspeli a bohaty štat. Niktory štat nema čo zhanat v inom štate. A Nato malo byt tiež zrušene a tak by bol mier na zemi.

  • Bez urážky p. ivana ale ten váš a Baránekov výrok je sprostosť!! Azov je názov územného celku ako u vás
   Vysočina či Chodsko a z fašizmom to nemá nič spoločné!
   Pokúsil som sa na tú tému s Baránekom polemizovať :

   Hlúposti, hlúposti a ešte raz hlúposti!! Večná sláva hlúpostiam čo sa zrodili v študovanej hlave doktora prírodných vied!….
   Azov je vraj nacistická organizácia?! No podľa mňa Azov je pomenovanie územného celku ako u nás Abov či Hont!!! To podľa vás Azovské more je fašistické more a je nutné ho vypustiť a vysušiť????
   Sláva ukrajine je fašistický pozdrav??! Tak čo je potom známy výrok z liturgie: ,,..sláva Bohu na výsostiach a pokoj ľuďom dobrej vôle..“?? Či komunistický výrok: česť a sláva červenej armáde našej osloboditeľke..
   Podľa vašho výroku p.Baránek pravda je iba jedna to iba uhol pohľadu na ňu sa mení!..
   Tak by ma zaujímal váš uhol pohľadu na pravdu že RF napadla , okupuje a bojuje na území Ukrajiny proti
   Ukrajincom zatial čo Ukrajinci sa iba bránia na svojom územi!! Aký iný pohľad môže ešte byť na tejto zjavnej
   pravde??
   No do kolien ma dostala vaša úvaha p.Baránek že iba Rusi majú neodškriepitelný nárok na výťazstvo !!
   a teraz príde to vaše farizejstvo, ,,lebo oni majú lepšiu informačnú službu!!!“ No kravina na kvadrát!!
   Tak vás nezaujíma kto je agresor a kto je napadnutý??! Vyhrať musí len Putin a RF lebo oni majú lepšie
   informácie?? A inak ste zdravotne na tom dobre p Dr.?
   Na koniec už iba toto. Dajte už pre kristove rany pokoj s tým celoplošným testovaním, či očkovaním!!
   Ako RNDr. veľmi dobre viete že rozpitvávať donekonečna udalosti ex post k ničomu nevedie….
   iba ak by ste medzi časom vyriešili cestovanie časom a chystáte sa návratom do minulosti krivdy na slovači
   napraviť?! Lebo ak nie tak je to od vás páni iba pohapustý populizmus… Česť a sláva vám!

   No ako praktizujúci ,,kresťanský fašista ma zablokoval!! No aj to je riešenie…

  • @Ivana Ružanská
   Ja zasa tipujem že madam je určite Harabín Hujerka! To podľa toho ,,prezidentského“ výmyslu ,,ukrofašizmus“ ! Nechápem čo majú nejaké dávky biolobickej zbrane spoločné s témou Azov o ktorej sa bavíme…

 • Rusi su velmoc maju vela všetkeho nerastne bohatstvo ,ropa plyn,Vyrok o tom že to nemože tak byt aby jeden štat mal take velke uzemie a nerastne bohatstvo -to najprv začala kotkodakat česka šlapka Olbraitova-v zmysle toho aby sa rusko rozdelilo-a rozkradlo ale to sa Amikom nikdy nepodari -samozrejme že pan Baranek ma prehlad hlavne o konflikte USA-EU-UA-RUSKO.

 • P
  Pán primátor Vallo, že Vám nie je hanba! Poslanci Vám navyšili plat na takmer 7000,-€, ale Vy ste neváhali, ako jediný doterajší primátor, zvýšiť o 100% platiť daň za byt aj osamelým dôchodcom! Ani to, čo ste slúbili hlavne starším cestujúcim, premiestniť na zastavkach MHD celoplošné reklamy tak, že cestujúci za každého počasia musia čakať vonku, lebo nevidia prichádzať autobus (ako napr. Na Štrkovci, aj inde. Dúfam, že si to hlavne dôchodci pri voľbách uvedomia!
  ichádzať

 • Pravdu je třeba říci jen těm, kdo ji chtějí slyšet (Seneca). Vlády ČR a Slovenska to evidentně nejsou (asi špatně slyší), takže aby to nedopadalo „jako hrách na stěnu“ se musíme spojit nejen ve prospěch síly hlasu, ale především ve vlastním zájmu….

  • @Peter Peter no tak teda niečo o ivermektine ja som mala veľmi ťažkú koronu pred dvomi rokmi a poviem keby ma nedržali tri moje známe lekárky tak už voniam fialky od spodu mala som prísny zákaz si volať rzp a ja som to dala aj s ivermektinom,,,, ďakujem pánu Bohu že má tu ešte nechal,,,,ja ho rada počúvam aký máš ty na neho názor to ja neriešim prajem pekný den

  • Slávka, ty si to nedala s ivermektínom, dalo to tvoje telo, našťastie.
   Aj lekári mali a dodnes majú na covid rozdielne názory, pritom mnohí ani kliešťa nevedia správne vytiahnuť.
   Baránek je frustrovaný a zlý pre smrť jeho manželky a podľahol drístom ivermektínistov, on je úplne mimo.
   Ja som skoro zomrel pred 13 stimi rokmi na chrípku, veľa študujem a viem čo je ťažký priebeh covid ochorenia.

 • Do ambulancie mi opakovane chodili emigranti Ukrajinci ,
  všetci do jedného
  velebili Banderu a osočovala Putina.
  Odborná správa,
  ktorú od mňa obdržali, bola ukončená opakovane vetou: ďalšie kontroly v našej ambulancie sú nežiadúce.

 • Ja to poškození Nord Streamu vidím na USA – viz výskyt lodí NATO v blízkosti útoku. A vůbec bych se nedivila tomu, kdyby v tom s nimi jeli i další šmejdi – Britové (mluví se i o Dánech). Američani věděli, že si Němci (hlavně průmyslníci) vynutí spuštění plynovodu. A výroky Pompea i Bideta jsou vcelku jasné.

 • Pán Baránek, v tom pravdivom ohodnotení, mi chýbala ta informácia,ktorú ste síce dva,alebo trikrát začínali, ale moderátor Vás odklonil od problému- prečo Putin napadol Ukrajinu!!!!to chýba ľudom, aby sa dokázali zaradiť. To chýba aj môjmu synovi, ktorému som darmo vysvetľovala, že chyba bola na strane Ukrajiny, lebo tam prichádzalo k fyzickej likvidácii Rusov ,v Donbase ,Luhansku,atd.,a tak podobne. Ďakujem za odpoveď. Zdraví a želám pevné zdravie a úspech v Košiciach,M.Gajdova.

 • Tak o tom, že v tejto vojne nepojde o existenciu Ruska a tým pádom k nepoužitiu jadrových zbraní, by som s takou istotou netvrdila. Potom totiž bude Rusku jedno, čo na to povie Čína.
  A že je nespravodlivé, že jedna krajina má toľko nerastného bohatstva (ako Rusko) nepovedala nemecká kancelárka Merkelová, ale americká ministerka zahraničia Madelin Albrightová.

 • Tak o tom, že v tejto vojne nepojde o existenciu Ruska a tým pádom k nepoužitiu jadrových zbraní, by som s takou istotou netvrdila. Potom totiž bude Rusku jedno, čo na to povie Čína.
  A že je nespravodlivé, že jedna krajina má toľko nerastného bohatstva (ako Rusko) nepovedala nemecká kancelárka Merkelová, ale amarická ministerka zahraničia Madlen Albrightová.

 • Prosím vás vysvetlite niekto pánovi Barankovi,že nacizmus na Ukrajine nieje dôvod, aby tam Rusko zasahovalo. Ukrajina je samostatný štát, takže Rusko nech si v prvom rade robí poriadok s nackami doma,lebo aj oni ich majú dosť. Takže sa dostávame k tomu, že denacifikacia je iba zástierka. Rusku vadí skôr to, že Ukrajina chce skôr spolupracovať so Západom a nie s
  Ruskom a hlavne mu vadi to, že chcela vstúpiť do NATO. Rusko ale nemá žiadne právo vetovat to,že koho NATO prijme alebo neprijme. Momentálne inak Ukrajina má malú šancu ozaj vstúpiť do NATO. Takže toľko k tomu prečo.

 • Slovanské symboly sú zakázané pre pravdu ☀️ slnko pravda.a paraziticke náboženstvo ako zbraň proti nám slovanom.vid štátny znak SR.to je región de facto vatikánskej monarchie a nás kolovrat zakázali fašisti.pravda ☀️ naši prisahali na slnko a vládne lož…

 • Podle mého soudu nemohou naše mainstreamová média uvádět ve zprávách z Ukrajiny informace, které by zeslabovaly bojovou morálku ukrajinské armády. Každý voják má dnes možnost se to dozvědět např. přes internet. Proto tato média šíří ideologii v souladu s propagandou hustěnou do ukrajinských vojáků.

 • Medzi amickou propagandou a realitou je rozdiel.
  EU a Usraina su otroci Amikov a Amici nas ruinuju.
  Amici spravili Majdan na Usraine 2014, nastolili babkovu vladu a bombarduju s Natto Donbas vyse 8 rokov. Dobrovolnici zapadu a Rusi, vyse 8 rokov nosia na Donbas humanitarnu pomoc.
  Panko Baranko Usraina vznikla v Sovietskom zväze z organizacnych dovodov a ziju tam Rusi. Marionetka zidovska nieje Usraina ale komik a narkoman Amikmi podplateny. Lud Donbasu nechce byt otrok Amikov a brani sa. Amici bombardovali aj Juhoslaviu, neslo o boj medzi zväzovymi republikami, ale o bombardovanie Slovanov Amikmi a Natto.

 • Medzi amickou propagandou a realitou je rozdiel.
  EU a Usrainy su otroci Amikov a Amici nas ruinuju.
  Amici spravili Majdan na Usraine 2014, nastolili babkovu vladu a bombarduju s Natto Donbas vyse 8 rokov. Dobrovolnici zapadu a Rusi, vyse 8 rokov nosia na Donbas humanitarnu pomoc.
  Panko Baranko Usraina vznikla v Sovietskom zväze z organizacnych dovodov a ziju tam Rusi. Marionetka zidovska nieje Usraina ale komik a narkoman Amikmi podplateny. Lud Donbasu nechce byt otrok Amikov a brani sa. Amici bombardovali aj Juhoslaviu, neslo o boj medzi zväzovymi republikami, ale o bombardovanie Slovanov Amikmi a Natto.

 • Môj najdôležitejší komentár, že neexistuje ospravedlnenie toho čo putin urobil a robí Ukraine a jej ľudu, a že prosím aby ste si to uvedomili, čo by nemalo byť vôbec ťažké, s odporúčaním presťahovania sa do ruska, ak je tak super, bol vymazaný…

 • Továrišč Baránoček, nikto nidy netvrdil, že Ukrajina vyhrá vojnu s Russkom, chce len dosiahnuť aby sa pratali domov na svoje územie.
  Veľmoc s latrínami v kasárňach je to.
  Chlapče tebe s toho covidu riadne preplo.

 • Ak Zelensky vyhlásil, že s Putinom o mieri rokovať nebude, tak to znamená, že treba vymeniť Zelenského za nového prezidenta, ktorý rokovať bude, lebo to nezmyselné vraždenie inak neskončí. Zelenský ani rokovať nemôže, lebo je tak skorumpovaný západom, že musí ho poslúchať na slovo a západ o mier záujem nemá.

 • Neexistuje ospravedlnenie toho čo Putin urobil Ukraine a jej ľudu. Žiadne. Uvedomte si to prosím. Ak sa o to musíte snažiť, je mi Vás ľúto a prosím presťahujte sa do Ruska. Nechcem Vás tu ani vidieť. Nezaslúžite si tu byť.

 • O tých nerastných zdrojoch to nepovedala Merkelová,ale H.Clintonová. Oblasť Chersonu, Zaporožská oblasť, Donecká a Luhanská oblasť boli oficiálne pričlenené k Rusku.Otázne je, kde presne sú hranice.Ale v čase prebiehajúcej ofenzívy v oblasti Chersonu, Donecka a Luhanskej oblasti postupujú Ukrajinci defacto na ruské územie.Takže už je ohrozená celistvosť Ruska.Alebo ešte nie?

 • Asi sa do štábu UA dostal general Macko. Verchuske chybaju mozgi, zrejme ich darovali a prázdne hlavy len dunia a žerú. Víťazstvo je na dosah.//Ovecka nie je v aute, nafúkal? Koľko ľudí, toľko právd, naj pravda je obusok xi, xi. Tak takze.

 • ❓️?ZÁCHRANA?❓️
  Jeden americký psychiater sa vyjadril, že pomáhať ostatným môže (pomáhajúcemu) navodiť pocit šťastia, kľudnejšiu myseľ a znížiť depresiu.
  Ako Vás tak počúvam a aj zažívam, tak na Slovensku takáto pomoc od predstaviteľov moci nehrozí. Nemôžeme od nich
  očakávať nič pozitívne. Sú to jednoducho p. Baránek
  „mentálne znevýhodnení úbožiaci“, ako ste sa onoho svojho času krásne vyjadrili.
  Ale čo ďalej ??? Či ako spieva P. Habera ??? ??
  ? Je to vo hviezdach??
  ???S úctou p. Baránek??
  Pozdravujem Vás a prajem veľa ⚕️?a ?do života !!!

 • Priznam sa ze pana Baranka som od dob Meciara a Dzurindu prestal sledovat.
  Pricom nie som Meciarovec ale tusil som co byde Dzurinda za vtacika.
  Podla mna ale teraz dokazuje ze uvazuje vlastnym zdravim rozumom.
  Toto co sa teraz deje sa tu este vobec nikdy nedialo.
  Zalezi nam na vlastnej existencii a mam pocit ze naozaj niekdo chce velky Reset.

 • hlas ľudu dosiahne neskutočnú silu až vtedy, až rodiny s deťmi začnú skapínať hladu, nebude čim platiť energie a platiť pôžičky…potom sa národ zobudí a to bude koniec týmto ho*vadám vo vláde, ak sa dovtedy nezobudia…???

 • My sme veru užitoční idioti. Hlavne naša vláda a naša prezidentka a všetci tí, ktorí podporujú vojnu a američanov. Len škoda, že na to doplatíme my, obyčajní ľudia. Nakopať ich všetkých do zadku a vyhnať z krajiny. Pán Klus je mladý, hlúpy poskok Korčoka a našej vlády.

 • uz by mal nastat prevrat k NAOZAj OBCIANSKEJ SPOLOCNOSTI !!!
  ziadne strany a anonymni ‚zlocinci‘ v nich.. PRIAMA PRIEBEZNA VOLBA POVERENCOV = OSOBNA ZODPOVEDNOST,
  tato by mala byt vyvodena aj spatne do roku 89 za to co tu vsetko prebehlo,
  – vrazdenie ludi a nicenie podnikania v krvavych 90tych
  – predaj strategickych podnikov za Dzurindu
  – statna mafia za Fica
  – statny teror za Matovica
  vsetko hrdelne zlociny vsetkych zucastnenych od vlady az po posledneho uradnika – aj ich rodin ktore na tom tiez profitovali a mlcali
  TU SA JEDNA O ZASKODNICTVO NA STATNEJ UROVNI = ZRADA NA MILIONOCH OBCANOV = GENOCIDA = NAJVYSSIE TRESTY PRE ZUCASTNENYCH !

 • Bože, pán Baránek !!! Hovorí sa “ Parvenu “ nie “ Parnevi“ !!!!!!!!!! Ale dobre ! Toto len ukazuje aký ste povrchný nevzdelanec a len štváč !!! Nepoužívajte výrazy, ktoré ste si neuložili poriadne do lebene! Ono sa to zdá len ako taký malý detail – omyl, ale aj tie ostatné štvavé drísty sú presne tohoto typu ! Trepete stále len niečo, o čom ste len počuli v krčme, ale inak tomu nie dosť dobre rozumiete !!!!

 • Omyl pán Baranek. Ukrajina ak by bola Ukrajinou, tak nie je suverenný štát ale USAcký vazal. Ako to, že o tom neviete?
  Ale ona Ukrajinou nie je, nemá zaregistrované hranice odznelo z OSN, tým pádom ešte stále patrí ZSSR, čiže Rusku, keďže Rusko je právný zástupca ZSSR.:

  Не задекларилованы и не зарегистрированы в ООН. В соотсвии с Договором СНГ Украина является административным округом СССР Россия может сделать лишь заявление и обявить Украну своей территорией, т.к. Украина входила в состав СССР, а РФ является правопреемницей СССР. Суверенного государства Украины нет и никогда не было.

  Генеральный секретарь ООН Пан Ги Мун.

 • Omyl pán Baranek. Ukrajina ak by bola Ukrajinou, tak nie je suverenný štát ale USAcký vazal. Ako to, že o tom neviete?
  Ale ona Ukrajinou nie je, nemá zaregistrované hranice odznelo z OSN, tým pádom ešte stále patrí ZSSR, čiže Rusku, keďže Rusko je právný zástupca ZSSR.

 • Bože ! Pán Baránek, čo to tu tárate ? Tajné ruské „superzbrane“ ( kde sú ?, kedy ich chcú Rusi použiť ? )…. použitie bombardérov….. američania rozpútali napadnutie Ukrajiny….Ano – Ukrajina nemôže VYHRAŤ vojnu, ale môže donútiť Rusov zanechať vojnu ! A oslobodiť veľké časti anektovaných územií.
  Prečo teda Rusi vlastne vtrhli na Ukrajinu ??? Nedopovedali ste to !!! Kto ich donútil ??? Nebodaj USA a EU ? Teraz už je to jasné ! Ste rafinovaný ruský troll !!! Škoda mariť čas s Vami ! Týmto s Vami končím !!!
  A na záver : zapojenie entropie v protiklade k možnosti náhodného vzniku organickej formy hmoty je vo Vašej interpretácii argumentom nemožnosti vzniku životota ! Slabo ste sa učili a študovali na univerzite ! Princíp entropie naopak v určitej fáze vývoja vesmíru umožnil prebehnutie udalosti, ktoré viedli k možnému procesu vzniku organickej substancie ! Ale o tom sa je škoda s Vami baviť !

 • Vždy budem súhlasiť s Baránekom ohľadom celoplošného testovania. Z dlhodobého hľadiska pre Slovensko bude riešením len odpojiť sa od európskeho trhu s elektrinou. Veterná energia je problém, v sieti sa musí udržať frekvencia prúdu s malou odchýlkou, ak je 50 Hz, treba udržať nad 49.95 Hz, nebude fúkať, klesne to pod 49,9 Hz a spadne sieť. Európa nemá inú možnosť len jadro.

 • Dovoľujem si oponovať. Opakovanie že Ukrajina nemôže vyhrať je podľa mňa krátkozraké, v histórii sa to už stalo, že veľmoc prehrala… Američania vo Vietname používali všetko, teror voči obyvateľstvu, hromadné bombardovanie miest, vypaľovanie pralesa, ryžových polí, dedín….našťastie s výnimkou jadrových zbraní a nepomohlo, aj tak prehrali, takže také jednoznačné kto vyhrá to podľa mňa nie je.

 • Z konceptuálneho hľadiska na štátnosť ako celok nemáme proste nieje vôľa ani energia v morfogenetickom poli Slovenska, a bude nám nenásilne odňatá,aj s ohladom na masívne geopolitické pohyby a správanie sa Rakúska a Maďarska v týcho zmenách a navyše ked už Ruské geopolitické špičky začínajú hovoriť o akejsi reinkarnácii Uhorsko do 5 rokoch sme naspäť v lone Svätoštefánskej Koruny.Neberte to tragicky a začnite sa učiť po Maďarsky mondokovať. ?

 • no mne sa prave dnes snivalo o katastrofe sirokeho dosahu na planete z nedbalosti a nekompetentnosti jedneho politika ako si chcel urobit dobry PR pre media (islo o nejaky hlupy sposob ako odstranit zvysok plynu, alebo nieco podobne) … bol to obrovsy vybuch v Nemecku, ktora znicila tristvrte krajiny a poskodilo aj ostatne krajiny naokolo … nato zacala nuklearna vojna po svete z domienky ze ten vybuch bol z nuklearneho utoku …

  je to nepravdepodobna situacia, ale podstata moze a podla vsetkeho aj je velmi realna … teraz nemyslim na cast s nuklearnymi zbranami (hoc aj v tej teme je to napnute zo strany US v ramci ako vytvorit falosnu vlajku na UA)

 • Prezidentka SR ma jasny názor na svojom FB ma prihovor a pozdravom „slava ukrajiny“ cize vyznava tychto ludi a naviac odovzdala vyznamenania SR takymto ludom a ziadna imunita tu nesmie pri takomto trestnom cine ju nemoze chranit lebo padni komu padni neplati absolútne, su občania SR a občania SR,. Matelko mal pred voľbami pravdu „bude to ine“ aj je kto nie je mensinovy duhovo-liberalno-fasisticky je stihany blokovany a zatvarany

 • Otázka znie, prečo ti ľudia na to testovanie išli…….Green deal riadili green „mierovo“ naladení ľudia (kt.paradoxne nemali problém podporiť vojnu , takže pokrytci) kt.su ale úplne mimo realitu, celý svet zaslepila túžba po zisku……a tam to aj dotiahli, do chaosu, bordelu a neistoty

  • Nie každý má hlavu vymetenú ako ty, preto išli.
   Je mi ľúto, že si napr nezomrela ty namiesto niekoho čo pomáhal v nemocnici, alebo pri testovaní a pod.
   Slaboduchí počúvajú to čo počuť chcú a robí im to dobre.

 • Aby dakovanie p.Barankovi bolo kompletne, tak teda pan Baranek dakujem aj za to, ze ste pomohli Slovensku tam kde je teraz ako zakladajuci clen Sorosovskeho KDH, ako clovek hnutia ktore malo zakladny ciel dostat Slovensko za akukolvek cenu do zalara narodov EU a do diabolskeho NATO.
  Biblicky citat: „Ak slepy vedie slepeho, obaja padnu do jamy“.
  Preco na Slovensku v mediach, aj alternativnych, je stale plno ludi zodpovednych za dany stav na Slovensku, ludi bez sebareflexie, ludi ktori sa nikdy ani len neospravedlnili. Ved ludia ktori likvidovali Slovensko patria do basy, nie do medii a opatovne na liderske pozicie!
  Slovaci zobudte sa!

 • „Rehabilitujeme neo-nazism“. Naozaj? som Generacia p. Beranka a ked som zil a vyrastal v Ceskoslovensku, tak som neustale pocul od Generacie nasich rodicov vyroky O tom, ze aka Skoda, ze Hitler nevyhral respektivne, ze nevydrzal dlhsie. Mam dodnes pocit, ze Slovaci napriek zdravej logike boli a su neo-nazisti Ako vecsina Vychodnej Europy. Na hlavu postavene, ale blizko pravdy.

 • Baranek fajin az na tu kktinu co stale vyprava ze tym ze nahnali na plosne testovanie zomrelo kopa ludi navyse ,, Mno ak sa dobre pamatam nase cisla pekne korelovali s ceskyma a ti nemali plosne testovanie,takze to nesedi je to skor vas dojem ako fakt

 • O pravde sa nediskutuje, zvlast ked sa jednalo o neoverenu vakcinu, bez garancie vyrobcom o jej ziaducich a varovaniach o neziaducich ucinkoch… Tam bolo spachanym mnoho tazkych trestnych cinoch, mnohymi osobami a instituciami! PS: Americky idiotizmus, nadutost a americka nenazranost OTRIASA SVETOM… Kedze USA stale veria v preventivny jadrovy uder, jadrova vojna je viac ako mozna a netreba zabudat na omyly cloveka a poruchy stroja. A nebude ani Rusko, ani USA a ani Europa!

 • O pravde sa nediskutuje, zvlast ked sa jednalo o neoverenu vakcinu a bez garancie vyrobcom o jej ziaducich a varovaniach o neziaducich ucinkoch… Tam bolo spachanym mnoho tazkych trestnych cinoch, mnohymi osobami a instituciami! PS: Americky idiotizmus, nadutost a americka nenazranost OTRIASA SVETOM… Kedze USA stale veria v preventivny jadrovy uder, jadrova vojna je viac ako mozna a netreba zabudat na omyly cloveka a poruchy stroja. A nebude ani Rusko, ani USA a ani Europa!

 • O pravde sa nediskutuje, zvlast ked sa jednalo o neoverenu vakcinu a bez garancie vyrobcom o jej ziaducich a varovaniach o neziaducich ucinkoch… Tam bolo spachanym mnoho tazkych trestnych cinoch, mnohymi osobami a instituciami! PS: Americky idiotizmus, nadutost a americka nenazranost OTRIASA SVETOM… Kedze USA stale veria v preventivny jadrovy uder, jadrova vojna je viac ako mozna a netreba zabudat na omyly cloveka a poruchy stroja.

 • O pravde sa nediskutuje, zvlast ked sa jednalo o neoverenu vakcinu a bez garancie vyrobcom o jej ziaducich a varovaniach o neziaducich ucinkoch… Tam bolo spachanym mnoho tazkych trestnych cinoch, mnohymi osobami a instituciami! PS: Americky idiotizmus, nadutost a americka nenazranost OTRIASA SVETOM…

 • O pravde sa nediskutuje, zvlast ked sa jednalo o neoverenu vakcinu a bez garancie vyrobcom o jej ziaducich a varovaniach o neziaducich ucinkoch… Tam bolo spachanym mnoho tazkych trestnych cinoch, mnohymi osobami a instituciami! PS: Americky idiotizmus a americka nenazranost OTRIASA SVETOM…

 • O pravde sa nediskutuje, zvlast ked sa jednalo o neoverenu vakcinu a bez garancie vyrobcom o jej ziaducich a varovaniach o neziaducich ucinkoch… Tam bolo spachanym mnoho tazkych trestnych cinoch, mnohymi osobami a instituciami!

 • a môj komentár vymazaný 😀 žiadne nadávky tam neboli, škoda, že som si to neuložil. V skratke pán Baránke špekuluje prináša tvrdenia bez faktov a logiky. Celá RF má HDP v porovnaní s USA menšie a aj najmenšie HDP štátu New York je väčšie, ako celej RF. Aká sú teda veľmoc alebo ako to definujete? Nedokážu koordinovať pozemné, letecké a námorné sily. Pred chvíľou som počúval odposluchy telefonátov ruských vojakov, ktorý okrem iného uvádzajú, že ich delostrelecká paľba nedokáže zasiahnuť stanovený cieľ a prestrelí ho v rádoch jednotiek km alebo ešte lepšie páli do vlastných. Zbrane nakupujú v zahraniční lebo nedokážu pre sankcie vyrábať vlastné tak aký veľmoc? A teda výsledok vášho špekulovania je, že Putinov neoimperialistický sen o zvrátení najväčšej tragédia 20. storočia, ako vníma rozpad ZSSR, je vlastne snahou USA o vytvorenie zástupného konfliktu na oslabenie EU, ako geopolitického aktéra. Preto už Trumpova administratíva tlačila štáty EU do zvyšovania výdavkov na armádu, preto vznikajú nové bilaterálne a multilaterálne dohody posilňujúce obchodné vzťahy, preto sa NATO rozrástlo preto sa EU konečne dokázala zhodnúť zomknúť a postupuje jednotne, koordinovane proti invázii a umelo vytvorenom konflikte, ktorý eskaloval 24.02.2022 plnohodnotným útokom. Ale áno je tu propaganda, ako ruská tak aj ukrajinská avšak v kontexte vášho tvrdenia existujú analytické metódy na základe, kt sa dá zrekonštruovať približný objem deštrukcie techniky a živej sily. Čísla, ktoré Ukrajinci uvádzajú nie sú nijak nadhodnotené a môžu poskytnúť dobrý obraz o množstve zničenej ruskej techniky. Je to totiž overiteľné na základ nezývyslých zdrojov. Konzervatívne odhady hovoria o 50 vojakov KIA k tomu treba zarátať zranených vyradených z boja. Vzhľadom na to, že mobilizovaný vojak nemá základné veci, ako turniket alebo modernú balistickú ochranu alebo oceľovú prilbu, kt zohnete holými rukami je vysoká miera smrti u zranených ruských vojakov. A nemažte komentáre lebo sa vám nepáčia ale vecne reagujte.

 • Pan Baranek klobuk dole, len by som chcel povedať… Biden povedal ze ak Rusi vtrhnú na uzemie Ukrajiny tak Amerika zastaví Nordstrem 2 … na otazku novinarky ako to chcu spravit odpovedal ze jej slubuje ze to bude možne … len reagujem nato ze ste vraveli v rozhovore ze Nemci nehlasili spustenie toho plynovodu … aby ho nasledne Americania zničili … tam vôbec nemuseli Nemci nic hlásit … tam uz bola podmienka splnená

 • Rasťo som rád, že si sa odpútal od TV a fandím Ti, keď povieš svoj osobný názor… práve takéto media majú pre ľudí osoch! Pre mňa je základom pluralita, vypočuť si názory z viacerých strán a potom si vytvoriť úsudok!!! Prajem veľa zdravia a zdaru,pán Baranek si myslím tiež nemá tendenciu niekomu nadrziavat, hovorí na základe poznatkov a to si dovolím tvrdiť, že ich má dosť!!!

  • @Jack Black to len ako priklad islo v tychto vojnach niektorej z krajin o existenciu? Verim tomu, ze na Kube by boli pouzite a ak sa neprestane s tymto zbytocnym konfliktom, ktory tu vobec nemusel byt, budu pouzite ako posledna moznost. Putin to sam povedal, ze svet bez Ruska nebude. Takze nie jadrovu velmoc nemozno porazit. Lebo prehraju vsetci.

  • @Lubosp666 Aby sme to zjednodušili. Ukrajinské ozbrojené sily vyženú Armádu RF z Ukrajiny, bez ohľadu na to či RF použije lebo nepoužije jadrové zbrane. Tieto zbrane nemajú taktický ani strategický význam v konvenčnej vojne na ohraničenom území pri rozptýlenom spôsobe boja Ukrajincov. Hrozbou ich použitia RF nie je schopná odstrašiť Ukrajincov pri oslobodzovaní okupovaných ukrajinských území. Jadrové zbrane majú význam iba ako odstrašenie pred použitím jadrových zbraní protivníka. Totálna jadrová vojna vedie k skaze civilizácie, nedá sa riadiť, ani vyhrať. Putin hrozbu použitia jadrových zbraní používa aby dosiahol kapituláciu Ukrajiny. Aby dosiahol zastavenie pomoci Ukrajine. Nikto sa nezberá reagovať na tieto hrozby spôsobom, ktorý si on želá. Nikto ani neusiluje o svet bez Ruska. To je výplod jeho chorej mysle a šialenej propagandy. Najskôr dôjde k odstráneniu Putina od moci, alebo k jeho likvidácii. Ruské elity ho majú plné zuby, len sa zatiaľ obávajú o svoju bezpečnosť. Už niekoľko krát vymenil svoju ochranku. Sedí v bunkre a je izolovaný od ostatných ľudí. Ak bude tlačiť na pedál, len urýchli proces vlastného odstránenia. Tak ako vo Vietname, aj tak ako v Afganistane, aj na Ukrajine bude jadrová veľmoc porazená v konvenčnej vojne.

  • @Lubosp666 V Ukrajine neprebieha sčítanie obyvateľstva od 2001 roku. Ministerstvo obrany Ukrajiny v roku 2022 zisťuje potenciál ženskej populácie vo veku od 18 do 60 rokov v určitých profesiách a vykonáva o tom evidenciu. Žiadna žena v Ukrajine nebola mobilizovaná od začiatku vojny do armády na základe povolávacieho rozkazu a ani sa s tým aktuálne neráta. Dobrovoľne slúži v ozbrojených silách 31 tisíc žien. Pozrel som si ukrajinské a ruské informačné zdroje na internete. V ruských médiách sa šíri hoax o povinnej mobilizácii ukrajinských žien. To je to čo robíte aj Vy.

 • Nehľadajte tu logiku. Usáci chcú zničiť akúkoľvek konkurenciu. A ich „tajný“ plán je známy už od 90-tych rokov a týka sa Ruska a EÚ. Takže všetky naše vlády sú vlastizradcovia. Usáckym mottom je: „ak sa psy nebijú, treba ich poštvať“! Rozdeľuj a panuj! A bývalé ČSFR sú už dávno dve nesvojprávne krajiny. Ich priravený osud sa pomaly ale isto napĺňa.

  • @Zoltán Bíro Vo svete je množstvo štruktúr, ktorých cieľom je vzdelávanie a vychovávanie, tvorba konceptov a doktrín, indoktrinácia, konzultácie a vyjednávanie, formovanie a koordinácia rôzneho druhu politík, mediálne ovplyvňovanie, atď. Vzhľadom na to, že základom súčasnej západnej civilizácie sú peniaze a úrok, je rozhodujúca finančná nadstavba spoločnosti. Na vrchole všetkého je Bank for International Settlements v Bazileji, ktorý ovláda rodina Baruchovcov, známa od 6. storočia pred Kristom.

  • @Jack Black Áno, vo svete je mnoho štruktúr, aby to vypadalo demokraticky. To ako v politike. Máte plno strán a nakoniec zistíte, že všetky pracujú pre toho istého bábkára. A keď nie, veľmi rýchlo im ho tam nainštalujú (myslím bábkárovho človeka).
   A tie štruktúry sú akože proti sebe, pretože účel svätí prostriedky. Hovorí sa tomu hegeliánska dialektika.

  • @Zoltán Bíro Zrejme nemáte na mysli Klub Bilderberg, Výbor 300, Rímsky klub, Trilaterálna komisia, Rada pre zahraničné vzťahy a iné podobné. Či Rothschildovci, Schiffovci, Warburgovci, Kuhnovci, Loebovci a ďalšie dve desiatky medzinárodných židovských bankárov? K tomu ešte Rockefellerovci? Ako zabudnúť na Standard Charter Bank – Banka ktorá existuje od 1613 roku. Táto banka nie je v žiadnom zozname bánk, no napriek tomu kontroluje všetky zúčtovania na svete. Sleduje a kontroluje všetky finančné transakcie rýchlosťou 20 miliárd USD za minútu po celom svete. Centrálna banka centrálnych bánk sveta, ktorá patrí trilionárom Baruchovcom. Parazitický systém globálnych financií, v ktorom sú Rothschildovci a Rockefellerovci poskokovia. Existuje hlboká mylná predstava, že svet v zákulisí je akousi monolitickou formáciou, riadenou z jedného centra. V skutočnosti sa skladá z množstva frakcií, ktoré medzi sebou súperia v boji o moc.

  • @Jack Black Čítajte pozorne, čo píšem. Napísal som, že všetko riadi organizácia, ktorá sa rozkladá na siedmych pahorkoch. Zistite si to, že kto to je. Tí všetci, ktorých ste spomenuli majú obrovskú moc a všetky peniaze sveta, napriek tomu sú podriadení tej organizácii.

 • pravda je len jedna ….. rusko, ako imperialna veľmoc už nie je ……… aby mohli byť ….. musia byť múdri …….. ( aký ruský výrobok si kupujete ? …. nemyslím suroviny …..) ……sú leniví, je ich málo ….. sú skorumpovaní asi ako ukrajinci ……….majú len suroviny a jadrové zbrane ….. ale dnes už je to na veľmoc málo ……..až sa Čína s USA dohodnú na rozdelení sibiri …. až potom sa budú rusi diviť. Mne je jedno, ako ukrajina dopadne ……. ja nechcem patriť rusku ….. ako to rusi chcú ( aby sme boli v ich sfére vplyvu ) ….. preto pomáhame ukrajine …. bránime seba

 • Europoslanec za německou AfD odhalil šílenou rezoluci EU parlamentu, která vyzývá Německo a celou EU k okamžitému embargu na ruská fosilní paliva a k opuštění obou plynovodů Nord Stream a jejich ponechání po explozích bez oprav, což povede ke korozi a zničení potrubí! Proti rezoluci hlasovali jen 3 čeští europoslanci, stejně jako 3 němečtí, ale většina poslanců z celé EU se dopustila vlastizrad na svých národech! Evropská unie už nechce žádný levný plyn v Evropě, cílem je totiž Agenda 2030!

 • nemalá část nás Čechů je naprosto z této propagace nacismu zoufalá…mladí jsou bez informací….staří kroutí hlavou ….. čtyřicátnící a padesítníci jsou vymití lhostjností a 33 lety lží od 1989 …. je to zoufalá situace zhloupnutí národa pod vlivnými médii…….

  • Už jsem vše napsala. Za krizí je z velké části vinny USA. Toto všechno, co se děje,bylo dříve amíky naplánované. Proč Amíci lezli na Ukrajinu? Nechť uvedou konkrétně svoje zájmy. A ten vyprovokovat Putina k anexi Ukrajiny,nařídit EU
   sankce vůči RF, ZATÁHNOUT státy do války vyzbrojováním Ukrajiny. Snaha Amíku je zlikvidovat Evropu hospodářsky. Jsou to falešní spojenci. Chtějí ovládnout celý svět. To je holá pravda, žádné dezinformace.

  • @Martina Martins ty si bol v americkych vojskach ?? Ked vies kde boli ake operacie riesili konkretne ? zaujimave ?? Nemas sajnu co robili amici na roznych misiach … tak isto nemas zdanie co sa deje v rusku a na ukrajine … toto mam najradsej … vsade sa je*uu angazuju vsade je usa aka nahoda tam nech si ziju na svojom uzemi a nech sa nepchaju do vsetkych statov a bude pokoj … ja sa cudujem ze ste sa s jurkom ciernym este neodstahovali do usa ?

 • Spravne Slova akaje klmsvoM Politikom Pán Baranyi ? Zelenskyj Komit Naozaj Komit Lebo Rá Jej Film!! Samozrejme Klame Vecer Ráno Tim Padom Nemci A Holad Medija Ako Urobi UK Zemi Zelenskyj Zdravej Ludjjom ofarbil Krv Tvar A Lave Faslim zakrivar Zdravej Ludjjom!! Tó ukaze Nenavist klamstvom provokuje Ruskom NEJE Pravda Povjete Ukaze Zelenskyj!!!Povje Uz Konecne Pravdivosjt Medija Musi Vedet Druchemu Satu Medija Co Pravdu Pisu??? UK Zemi!!! Slovesko Politik Preco Vlasnej Urobiju tajne PRitom Robiju Zle!!! Ludjom???

 • Pán Baránek, ako vždy super poučný a pefektný rozhovor s Rasťom Ekertom, ktorý viedol kultivovaným spôsobom. Gratulujem Vám k tejto relácii a ďakujem, že otvárate oči a uši ešte neprebudeným SLOVÁKOM. Nech sa darí a veľa, veľa síl, trpezlivosti a rozvahy do ďalšej činnosti, ktorú robíte pre naše milované SLOVENSKO.

 • 70 % ludí je politicky negramotný – volia podla toho kto im viac naslubuje a nie podla programu a záujmu politickej strany. Ukrajine sa bude bojovat kým nezdevastuju svoju vlasť ako síriu a to pre 5 oligarchov ktoreho si zvolili sami ukrajinci. Predali vlastnú zem globalistom…U nás ?? Matovič si myslel že bude bojovať proti korupcie pozatvara par podvodnikov oligarchov Bašternaka Ruska a Kočnera par sudcov a prokuratorov že vytrie stym oči národa .za milionove škody ktoré spôsobili štatu. Miliardové škody štátu bez zodpovednosti politikov .!!!Lenže ryba smrdí od hlavy – mal začať GORILOV – Dzurinda Mikloš a spol ktory podvodne predali atomové elektrarne globalistom špekulantom na energetickom trhu a teraz celé slovensko je bez energetickéj sebestačnosti – obrovské miliardové škody pre štát a pre národ. Matovič to nemohol zvladnúť sám v 5 koalícií kde každý ma ine názori a zaújmi chrania svojích politickych financovatelov

 • Som naklonená Vášmu zmýšľaniu, aj ja tak uvažujem a nie som žiaden analytik, len rozmýšľam… Ďakujem, veľmi logické a trefné, takí by mali byť politici a nie ako bábky, ktoré robia len to, čo im USA a Ukrajina prikáže… VĎAKA! ????

 • Pán Baránek podstata problému je, že Ruské tanky vtrhli na Ukrajinu, nie tento rok ale už v roku 2014. Nemali tam vôbec čo hľadať, ani neoznačený ruský vojaci. Rusi vstupom armády na Ukrajinu tým sa diskvalifikovali a prekryli naozaj všetky problémy, ktoré aj na tej Ukrajine boli. A nieže vlajočkarí, ja nim nie som. Tak tuto propagandu si strč za klobúk.

 • Pan Baránek, zoberme si Afganistan. Aj veľmoci – jadrové môžu prehrať. Z Afganistanu išli do kelu ako Rusi, tak aj Američania. Aj Američania používali tak silné, ale stále ešte konvenčné zbrane ako „trhač sedmokrások“, čiže vákuová bomba. Aj Američania sa museli stiahnuť z Vietnamu a tak isto sa asi budú musieť stiahnuť z Ukrajiny Rusi. Len toľko.

 • Zdravim vas..
  Pre nas absolutne nelogicke a vsak pre niekoho velmi logicke premyslene a dlho planovane.. niekomu to krasne zapadlo..uzavrel sa kruh aby to mohlo vzniknut..proamericke figurky zasadli k moci v statoch presne na cas aby to mohlo vzniknut..kazde ozubene koliesko..verte ze keby nase kolisko s velkym usilim a milionmi dolarov nevzniklo nic by sa neudialo..je nam jesne ze ked v niakej dedine vrazim melon do kampane a moj super 3litre tak starostom budem ja.. bez caputovej a matovica by vojna nebola.. vsetky kolieska europi a skandinavie museli zapadnut.. neni to zvlasne ze vsetky krajny si idu jednu a tu istu pravdu..ako by bola dana.. vsetko je dane..pozor oni nas neklamu oni maju uz roky masirovane hlavy a veria ze cesta je len jedna a su ochotny pesiakov obetovat lebo neni ina cesta… ale je ina cesta..treba sa zamysliet..pocuvat..diskutovat.. a nebat sa svojho nazoru lebo nas inac dostanu.. su slaby a boja sa ze na to dojdeme .. media razia iba jeden nazor.. hitler prene takto ovladol nemecko.. jedna pravda..kazdy iny nazor okamzite zlikvidovany.. miliony nemcov po vojne nechapali svoje zmanipulovanie a slepotu.. preberme sa nasi zastupcovia nas prestali zastupovat a chcu nas zabit..
  A verte ze chcel by som sa mylit.. velmi…

 • Pre tých ktorí neporozumeli pojmu thermobarická zbraň – sprej a vákuum, ktorú spomenul pán Baránek, na vysvetlenie: bomba najprv vypustí sprej zápalnej zmesi, ktorá ak vyplní okolie budov, dostane sa aj do priestorov budov (ak sa tam najprv pošle pár klasických bômb, nebudete tam mať už v oknách a sklá), do pivníc a i. a následne vznikne malý zápalný výbuch, ktorý túto zmes zapáli. Dojde ku chemickej reakcii ktorá spôsobí horenie takto upraveného vzduchu, spotrebúva sa kyslík a na rozdiel od explózie ktorá smeruje energiu z centra von, tu vznikne implózia zvonka dnu – de facto vákuum, v centre, ktoré má dva efekty. 1. Ak sa v ňom nachádzajú ľudia, vákuum u nich vyvolá explóziu ich tela – doslova ich roztrhá – lebo telá oproti vákuu majú pretlak. Ľudia umrú práve zalezení do skrýší. 2. No druhý efekt je že okolitý vzduch sa silou explózie naženie do vytvoreného vákua a zo sebou strhnú všetko čo sa pohybuje to narazí do vnútra a následne sa odrazí von. Oba efekty najprv dnu a potom von deštruujú všetko v dosahu. Na rozdiel od atomového výbuchu nezamorí okolie rádioaktívny prach, ale rozsah škôd bude značný.

 • olej sa tiež vie sám usporiadať vo vode, aj keď sa premieša, sám sa zrovná. Za pomoci gravitácie a rozdielov hustoty, sedimentuje. Nikto to ale nedáva za príklad pochodov evolúcie. Evolučná terória sa používa v informatike, úspešne a dáva sa to za príklad celkovej evolúcie. Ale to je len elementárny výťažok evolúcie. Gény mutujú každému z nás a prispôsobovanie sa živočícha prostrediu existuje, to je mikroevolúcia, tá má ale svoje limity. Makroevolúcia by spravila z ryby opicu. Ale na makroevolúciu chýbajú prechodové články, ktoré nutie musia sa nájsť, aby sa potvrdila teória makroevolúcie. Problém makroevolúcie by znamenal, že stačí jedna jediná chyba v dôležitom ústrojenstve a živočích zahynie. Jediná chyba nesprávnej mutácie jediného génu. K tomu ešte musia byť živočíchy schopné reprodukcie (páriace ústrojenstvo nesmie byť postihnuté).

  Kedysi za takýcho prechodový článok považovali podivnú rybu Latimériu podivnú, ale ukázalo sa, že táto ryba nevymrela ale naďalej žije niekde poblíž Madagaskaru. Archaeopterix bol ďalším takýmto nádejným favoritom, tentoraz medzi plazom a vtákom. Ale zistilo sa, že to bola tzv. slepá vetva (vyhynul a nenašli sa ďalšie prechodové fázy).Evolučnú teóriu nepodporujú chýbajúce prechodové články, ktoré nutne sa musia nájsť. Inak je tu len makroevolúcia a všetky podivné kostry človeka, ktoré sa mali nájsť, patrili v skutočnosti nejakým chorobami a degeneráciou postihnutým jednotlivcom. K celej sláve evolúcie nepridáva ani fakt, že dva pôvodne hierarchicky usporiadané fázy človeka sa zistilo, že boli vlastne súčastníci (žili v rovnakej dobe a nie časovo od seba vzdialení tisíce rokov).

  Problém je aj si predstaviť, akým zázrakom môže naraz zmutovať obehový systém a srdce chladnokrvného živočícha na teplokrvného? To sa nedá jedinou zmenou ale zmena musí byť cielená, koordinovaná a správne vykonaná. To je komplexná zmena genómu.

 • Múdry hosť, ale nemožem súhlasiť ohladom jad. vojny, keď počas mezikontinentalnej výmeny strel musi byť vypalenie strel vybavene v jednotkách minút, kedže doba letu nie je vyššia ako 20 minút, pokial nehovoríme o nasadeniu hypersonickej strely, ktorá je schopna robiť manévre za letu.

 • Rusi majú mocných spojencov: Irán a Bielorusko. Prakticky zväzok silnejší ako trasorítky a teplošskí pozéri v NATO. Ich spája totiž holý boj o prežitie. Vo všetkých týchto krajinách už anglosaská bagandža skúšala puče a rozoštvávanie, takže sú zahnaní do kúta. Ďalej, ide tu čisto o obchod. Iránci si otestujú svoje raketky na ukrajinskej pôde. To je cenná skúsenosť. Rusi im k tomu dodajú všetky dáta. Iránci dali rusom raketky výmenou za pomoc pri vystrelení ich satelitu na orbitu.
  Bielorus je zase putinovi vďačný za to, že ho pri jeho nepozornosti ako liezol západu do análu takmer úspešne zozadili pouličnými prevratmi. Anglosaskí intrigáni vytvorili zväzok silnejší ako kovaná oceľ. K tomu sa anglosaským agresorom už nedarí ukecať ani saudov. Čína sa odmieta kývať ako diktujú. India takisto nie. Hentie anglosaské deep state bábky nik mocný vo svete neuznáva. Sú to bábky, hovorcovia držiteľov skutočnej moci.

 • Ti ktorí nevedia čo sa tam robilo na Ukrajine nech si pozrú dokument od Olivera Stone Ukrajina v plameňoch a pochopia netreba počúvať len tie sprosté televízie na Slovensku a ďalší dokument kde cvičia mladých ľudí nenávisti proti Rusom sú to neonacisti

 • p.Baránek,Rusko je ako sa za socíku hovorilo aj medzi socialistickými krajinami : citujem jedného poslanca NRSR : “ Horná Volta s raketami“.Horná Volta je dnes Burkina Faso a Rusko je asi na jej úrovni.Zažil som si Rusko na vlastnej koži 3.mesiace na pracovnej ceste v Moskve a blízkom okolí.Bieda,70.km od Moskvy severovýchodne domy z nepálených tehál,latrínami,bez čo i len šotolinových ciest a maštaľami pre domáce zvieratá.Nie preto že by to Rusov bavilo,ale preto aby rodina prežila.Rusko nie je žiadna veľmoc,je to tragická krajina,ktorá 300.rokov zabíja a trápi vlastné obyvateľstvo.Genocídou si vlády v Rusku vydobíjajú rešpekt u domáceho obyvateľstva,tak aj u svojich susedov.Z Ukrajiny odídu tak,ako ušli z Afganistanu,ktorý ich vyprášil mudžahedínskymi čapicami.Je Vašou osobnou tragédiou,že ste sa z rešpektovaného komentárora presunuli do pozície nešťastného človeka.Človeka,ktorý zabudol,kým bol.
  Je mi to naozaj úprimne ľúto.

 • My sa môžema spoľahnúť IBA na Rusko. Preto si želám, aby Rusko zlikvidovalo banderovských fašistov do posledného. Podľa amerických chvastúňov ich amerika vycvičila do 2 000 000. Podotýkam, americký zdroj uvádza, že banderovských fašistov je dnes 2 miliony. V rokoch II sv. vojny ich bolo „až“ 140 000.

 • Ukrajinci sú v akcii NS 2 s najväčšou pravdepodobnosťou nevinní, chceli ich použiť len ako výhovorku, lebo „veď oni už aj tak sú v ohni, a nikoho by taký krok z ich strany neprekvapil“. Od Ukrajiny sa zrejme očakáva útok na Južný prúd cez Čierne more. More už vyhodilo na breh výbušný ponorný dron britskej výroby, ktorý asi zlyhal.

  • @Jack Black čo mi to píšeš chlapče. Veď ja som zásadne proti násiliu, teda aj proti Talibanu a je mi ľúto afganskeho ľudu a hlavne tých zabalených dievčat a žien. Všetci trpia. Ale čo tam USA dokázali. Len to predlžovali a vytvárali ďalšie napätie. Zomierali americký vojaci, aj afganský ľud. A uvedom si čo robia. Pod rúškom demokracie zabíjajú ľudí v rôznych častiach sveta. Politika sily a nie demokracie. Ale toto nie je na takéto písanie. Asi si ešte neprešiel celkom úplným vývojom, alebo máš malé skúsenosti, alebo si poblazneny americkou propagandou. Ujasni si to a keď to budeš mať rozanalizovane, pozývam Ťa na kávu. Pekný zbytok dňa. prajem.

  • @Milan Rybár Nie som žiaden chlapček. Skončil som akadémiu v Moskve, akých sú len dve na svete. Vaše poučovanie si nechajte pre nejakých sopľošov, do tej Vašej kaviarne. Prešiel som dlhou školou života o akej sa Vám ani nesníva. Na mňa neplatí žiadna propaganda. Možno vy ste pobláznený Putinovskou propagandou, čo si bude vyžadovať šokovú terapiu od života. Nebudem Vás apriori upodozrievať, ale tu na Baránkovi, sa stretávajú presne trafení. K tomu Afganistanu dodám, spomeňte si na šialencov z Al-Káidy a Usáma bin Ládina čo sa zašili v Afgánskych horách. Niečo s tým museli urobiť. Inak by nám skákali po hlave na celom svete. Alebo ste už zabudol a zostali vám len krvavé oči pre Ameriku. Vďaka nej Slovensko získalo štátnosť v rámci ČSR na konferenciách po Prvej svetovej vojne. Alebo ste tiež zabudol? Mňa sa útok na Dojičky dotkol osobne. Bol som akcionárom Plzeňských pivovarov. Mali na vrchole jednej z veží Pilsner bar. Jeho zničenie, tými vagabundami, sa ma dotklo ako spolumajiteľa. Ja schvaľujem, že im dali do zubov. Tomu jedinému totiž oni dobre rozumejú. Inak sú to zákerní podliaci. Tiež barbari, čo zničili architektonické dielo čínsko-amerického architekta Ieoh Ming Pei-a aj spolu s ľuďmi čo ho užívali. Sú to reprezentanti Anticivilizácie. Mal by ste sa rozhodnúť, či chcete byť na ich strane proti nám, ktorým nepreplo v kotrbe.

  • @Jack Black nechcem sa s Vami sporiť. Mám určite asi dvakrát rokov ako vy. Vážim si, že ste vyštudovali takú z dvoch najvýznamnejších akadémii na svete. Kde ste sa tam vzali, keď teraz jednostranne kydate vlastne na tú krajinu, kde ste študovali. študovali.

  • @Milan Rybár V Rusku je hodne inteligentných ľudí. Takí ma vzdelávali, za čo sa im hlboko klaniam. Lenže, lenže… Rusko má dve nešťastia: «Hlupáci a cesty». Keby si zostali s tou svojou hlúposťou ticho sedieť doma, tak by to nikoho netrápilo. Oni sa s ňou stále snažia pretŕčať na medzinárodnom poli. V 1917 roku sa tejto veľkej civilizácie zmocnili šialení židovskí Marxisti-boľševici a Čekisti. Zamorili ju jedom triednej nenávisti a triedneho boja. Vyhubili to najlepšie čo Rusko zrodilo a ostatní buď ušli, alebo sa prispôsobili nehumánnemu spoločenskému systému. Volali to revolúcia, hoci to bola retardácia a degradácia ruskej civilizácie. Šírili ju po svete ako lesný požiar a v 1948 sa požiar preniesol aj k nám. Nestačilo im, tak v 1968 roku, to ešte pozichrovali a prevalcovali našu krajinu, tak aby žiadna reforma, zle fungujúceho systému, sa nemohla udiať. Za 23 rokov okupácie nás Rakúsko predbehlo v HDP na obyvateľa o 250 percent. Ak s tým nemáte žiaden problém, tak prosím ja mám. Aj Rusi majú. V časoch prípravy československých reforiem sa pripravovali aj Kosiginovské v ZSSR. Nám ich zastavili a v svoje tiež. Teng Siao-pching od 1978 roku realizoval podobné reformy v ČĽR, ako boli tie Sovietske, nerealizované. Čínske boli veľmi úspešné, nakoľko z extrémne zaostalej a biednej krajiny urobili ekonomickú veľmoc. V ZSSR a potom v Ruskej federácii nasledovala ekonomická degradácia, ktorá teraz za Putina dosahuje nový vrchol. Ja nekydám, to oni nakydali sami na seba toľko problémov, až rozum zastáva. Sovietsky zväz ekonomicky skolaboval a zanikol. RF je na najlepšej ceste ísť v jeho stopách na smetisko histórie. Sovietsky zväz položila Studená vojna 1947-79 a Afgánska vojna 1979-89. Súčastné Rusko si kope hrob v Rusko-Ukrajinskej vojne. Tak ako Ruské impérium v Rusko-Japonskej vojne 1904-5 a v Prvej svetovej vojne. Tie vyvrcholili v Prvej ruskej revolúcii 1905 ruku, s koncom takmer 300 ročnej dinastie Romanovcov, a v Boľševickom prevrate, ktorý vyvrátil v 1917 roku Ruské impérium. Chápete, oni idú od deviatich k piatim. Nie je tu čo chváliť. Môžu sa vytešovať len takí, ktorým to nedochádza, alebo im vôbec nezapaľuje v hlave.

  • @Milan Rybár V Rusku je hodne inteligentných ľudí. Takí ma vzdelávali, za čo sa im hlboko klaniam. Lenže, lenže… Rusko má dve nešťastia: «Hlupáci a cesty». Keby si zostali s tou svojou hlúposťou ticho sedieť doma, tak by to nikoho netrápilo. Oni sa s ňou stále snažia pretŕčať na medzinárodnom poli. V 1917 roku sa tejto veľkej civilizácie zmocnili šialení židovskí Marxisti-boľševici a Čekisti. Zamorili ju jedom Komunistickej triednej nenávisti a triedneho boja. Vyhubili to najlepšie čo Rusko zrodilo a ostatní buď ušli, alebo sa prispôsobili nehumánnemu spoločenskému systému. Volali to revolúcia, hoci to bola retardácia a degradácia ruskej civilizácie. Šírili ju po svete ako lesný požiar a v 1948 sa požiar preniesol aj k nám. Nestačilo im, tak v 1968 roku, to ešte pozichrovali a prevalcovali našu krajinu, tak aby žiadna reforma, zle fungujúceho systému, sa nemohla udiať. Za 23 rokov okupácie nás Rakúsko predbehlo v HDP na obyvateľa o 250 percent. Ak s tým nemáte žiaden problém, tak prosím ja mám. Aj Rusi majú. V časoch prípravy československých reforiem sa pripravovali aj Kosiginovské v ZSSR. Nám ich zastavili a v svoje tiež. Teng Siao-pching od 1978 roku realizoval podobné reformy v ČĽR, ako boli tie Sovietske, nerealizované. Čínske boli veľmi úspešné, nakoľko z extrémne zaostalej a biednej krajiny urobili ekonomickú veľmoc. V ZSSR a potom v Ruskej federácii nasledovala ekonomická degradácia, ktorá teraz za Putina dosahuje nový vrchol. Ja nekydám, to oni nakydali sami na seba toľko problémov, až rozum zastáva. Sovietsky zväz ekonomicky skolaboval a zanikol. RF je na najlepšej ceste ísť v jeho stopách na smetisko histórie. Sovietsky zväz položila Studená vojna 1947-79 a Afgánska vojna 1979-89. Súčastné Rusko si kope hrob v Rusko-Ukrajinskej vojne. Tak ako Ruské impérium v Rusko-Japonskej vojne 1904-5 a v Prvej svetovej vojne. Tie vyvrcholili v Prvej ruskej revolúcii 1905 ruku, s koncom takmer 300 ročnej dinastie Romanovcov, a v Boľševickom prevrate, ktorý vyvrátil v 1917 roku Ruské impérium. Chápete, oni idú od deviatich k piatim. Nie je tu čo chváliť. Môžu sa vytešovať len takí, ktorým to nedochádza, alebo im vôbec nezapaľuje v hlave.

  • @Milan Rybár V Rusku je hodne inteligentných ľudí. Takí ma vzdelávali, za čo sa im hlboko klaniam. Lenže, lenže… Rusko má dve nešťastia: «Hlupáci a cesty». Keby si zostali s tou svojou hlúposťou ticho sedieť doma, tak by to nikoho netrápilo. Oni sa s ňou stále snažia pretŕčať na medzinárodnom poli. V 1917 roku sa tejto veľkej civilizácie zmocnili šialení židovskí Marxisti-boľševici a Čekisti. Zamorili ju jedom Komunistickej triednej nenávisti a triedneho boja. Vyhubili to najlepšie čo Rusko zrodilo a ostatní buď ušli, alebo sa prispôsobili nehumánnemu spoločenskému systému. Volali to revolúcia, hoci to bola retardácia a degradácia ruskej civilizácie. Komunizmus šírili po svete ako lesný požiar a v 1948 sa požiar preniesol aj k nám. Nestačilo im, tak v 1968 roku, to ešte pozichrovali a prevalcovali našu krajinu, tak aby žiadna reforma, zle fungujúceho systému, sa nemohla udiať. Za 23 rokov okupácie nás Rakúsko predbehlo v HDP na obyvateľa o 250 percent. Ak s tým nemáte žiaden problém, tak prosím ja mám. Aj Rusi majú. V časoch prípravy československých reforiem sa pripravovali aj Kosiginovské v ZSSR. Nám ich zastavili a v svoje tiež. Teng Siao-pching od 1978 roku realizoval podobné reformy v ČĽR, ako boli tie Sovietske, nerealizované. Čínske boli veľmi úspešné, nakoľko z extrémne zaostalej a biednej krajiny urobili ekonomickú veľmoc. V ZSSR a potom v Ruskej federácii nasledovala ekonomická degradácia, ktorá teraz za Putina dosahuje nový vrchol. Ja nekydám, to oni nakydali sami na seba toľko problémov, až rozum zastáva. Sovietsky zväz ekonomicky skolaboval a zanikol. RF je na najlepšej ceste ísť v jeho stopách na smetisko histórie. Sovietsky zväz položila Studená vojna 1947-79 a Afgánska vojna 1979-89. Súčastné Rusko si kope hrob v Rusko-Ukrajinskej vojne. Tak ako Ruské impérium v Rusko-Japonskej vojne 1904-5 a v Prvej svetovej vojne. Tie vyvrcholili v Prvej ruskej revolúcii 1905 ruku, s koncom takmer 300 ročnej dinastie Romanovcov, a v Boľševickom prevrate, ktorý vyvrátil v 1917 roku Ruské impérium. Chápete, oni idú od deviatich k piatim. Nie je tu čo chváliť. Môžu sa vytešovať len takí, ktorým to nedochádza, alebo im vôbec nezapaľuje v hlave.

  • @Milan Rybár V Rusku je hodne inteligentných ľudí. Takí ma vzdelávali, za čo sa im hlboko klaniam. Lenže, lenže… Rusko má dve nešťastia: «Hlupáci a cesty». Keby si zostali s tou svojou hlúposťou ticho sedieť doma, tak by to nikoho netrápilo. Oni sa s ňou stále snažia pretŕčať na medzinárodnom poli. V 1917 roku sa tejto veľkej civilizácie zmocnili šialení židovskí Marxisti-boľševici a Čekisti. Zamorili ju jedom Komunistickej triednej nenávisti a triedneho boja. V Červenom terore a Občianskej vojne a nasledujúcich represáliách vyhubili to najlepšie čo Rusko zrodilo a ostatní buď ušli, alebo sa prispôsobili nehumánnemu spoločenskému systému. Volali to revolúcia, hoci to bola retardácia a degradácia ruskej civilizácie. Komunizmus šírili po svete ako lesný požiar a v 1948 sa požiar preniesol aj k nám. Nestačilo im, tak v 1968 roku, to ešte pozichrovali a prevalcovali našu krajinu, tak aby žiadna reforma, zle fungujúceho systému, sa nemohla udiať. Za 23 rokov okupácie nás Rakúsko predbehlo v HDP na obyvateľa o 250 percent. Ak s tým nemáte žiaden problém, tak prosím ja mám. Aj Rusi majú. V časoch prípravy československých reforiem sa pripravovali aj Kosiginovské v ZSSR. Nám ich zastavili a v svoje tiež. Teng Siao-pching od 1978 roku realizoval podobné reformy v ČĽR, ako boli tie Sovietske, nerealizované. Čínske boli veľmi úspešné, nakoľko z extrémne zaostalej a biednej krajiny urobili ekonomickú veľmoc. V ZSSR a potom v Ruskej federácii nasledovala ekonomická degradácia, ktorá teraz za Putina dosahuje nový vrchol. Ja nekydám, to oni nakydali sami na seba toľko problémov, až rozum zastáva. Sovietsky zväz ekonomicky skolaboval a zanikol. RF je na najlepšej ceste ísť v jeho stopách na smetisko histórie. Sovietsky zväz položila Studená vojna 1947-79 a Afgánska vojna 1979-89. Súčastné Rusko si kope hrob v Rusko-Ukrajinskej vojne. Tak ako Ruské impérium v Rusko-Japonskej vojne 1904-5 a v Prvej svetovej vojne. Tie vyvrcholili v Prvej ruskej revolúcii 1905 ruku, s koncom takmer 300 ročnej dinastie Romanovcov, a v Boľševickom prevrate, ktorý vyvrátil v 1917 roku Ruské impérium. Chápete, oni idú od deviatich k piatim. Nie je tu čo chváliť. Môžu sa vytešovať len takí, ktorým to nedochádza, alebo im vôbec nezapaľuje v hlave.

  • @Milan Rybár V Rusku je hodne inteligentných ľudí. Takí ma vzdelávali, za čo sa im hlboko klaniam. Lenže, lenže… Rusko má dve nešťastia: «Hlupáci a cesty». Keby si zostali s tou svojou hlúposťou ticho sedieť doma, tak by to nikoho netrápilo. Oni sa s ňou stále snažia pretŕčať na medzinárodnom poli. V 1917 roku sa tejto veľkej civilizácie zmocnili šialení židovskí Marxisti-boľševici a Čekisti. Zamorili ju jedom Komunistickej triednej nenávisti a triedneho boja. V Červenom terore a Občianskej vojne a nasledujúcich represáliách vyhubili to najlepšie čo Rusko zrodilo a ostatní buď ušli, alebo sa prispôsobili nehumánnemu spoločenskému systému. Volali to revolúcia, hoci to bola retardácia a degradácia ruskej civilizácie. Komunizmus šírili po svete ako lesný požiar a v 1948 sa požiar preniesol aj k nám. Nestačilo im, tak v 1968 roku, to ešte pozichrovali a prevalcovali našu krajinu, tak aby žiadna reforma, zle fungujúceho systému, sa nemohla udiať. Za 23 rokov okupácie nás Rakúsko predbehlo v HDP na obyvateľa o 250 percent. Ak s tým nemáte žiaden problém, tak prosím ja mám. Aj Rusi majú. V časoch prípravy československých reforiem sa pripravovali aj Kosiginovské v ZSSR. Nám ich zastavili a v svoje tiež. Teng Siao-pching od 1978 roku realizoval podobné reformy v ČĽR, ako boli tie nerealizované Sovietske. Čínske boli veľmi úspešné, nakoľko z extrémne zaostalej a biednej krajiny urobili ekonomickú veľmoc. V ZSSR a potom v Ruskej federácii nasledovala ekonomická degradácia, ktorá teraz za Putina dosahuje nový vrchol. Ja nekydám, to oni nakydali sami na seba toľko problémov, až rozum zastáva. Sovietsky zväz ekonomicky skolaboval a zanikol. RF je na najlepšej ceste ísť v jeho stopách na smetisko histórie. Sovietsky zväz položila Studená vojna 1947-79 a Afgánska vojna 1979-89. Súčastné Rusko si kope hrob v Rusko-Ukrajinskej vojne. Tak ako Ruské impérium v Rusko-Japonskej vojne 1904-5 a v Prvej svetovej vojne. Tie vyvrcholili v Prvej ruskej revolúcii 1905 ruku, s koncom takmer 300 ročnej dinastie Romanovcov, a v Boľševickom prevrate, ktorý vyvrátil v 1917 roku Ruské impérium. Chápete, oni idú od deviatich k piatim. Nie je tu čo chváliť. Môžu sa vytešovať len takí, ktorým to nedochádza, alebo im vôbec nezapaľuje v hlave.

  • argumentáciu má p. Baránek takú nepriestrelnú, ako náhrada balistických plátov nepriestrelných viest ruských vojakov (asi 2 mm oceľový plát) prevŕta to rušná zbraň netreba ani priebojnú muníciu. Hneď prvý argument (predpoklad) je mylný. RF nie je žiadna veľmoc. Ich HDP je porovnateľné v EU s Talianskom alebo s USA so štátom New York. V 21. storočí už nestačí na to byť veľmocou mať arzenál jadrových zbraní a sedieť na bohatých nerastoch. Ďalšie argumenty sú v úrovni špekulácií a je možné ich jednoducho vyvrátiť. Napr. v 24 minúte hovorí o zadefinovaní nejakej pravdy. Objektívne je preukázateľné, ako vojnové zločiny RF pácha a boli identifikované konkrétne osoby. Na druhej strane výpovede Ruských vojakov vracajúcich sa zo zajatia v ruskej štátnej tv boli o UA väzení zmierlivé nič hanlivé nepovedali nevrátili sa podvíživení a otrhaný na pokraji síl. To keby náhodou niekto hovoril, ako rusov mučia banderonacisti…toľko k tý pseudoargumentom

 • Ja som myslela, ze to ze je to nespravodlive, Rusko ma tolko nerastneho bohatstva, povedala Margaret Allbrightova. A zda sa mi ze Aj p. Baranek myslel ju, kedze povedal nieco o ‘20 rokov dozadu’ hm. theForbes.com to ma v clanku, a je tam spominana konkretne Siberia ‘“The declaration of former Secretary of State Ms Albright was expressed as follows: ‘There cannot be talk of world fairness as long as a territory such as Siberia is owned by one country.’”

  • A este k tomu ci som ja hodnotnejsi,alebo nejaky ritolez,tak to poviem len toto!!!! Keby bola mobilizacia,tak ten kokot NAD vysle do vojny zdravych chlapov!!! preco nie buzika? ved je taky isty hodnotny ,ba viac ako ja …co ty tvrdis!!! Preco nie jeho? Ty mi tu o hodnotnejsom ides vykladat!!!! Kokot ta spravil,kokot si aj ostal!!!! A teraz ked ti vajcia zacali zarastat si z toho vokolajeny a nevies co si …~!!!! Chod sa opytat rodicou, co stvarali,ked sa zvrhol grupensex!!!Bud rad ,ze niesi pes!!!

  • Takže ti odpoviem, na toto,
   Jan Grolmus :
   A este k tomu ci som ja hodnotnejsi,alebo nejaky ritolez,tak to poviem len toto!!!! Keby bola mobilizacia,tak ten kokot NAD vysle do vojny zdravych chlapov!!! preco nie buzika? ved je taky isty hodnotny ,ba viac ako ja …co ty tvrdis!!! Preco nie jeho? Ty mi tu o hodnotnejsom ides vykladat!!!! Kokot ta spravil,kokot si aj ostal!!!! A teraz ked ti vajcia zacali zarastat si z toho vokolajeny a nevies co si …~!!!! Chod sa opytat rodicou, co stvarali,ked sa zvrhol grupensex!!!Bud rad ,ze niesi pes!!!

   Po prvé Naď nikoho nikde nepošle, kto pôjde rozhoduje vyhláška, či pôjdu aj buzeranti neviem.
   Po druhé, mojich rodičov si do tej tvojej smradľavej zadubenej papule neber už nežijú. Kokot robil zjavne teba.
   Si zakomplexovaný primitív, vygumovaný idiot čo má v hlave nasraté a vajcia som si holil už za komunistov, aby som nevyzeral ako orangutan, ty panáčik popletený.
   Ty magor, nikdy som netvrdil, že táto vláda je bezchybna, ty zastánca vrahov a zlodejov.
   Si len dezorientovaný zakomplexovaný debil a uč sa, aby si nezomrel sprostý.
   To máš za môjho otca, chrapúň!
   Pekný deň ti prajem.

  • @Peter Peter Budem sa učiť od teba hlavne!!! A dúfam, že nebudem taky dezorientovany!!! Nejdem ti nadávať.. Nemá zmysel sa tu osočovat!!! Všetko bolo o tom, že ja som napísal na vládu, že sa telce!!! A ty si napísal, že tela som ja!! Tak to automaticky beriem, že branis tu žumpu!!! Chcel som len, aby si napísal jedinú vec, čo spravila táto vláda pre ľudí!!! Nič viac!!!

 • kovid pretláčali heslom „spoločne to zvládneme“, ….a baránek zas tlačí „spoločne sa zachránime“… urobil si pri kovide účelovo meno, aby ho dnes nikto nepodozrieval, že pretláča rovnakú ideológiu MONIZMUS…..ako sa pretláčala vakcináciou.

 • Neskutočné.. pravdivé…škoda že p.Baránek a jemu podobní..ak náhodou..nie sú v politike..ak už politici musia byť..ale si zvolíme priblblych arogantných ko..tov..a z vďaky za to že sme ich volili nás predajú.. pochovajú..no. dobrý by bol zákaz vjazdu pre neschopných úbohých politikov…zákaz do sféry čo má moc. .

 • Teraz keď sa zvýšila ŤAŽBA BRIDLICOVÉHO PLYNU a je to Katastrófa pre EKOLÓGIU a Vozí sa to Tankermi a tie majú VELKÚ UHLÍKOVÚ STOPU, kde sú teraz Tý EKOLOGICKÝ AKTIVISTI tie Sprosté Sörosovské decká ako Ten MONGOLEC GRÉTKA zo Švédska (ŠMEJDSKA) Švédsko je ŽIDOVSKÝ POKUSNÝ ŠTÁT na ich pokusi.Ako sa to vo Švédsku či Šmejdsku osvedčí tak sa to potom bude Aplipokavat aj iných Štátoch EU.?????????

  • čo konkrétne mala byť pravda? Ja som počul špekulácie, dohady, mylné predpoklady až konšpirovanie. USA napr dlhodobo znižovala množstvo vojakov v Európe dlhodobo na štáty EU bol vyvíjaný tlak na navýšenie výdavkov na obranu. Bum Putin vyvolá vojnu, keď sa mu nedarí proti papierovo slabšiemu štátu vyhráža sa použitím ZHN. Čo je tá pravda? Že nemôže RF prehrať a takisto, ako Šándor, že neexistuje, aby vojnu vyhrala UA? RF už strategicky vojnu prehrala vtip je v tom, že toto je len mútenie vody.

 • IHNED VYSTÚPIT Z EU LEBO BEZ RUSKÉHO PLYNU A ROPY ZDOCHNEME ,VED USA CHCÚ ABY SME NEBRALI RUSKÝ PLYN ,ALE ABY SME BRALI ICH BRIDLICOVÝ PLYN ,LEBO USA EKONOMIKA KRACHUJE LEBO SI VŠETKY ZDROJE PREŽRALI ,VŠETKÚ ROPU SI SPÁLILI ,A DOLÁR TU CELÉ ROKY NEMAL TAKÚ HODNOTU KTORÚ NIKDY NEMAL ,VŽDY VYŽIERALI VŠETKY ŠTÁTY LEN KÔLI TOMU ZE SI NATLAČILI TIETO DOLÁRE KTORE NEBOLI A DOTERAZ NIE SÚ PODLOŽENÉ ZLATOM ,ALEBO REALNOU PRÁCOU . VŠETCI NA CELOM SVETE MAKAJÚ A USA TO VSETKO VYŽIERAJÚ, ČI MOZGI A Ekonomika všetkých Štátov.????????

 • Vo väčšine názorov pána Baránka súhlasím. Výnimkou je vyhlásenie, že Čína do ruky preč od Ruska v prípade použitia jadrových úderov! To je blud, hlúposť a naivita si myslieť, že Čína dá od Rusov ruky preč! A to z jedného zásadného dôvodu. Čína bez Rusov neprežije, tak ako Rusi neprežijú bez Číny! Je to niečo ako legenda o Svätoplukových prútoch! USA má svoje kolónie po celom svete(vrátane EU a NATO) a doslova robia všetko možne, len aby tieto dva národy dostali od seba! Pán Baránek by si mal uvedomiť jednu zásadnú vec a tou je skutočnosť, že EU + USA + NATO majú 7x väčšiu konvenčnú vojenskú výzbroj ako Rusi. To mi snáď bude niekto tvrdiť, že Rusi sa budú iba tak pozerať ako ich „západ“ valcuje konvenčnými zbraňami iba preto, že Čína niečo vyhlásila? To je naivizmus ako repa! To po prvé a po ďalšie, ak Rusi použijú jadrové zbrane, nebude na svete nikto, kto by niekam odskakoval! Tak ako si ja uvedomujem, že Rusi bez pomoci Číny, prípadne Indie neprežijú, tak si to rozhodne musia uvedomovať aj lídri týchto krajín! Oni vedia, že ak západ porazí Rusov, príde na rad Čína a po nej India a každá iná krajina , ktorá nie je americkou kolóniou! Bodka.

 • Poprosim Vás robte aj 2hodinove podcasty. Youtube nahradilo TV …nebavia ma tieto rychlo natlacene akokeby 30min rozhovory kde rychlo rychlo preberieme témy.
  Robte to ako Joe Rogan nechajte aj 2-3h rozpravat hosta a kladte mu otazky a majte otvoreny koniec. Takto ziskate aj 200 000views.
  Doba televizii je preč na riesenie problemov
  Zatial super no…iba tato kritika. A este mozno zmenit Zvucku. Nie taku agresivnu

  • @Magdaléna Podobne, ani ja televíziu nepozerám, to je strata času. A ten mainstream v správach??? To je hrôza. Iné názory a myšlienky sú absolútne neprípustné. Je len jedna pravda, samozrejme, tá ich pravda. O ich pravde sa nemôže diskutovať. A už vôbec nie takúto „pravdu“ spochybňovať. To je tá ich sloboda myslenia. Máte iný názor, ale radšej si ho myslíte len pre seba. ???? Pomaly ide mainstream človeka za iný názor verejne lynčovať. Nepáči sa mi to.

  • @Milan Mikolášek Mám celoživotný vzťah s Ruskom. Patrím intelektuálne k ruskej vzdelanej triede. Stojí na opačnom brehu ako ja. Zasiera spoluobčanom mozgy nehoráznym spôsobom. Má úrodnú pôdu, veď patria k druhej najhlúpejšej populácii v EU. Za nimi sú už len Bulhari.

  • @Milan Mikolášek Mám celoživotný vzťah s Ruskom. Patrím intelektuálne k ruskej vzdelanej triede. Stojí na opačnom brehu ako ja. Zasiera spoluobčanom mozgy nehoráznym spôsobom. Má úrodnú pôdu, veď patria k druhej najhlúpejšej populácii v EU. Za nimi sú už len Bulhari. V Afganistane prehrali Afganci. Nevyužili príležitosť sa dostať zo stredoveku do prítomnosti. Američania boli pripravení im to aj zaplatiť.

  • @Milan Mikolášek Mám celoživotný vzťah s Ruskom. Patrím intelektuálne k ruskej vzdelanej triede. Stojí na opačnom brehu ako ja. Zasiera spoluobčanom mozgy nehoráznym spôsobom. Má úrodnú pôdu, veď patria k druhej najhlúpejšej populácii v EU. Za nimi sú už len Bulhari. V Afganistane prehrali Afganci. Nevyužili príležitosť sa dostať zo stredoveku do prítomnosti. Američania boli pripravení im to aj zaplatiť. Západní Nemci a Japonci využili príležitosť a stali sa najvyspelejšími národmi.

  • @Zdenka Rendosova Hneď na začiatku, keď dostali výprask pod Kyjevom. Tam Pskovskí výsadkári zložil svoje kosti do ukrajinskej zeme. Nepodarilo sa ovládnuť letisko Antonov v Gostomele. Od tej chvíle bol plán blitzkriegu zmarený. Nepodaril sa zopakovať plán skopírovaný z noci 20.-21. augusta 1968 na letisku Ruzině v Prahe. Vtedy Sovietske dopravné lietadlo vyslalo signál Mayday. Od letiskovej veže dostalo povolenie na pristátie. Z lietadla vyskákali výsadkári, obsadili vežu a celé letisko. Od vtedy pristávali v nepretržitom rade sovietske vojenské dopravné lietadlá s elitnými jednotkami okupačnej armády. Obsadili centrum Prahy, budovy vládnych a straníckych orgánov a internovali Československé vedenie na čele s Alexandrom Dubčekom. Letecky ich odlifrovali do Moskvy. Tým sa skončila Pražská jar a začala Okupácia Sovietskou armádou, ktorá trvala 23 rokov. V Kyjeve sa pokúšali ruské diverzné jednotky prebojovať do vládnej štvrte v jeho centre. Všetci boli zničení. Politické a vojenské vedenie Ukrajiny na čele s Prezidentom zostali ochránení a viedli odpor vojenskej okupácii. Plánovaný prevrat a dosadenie bábkovej vlády sa neudial. Ruské vojská, ktoré boli pripravení na krátku vojenskú kampaň zostali v šoku od toho čo ich v Ukrajine čakalo. Nebolo to čo očakávali. Síce vítane kvetmi, ako osloboditeľov, od nacistickej chunty. Naopak zažili dynamický boj malých manévrujúcich bojových skupín vyzbrojených Javelinami a Stinegrmi. Nad hlavami im krúžili drony Bayraktar TB2 a zhadzovali bomby. Po krátkej dobe dochádzali ohromným kolónam Armády RF pohonné hmoty, munícia, voda a potraviny. Stáli v poliach celé dni a nemohli sa hýbať. Nakoľko okolitá pôda bola rozmočená a mimo ciest sa nedalo premiestňovať. Stroje beznádejne zapadávali a boli ľahkou korisťou pre Ukrajincov. Bojové skupiny ukrajinskej armády a domobrany, rozsekávali nekonečné kolóny na menšie a ešte menšie kúsočky. Bol to zážitok sledovať obrovskú, ale nemohúcu Armádu RF, ako stráca najlepšie vyzbrojené a vycvičené jednotky. Tá veľká armáda išla na Ukrajinu ako na hotové. Mali len vyfliaskať ukrajinských nespratníkov na prípadných demonštráciách a nakvartírovať sa do bytov, ktoré si vyhliadli ešte pred inváziou. To bol šok, keď namiesto sladkého života v okupovanej Ukrajine dostávali nepretržitý výprask. Vtedy sa zlomil duch inváznej rekreačnej armády. Od vtedy to je v Ukrajine učinené trápenie. Vôbec neboli pripravení na takúto zničujúcu vojnu. Teraz v zúfalstve terorizujú civilné obyvateľstvo ostreľovaním raketami a dronmi obytných štvrtí a civilnej infraštruktúry. V nádeji, že sa Ukrajinci zlomia. Kto pozná históriu, na rozdiel od nedouka Putina, vie že Ukrajinci to nikdy neurobia. Veď oni vyhrali Sovietskemu zväzu, spolu s Bielorusmi, Druhú svetovú vojnu. Prežili dva krát prechod frontu Wehrmachtu a Červenej armády. Viac ako polovica generálov Červenej armády boli Ukrajinci. Ukrajinci nie sú žiadne padavky. Veď ozbrojený odpor UPA proti Sovietskemu komunizmu ukončili, sami od seba z taktických dôvodov, až v 1955 roku. Generál vo výslužbe Ben Hodges sa podrobne zaoberá Rusko-Ukrajinskou vojnou a komentuje ju. Jeho prognózy vychádzajú prakticky úplne. Stačí ho počúvať a budete vedieť, že Rusi túto vojnu prehrali vo chvíli, keď vstúpili na ukrajinskú zem.

  • pani Zdenka, choďte do kuchyne, pripravte pánovi manželovi na večeru dobrý rezeň z panenky, potom sa osprchujte a vyvoňajte a do debaty ľudí, ktorí niečo vedia pochopiť a nejaké logické a rozumné stanovisko sformulovť sa nazapájajte !!!!!!!!! Ste na to príliš hlúpa ! Vy ste najväčšie nebezpečenstvo v demokratických voľbách !!!!!!!!! Pretože Váš sprostíčaťovský hlas má rovnakú váhu ako hlas rozmýšľajúceho človeka !!!!!

  • @Jack Black bol si sa tam pozriet v rusku alebo na ukrajine ? Podla coho usudzujes? Vsetko su len dohady … my nemame ani sajnu ako to je a bude … ale viem s istotou ze to nebude ani ked „vyhra“ ten ci onen dobre pre nas obyc.ludi … nad tym sa treba zamysliet co s tym bude robit nasa krajina a ostatne ktore su v tom zaangazovane? Tu nejde o rusko alebo ukrajinu to je ich konflikt … tu ide hlavne o nas

  • @Sandra PP Píšeš ako obyvateľka malinkej dedinky odtrhnutej od zvyšku sveta, ktorá navštívi okresné mesto raz niekoľko rokov. Ja som prežil kus života v Moskve. Východnej problematike sa venujem 45 rokov. Mal som profesiu, ktorá zahŕňala problematiku na úrovni celej krajiny a na desaťročia vopred. Niektorí ľudia sa starajú len sami o seba, a iní majú široký záber. Jedni sú obmedzení a iní majú hlavu otvorenú. Jedni sú špičkovo vzdelaní a iných zaujíma štrikovanie, alebo háčkovanie. Napríklad naša krajina dostáva plyn a ropu cez produktovody, ktoré pretínajú celú Ukrajinu. Z Ukrajiny dostávame železnú rudu pre VSŽ. Dnešný svet je integrovaný a neexistuje spôsob ako uspieť izolovaným na svojom malom piesočku. Bohatstvo sa tvorí v medzinárodnej deľbe práce a iba špecializácia vedie k vysokej produktivite a tým aj k blahobytu. Slovenská ekonomika je veľmi malá a je exportne orientovaná. Je jednou z najviac otvorených na svete. Preto nám nezostáva nič iné iba sa dobre orientovať v medzinárodných vzťahoch a využívať ich najlepším spôsobom vo svoj prospech. Je dôležité odhadnúť, kto vyhrá. Lebo je lepšie byť na strane víťazov. Po Prvej svetovej vojne naša pozícia na strane víťazov mala následok, že skončil náš útlak v žalári národov Rakúsko-Uhorskom impériu a vzniklo Československo, ktoré zachránilo Slovákov pred pomaďarčením. Zaslúžili sa o to šikovní, vzdelaní a svetaznalí Česi a Slováci, takí ako Tomáš Garrigue Masaryk, Edvard Beneš a Milan Rastislav Štefánik a ich zahraniční spojenci.

  • @SuperRadexx Komanduje svojich sopľošov, ak nejakých máte. Tu by ste sa mal prejavovať ako tvor čo má rozum, alebo si nerobiť hanbu. Veď Rusko sa dopúšťa zločinu rozpútania agresívnej vojny. To samo osebe je vojnový zločin, ktorý nepodlieha premlčaniu. Vy konanie Putinovho Ruska schvaľujete ako opodstatnené?

  • @SuperRadexx Na rozdiel od Vás som hodne vzdelaný a hlavne čestný. K sebe, aj k pravde, ktorú poctivo hľadám celý život. V Moskve som vyštudoval jednu z dvoch prestížnych akadémii, ktoré v mojom odbore existujú na svete. Sestru som nahovoril na štúdium psychológie. Pracuje 35 rokov v odbore. Verte som v poriadku. Čo tu nefunguje je váš postoj k Pravde a ku Lži. Vybral ste si nesprávnu stranu. Vaša neznášanlivosť je nad všetko výrečná. Vyháňať z verejného priestoru nemôžete. Ani mňa nie. Nie je totiž Váš. Vaše sklamanie bude zrejme nekonečné, keď Ukrajinci vyprášia bojovníkov Mordoru zo svojej vlasti. Koho budete potom obhajovať. Severnú Kóreu? To je totiž jediná krajina, ktorá je skutočným bratom Mordoru. No a ešte takí užitoční idioti ako Vy.

  • @Jack Black Vase urazky jasne davaju najavo vas mentalny stav. Ste velmi agresivny jedinec. Nereagujete na argumenty nakolko neviete ako. Skuste napisat, ze profesor Mearsheimer je takisto plateny Kremlom a nebudem sa uz vobec cudovat. Ja som si ziadnu stranu nevybral, ale vidim preco Rusko napadlo Ukrajinu. A ak si myslite, ze Rusko prehra, tak sa velmi mylite. Rusko setri obyvatelstvo Ukrajiny. To tu chcete vyhlasit, ze Rusko by nebolo schopne zrovnat Ukrajinu zo zemou? Preco to asi neurobili? Tak ako USA sirilo demokraciu v Iraku, Afganistane, Libii vo Vietname. To som spomenul len 4 krajiny. Kolko milionov ludi zavrazdili? Ste schopny si to uvedomit? Studoval ste v Rusku a teraz na nich kydate? Preco ste to nehovoril ked ste tam studoval? Zeby ste bol zbabely? Toto je priestor pre ludi, ktori si pana Baranka radi vypocuju a tito ludia nesleduju vase lzive kanaly prespikovane klamstvami a demagogiou.Zapad skoncil a to si uvedomte raz a navzdy. Zil a pracoval som v Anglicku viac ako 15 rokov a viem posudit kam toto vsetko smeruje. Zapad prehrava na vsetkych frontoch a to vas vedie k sialenstvu. Zapad uz viac nebude dominovat svetu a diktovat co je spravne a co nie. Neostane vam nic ine len sa s tym zmierit.

  • @Jack Black Vase urazky jasne davaju najavo vas mentalny stav. Ste velmi agresivny jedinec. Nereagujete na argumenty nakolko neviete ako. Skuste napisat, ze profesor Mearsheimer je takisto plateny Kremlom a nebudem sa uz vobec cudovat. Ja som si ziadnu stranu nevybral, ale vidim preco Rusko napadlo Ukrajinu. A ak si myslite, ze Rusko prehra, tak sa velmi mylite. Rusko setri obyvatelstvo Ukrajiny. To tu chcete vyhlasit, ze Rusko by nebolo schopne zrovnat Ukrajinu zo zemou? Preco to asi neurobili? Tak ako USA sirilo demokraciu v Iraku, Afganistane, Libyi vo Vietname. To som spomenul len 4 krajiny. Kolko milionov ludi zavrazdili? Ste schopny si to uvedomit? Studoval ste v Rusku a teraz na nich kydate? Preco ste to nehovoril ked ste tam studoval? Zeby ste bol zbabely? Toto je priestor pre ludi, ktori si pana Baranka radi vypocuju a tito ludia nesleduju vase lzive kanaly prespikovane klamstvami a demagogiou.Zapad skoncil a to si uvedomte raz a navzdy. Zil a pracoval som v Anglicku viac ako 15 rokov a viem posudit kam toto vsetko smeruje. Zapad prehrava na vsetkych frontoch a to vas vedie k sialenstvu. Zapad uz viac nebude dominovat svetu a diktovat co je spravne a co nie. Neostane vam nic ine len sa s tym zmierit.

  • @SuperRadexx Ste nevzdelaný, neznášanlivý a obmedzený hlupák. Jeffrey Sachs pracuje pre tých istých pánov ako aj Vladimír Putin. Tí istí, čo kedysi budovali nový svetový poriadok – New World Order, ho teraz rozbíjajú. Je to časť svetového finančného Oligopolu, ktorá si vsadila na rozbitie globálneho sveta na finančno-ekonomické celky, medzi ktorými chcú zastávať rolu zmenárnikov pri finančných transakciách. Vladimír Putin im je za užitočného idiota, ktorý je schopný v ich záujmoch zničiť vlastnú krajinu pri rozbíjaní starého kapitalistického liberálneho globálneho poriadku. Ten poriadok už nepotrebujú. Využili ho na ovládnutie veľkej časti svetovej ekonomiky. Čekista Putin je ako jeho boľševickí predchodcovia, ktorí v záujme tých istých bankárov, zničili veľkú ruskú civilizáciu a vytvorili šialený Komunistický režim.

   Nepoznám profesora Mearsheimera. Expresne som si pozrel na ruských weboch, čo sa o ňom hovorí. Mám za to, že sa nevyzná dostatočne v problematike, aby sa nemýlil. V USA a celkove na Západe, sú rôzne sily, ktoré spájajú svoje záujmy s výhrou Putinovho Ruska. Pretláčajú svoju agendu cez média, verejné činné osoby a expertov, politické a ekonomické sily. Táto téma je veľmi zložitá a má dlhú predhistóriu. Nie je tu priestor vysvetliť tieto záležitosti. V minulosti rôznym spôsobom zasahovali do diania v Rusku. Tak ako židovský bankár Jacob Schiff z NewYorku, financoval Japonské cisárstvo počas Rusko-Japonskej vojny v 1094-5 roku, výsledkom čoho bola prehra Ruska. Nasledovala Prvá ruská revolúcia 1905 roku a to bol koniec takmer 300 ročnej vlády dynastie Romanovcov. Bankár Schiff financoval tiež tisíce šialených marxistov-boľševikov, ktorí sa v 1917 roku zmocnili Ruskej civilizácie a úspešne ju zničili. Zato vytvorili Komunistické Monštrum, ktorého pokračovaním je aj Putinov Mordor. Poznám takmer celú ruskú intelektuálnu elitu. Bez znalosti ruského jazyka a dostatočne hlbokého záujmu, sa vyznať v zložitosti celej problematiky je takmer nemožné. Drvivá väčšina ruských expertov nespojených priamo so súčasným režimom sú presvedčení o jeho agónii a nadchádzajúcom konci. Prehra Mordoru v Ukrajine je už rozhodnutá. O tom niet žiadnych pochýb. Skutoční patrioti Ruska sú za porážku v Ukrajine. To je jediný spôsob ako odstrániť súčasný fašistický režim a zmeniť Rusko na dobré miesto pre život. Dám vám link na Maxima Katza, ktorého tím intenzívne pracuje na najrozličnejších témach. Jeho nahrávky na YouTube majú anglické preklady. Alebo americký historik Timothy D. Snyder. To je expert na Rusko – Ukrajinskú problematiku. Žil som v ZSSR 6 rokov. Už v druhom roku svojho pobytu, mal som len 21 rokov, som po preštudovaní archívu pripravovaných kosyginských reforiem dospel k záveru, že komunizmus v Európe skončí. Koncom osemdesiatych rokov. Presne som určil nielen čas jeho kolapsu, ale aj príčinu. 12 rokov vopred. V tom čase takéto názory neboli v móde. Komunisti aj kapitalisti si mysleli, že stelesnenie marxizmu v realite tu zostane navždy. V sedemdesiatych rokoch si 60% Ani CIA na čele s Bushom starším si nemyslela, že sa rozpadne ZSSR. Len nedávno som sa dozvedel, že súkromná spravodajská služba Stratfor mala podobné predpovede ako ja. Chcem tým povedať, že pracujem s ďalekými prognózami. To čo vy prezentujete je konštatovanie minulosti. Nemáte predstavu čo sa deje vo svete a už vôbec netušíte kam to smeruje.

  • @Jack Black Argument podlozeny vasou chorou fantaziou. Ani jeden fakt len kecy. Este tu zacnite pisat o jasteroch ovladajucich svet. Skoncil som s vami. Hlupak ste vy a takto sa spravajte k svojej rodine a nie ku mne. Agresivny hlupy a drzy ako plostica.

  • @Jack Black Ja sa Vás pýtam na základe čoho bolo Kosovo oddelene od Srbska ???!!!
   Lebo tam referendum neprebehlo a v Cherson ,Luhansko ,Zaporozsko ,Donecko prebehlo regulárne referendum o pripojení k Rusku ! Naštudovať históriu Kryma a vecne ozrateho Jeľcina !!
   Mierové rokovania a nie posielanie zbraní na UA !!!

  • @marika Lovasova Historie lidstva je historie nespravedlnosti. Nevím proč očekáváte ideální a správné výsledky, když tomu ani v minulosti tak nebylo. Můžeme ale udělat to, že vezmeme současný stav věcí v tomto sporu a Ti zainteresovaní s ohledem na to musí najít nějaké řešení které budou všichni akceptovat. Pokud dohodnutý stav nebudou akceptovat tak se bude válčit dál až do vzájemného zničení a nebo zničení části těch zainteresovaných.

  • @Darina Lorizio Я закончил академию в Москве, которых всего две в мире. Там же родилась и моя дочь. Быть русофилом не значит быть сторонником Путина и русского фашизма. Как это в моем случае. Путин вредит России, как немногие другие. Близко знаю внутренние условия в России. Это ваша вина, что вы обращаете внимание на людей, которые вообще не разбираются в вопросе, либо намеренно вводят в заблуждение. Как и доктор Баранек, не имеющий опыта, характера и являющийся полезным идиотом для фашистского путинского режима в России. Он духовный помощник режима, который совершил военное преступление, подготовив и развязав агрессивную войну. Которая совершает преступления геноцида и преступления против человечности как в отношении украинских, так и русских членов украинской политической нации.
   https://www.youtube.com/watch?v=zq-tlhizNwk
   Pre tých čo nevedia po rusky. Vyštudoval som akadémiu v Moskve, ktoré sú na svete len dve. Narodila sa tam aj moja dcéra. Byť rusofilom neznamená byť zástancom Putina a ruského fašizmu. Ako je to v mojom prípade. Putin škodí Rusku ako málokto. Poznám dobre vnútorné pomery v Rusku. Je to vaša chyba, že sa venujete ľuďom, ktorí danej problematike vôbec nerozumejú, prípadne zámerne zavádzajú. Rovnako ako doktor Baránek, ktorý je neskúsený, bezcharakterný a pre fašistický Putinov režim v Rusku je užitočný idiot. Je duchovným asistentom režimu, ktorý prípravou a rozpútaním agresívnej vojny spáchal vojnový zločin. Ktorý pácha zločiny genocídy a zločiny proti ľudskosti na ukrajinských aj ruských príslušníkoch ukrajinského politického národa.

  • @Darina Lorizio Я закончил академию в Москве, которых всего две в мире. Там же родилась и моя дочь. Быть русофилом не значит быть сторонником Путина и русского фашизма. Как это в моем случае. Путин вредит России, как немногие другие. Близко знаю внутренние условия в России. Это ваша вина, что вы обращаете внимание на людей, которые вообще не разбираются в вопросе, либо намеренно вводят в заблуждение. Как и доктор Баранек, не имеющий опыта, характера и являющийся полезным идиотом для фашистского путинского режима в России. Он духовный помощник режима, который совершил военное преступление, подготовив и развязав агрессивную войну. Которая совершает преступления геноцида и преступления против человечности как в отношении украинских, так и русских членов украинской политической нации.
   https://www.youtube.com/watch?v=zq-tlhizNwk
   Pre tých čo nevedia po rusky. Vyštudoval som akadémiu v Moskve, ktoré sú na svete len dve. Narodila sa tam aj moja dcéra. Byť rusofilom neznamená byť zástancom Putina a ruského fašizmu. Ako je to v mojom prípade. Putin škodí Rusku ako málokto. Poznám dobre vnútorné pomery v Rusku. Je to vaša chyba, že sa venujete ľuďom, ktorí danej problematike vôbec nerozumejú, prípadne zámerne zavádzajú. Rovnako ako doktor Baránek, ktorý je neskúsený, bezcharakterný a pre fašistický Putinov režim v Rusku je užitočný idiot. Je duchovným asistentom režimu, ktorý prípravou a rozpútaním agresívnej vojny spáchal vojnový zločin. Ktorý pácha zločiny genocídy a zločiny proti ľudskosti na ukrajinských aj ruských príslušníkoch ukrajinského politického národa.

   Poznáte hru Blackjack? Je to hra, ktorá si vyžaduje inteligenciu. Tá u Slovákov chýba. Sú druhá najhlúpejšia populácia v EU. Za nimi sú už len Bulhari. Otázka je, že prečo. Preto lebo názory inteligentných ľudí ich nezaujímajú. Polovica dáva prednosť hlúpostiam rôznych Šarlatánov. Takým akým je Baránek.

  • @Darina Lorizio Я закончил академию в Москве, которых всего две в мире. Там же родилась и моя дочь. Быть русофилом не значит быть сторонником Путина и русского фашизма. Как это в моем случае. Путин вредит России, как немногие другие. Близко знаю внутренние условия в России. Это ваша вина, что вы обращаете внимание на людей, которые вообще не разбираются в вопросе, либо намеренно вводят в заблуждение. Как и доктор Баранек, не имеющий опыта, характера и являющийся полезным идиотом для фашистского путинского режима в России. Он духовный помощник режима, который совершил военное преступление, подготовив и развязав агрессивную войну. Которая совершает преступления геноцида и преступления против человечности как в отношении украинских, так и русских членов украинской политической нации.
   https://www.youtube.com/watch?v=zq-tlhizNwk
   Pre tých čo nevedia po rusky. Vyštudoval som akadémiu v Moskve, ktoré sú na svete len dve. Narodila sa tam aj moja dcéra. Byť rusofilom neznamená byť zástancom Putina a ruského fašizmu. Ako je to v mojom prípade. Putin škodí Rusku ako málokto. Poznám dobre vnútorné pomery v Rusku. Je to vaša chyba, že sa venujete ľuďom, ktorí danej problematike vôbec nerozumejú, prípadne zámerne zavádzajú. Rovnako ako doktor Baránek, ktorý je neskúsený, bezcharakterný a pre fašistický Putinov režim v Rusku je užitočný idiot. Je duchovným asistentom režimu, ktorý prípravou a rozpútaním agresívnej vojny spáchal vojnový zločin. Ktorý pácha zločiny genocídy a zločiny proti ľudskosti na ukrajinských aj ruských príslušníkoch ukrajinského politického národa.

   Poznáte hru Blackjack? Je to hra, ktorá si vyžaduje inteligenciu. Tá u Slovákov chýba. Sú druhá najhlúpejšia populácia v EU. Za nimi sú už len Bulhari. Otázka je, že prečo. Preto lebo názory inteligentných ľudí ich nezaujímajú. Polovica dáva prednosť hlúpostiam rôznych Šarlatánov. Takým akým je Baránek, alebo politika a politici SMER-u, akým je Fico. Za ich 12 ročného pôsobenia, v ukazovateli HDP na jedného obyvateľa podľa parity kúpnej sily, Slovensko predbehli Estónsko, Lotyšsko, Litva, Poľsko, Maďarsko a Rumunsko. V tej dobe Česká republika predbehla Slovinsko, Cyprus, Grécko, Portugalsko a Španielsko. Pred príchodom Fica do vlády sme prudko dobiehali ČR. V priebehu roka dvoch sme ich mali predbehnúť. Za Hlúposť sa draho platí.

  • Len preto, že niečo treba riešiť okamžite, tak to treba riešiť debilne??? A nielen že debilnosť tohto riešenia bola zjavná na prvý pohľad, ale na prvý pohľad bola zjavná jeho zhovädilosť!!! Takže v rámci ducha vašej otázky sa pýtam: Toto debilné a zhovädilé riešenie ako pomohlo spoločnosti???

  • @Mariannae ? Kde berieš tú aroganciu a bohorovnosť skúšať obmedzovať právo iného v diskusii vyjadriť svoj názor???
   J. Werich: „Arogancia je parochňou na zakrytie duševnej plešiny.“
   V preklade pre menej bystré osôbky: Ak napíšeš komentár k videu, tak tým zahajuješ diskusiu s ostatnými. Ak si toto neuvedomuješ a chceš (mimoriadne arogantným spôsobom) obmedzovať túto diskusiu len na názory, ktoré sa ti páčia, tak si buď mimoriadne natvrdlá alebo mimoriadne diktátorská alebo mimoriadne natvrdlá a mimoriadne diktátorská zároveň. Takže mi vysvetli: Ty ako pomôžeš spoločnosti, ak disponuješ takýmito osobnostnými kvalitami??? ???

  • @Mariannae ? 1. Neuhnem, budeš ma musieť obísť. A ak si taká drsná ako sa tváriš, tak ma zhoď, ak to dokážeš… ???
   2. Čo si taká zmätená osôbka ako ty predstavuje pod pojmom „nemecký šéf inteligencie“??? Odvolaný Arne Schönbohm viedol nemecký úrad pre bezpečnosť informačnej techniky BSI, čo nie je žiadna klasická tajná služba. Nemecká spravodajská služba je niečo úplne iné a má označenie BDN. Nemecká vojenská kontrarozviedka má označenie MAD. Etc., etc. A Schönbohm v žiadnom prípade nebol prepustený preto, že kolaboroval s Ruskom, ako píšeš ty. Bol prepustený pre údajné pochybnosti o jeho nestrannosti. Tak si to v tej tvojej mainstreamom nakŕmenej hlavičke trošku uprac. A navyše: Táto „udalosť“ nepriblížila Ukrajinu ani o deň bližšie k mieru, tak nechápem, z čoho sa tak vytešuješ.
   3. Ak by ruskí tajní agenti mali takéto spravodajské úlovky, tak by boli riadne šikovní, že??? ???
   4. Aké Muhaha? Ako členka komunity prežúvavcov predsa zdravíš obyčajným „Múúúú“!!! ???

  • M K ty si videl covidové oddelenie, nasadenie lekárov, sestier, sprostej slovači prekážal respirátor v obchode, oni boli v skafandroch celý deň.
   Tebe zjavne nič nehovorí verejné zdravotníctvo a ochrana pred pandémiou.
   Zjavne netušíš že táto pandémia mohla dopadnúť totálnou katastrófou.
   Baránek je magor, postihnutý osobnou yragédiou, ovplyvnený konšpirátormi a to aj z radu lekárov.
   Zjevne nechápeš súvislosti.

  • @Peter Peter Chúďa zmätené a ustrašené, utri penu z úst a zapoj racionalitu namiesto emotivity! Trepeš nezmysly. Táto choroba s reálnou smrtnosťou na úrovni 2. promile nemohla dopadnúť totálnou katastrofou, ako ty splietaš. A pán Baránek hovorí o zhovädilosti Matovičovho nápadu s celoplošným testovaním a aj argumentuje, prečo podľa neho bol tento Martovičov nápad zhovädilý. Tak ho prestaň nazývať magorom a diskutuj o týchto jeho argumentoch…?

  • @Ján Dírer Vojenské prehry môžu mať rôznu príčinu. V podstate sa jedná o situáciu, keď nie sú dosiahnuté vojensko-politické ciele útočiacej strany. Napríklad Zimnú vojnu Sovietsky zväz formálne neprehral, ale z pôvodného cieľa obsadiť celé Fínsko, dosiahol obsadenie len zhruba 10 percent rozlohy krajiny. Ďalším katastrofálnym následkom bolo, že prestíž Červenej armády sa váľala v prachu, čo vyprovokovalo Hitlera k napadnutiu na ZSSR.

   Čo sa týka Hlúposti na Slovensku, ono to má vedecké vysvetlenie. Slováci totiž na základe výskumov Eurobarometru sa ukázali ako druhá najhlúpejšia populácia v EU. Za nami sú už len Bulhari. Zhruba polovica populácie, ak si má vybrať medzi Hoaxom a Pravdou, si vyberú Hlúposť. Otázka je, že prečo. Preto lebo názory inteligentných ľudí ich nezaujímajú. Polovica dáva prednosť hlúpostiam rôznych Šarlatánov. Takým akým je Baránek, alebo politika a politici SMER-u, akým je Fico. Za ich 12 ročného pôsobenia, v ukazovateli HDP na jedného obyvateľa podľa parity kúpnej sily, Slovensko bolo predbehnuté Estónskom, Lotyšskom, Litvou, Poľskom, Maďarskom a Rumunskom. Za Slovenskom je len Grécko a Bulharsko. V tej istej dobe Česká republika predbehla Slovinsko, Cyprus, Grécko, Portugalsko a Španielsko. Pred príchodom Fica do vlády sme prudko dobiehali ČR. V priebehu roka dvoch sme ich mali predbehnúť. Vďaka vôli ľudu a ich reprezentantov sa to nestalo a krvopotne dosiahnuté výsledky predchádzajúcich reforiem boli znehodnotené. Za Hlúposť sa draho platí.

   Sprostota sa na Slovensku neobjavila po 89 roku. Jozef Murgaš, slovenský rodák z Tajova pri Banskej Bystrici, pravdepodobne ako prvý na svete uskutočnil rádiový prenos hovoreného slova. Výsledkom jeho ďalšej práce boli ďalšie patenty o. i. vlnomer (1907), elektrický transformátor (1907), zariadenie na výrobu elektromagnetických vĺn (1908), bezdrôtová telegrafia (1909), detektor elektromagnetických vĺn (1909), prístroj na výrobu elektrických oscilácií (1911), navijak na udicu (1912), spôsob a zariadenie na výrobu elektrických oscilácií (1916). Svojimi patentmi si získal uznanie celého sveta. Počas prvej svetovej vojny sa angažoval pri vytvorení spoločného štátu Čechov a Slovákov v Československej republike. Pomocou svojich kontaktov pripravil pôdu pre rokovania na podporu vzniku ČSR, ktorá mala vzniknúť na základe dohody z 30. mája 1918 v Pittsburghu. Murgaš bol jedným zo signatárov Pittsburskej dohody. Zorganizoval medzi americkými Slovákmi zbierku s výťažkom 1 milión dolárov na základný valutový fond ČSR. Na Slovensko sa vrátil v roku 1920. Chcel sa tu usadiť natrvalo, vyučovať elektrotechniku na niektorej škole, čo mu ale úrady neumožnili, lebo na to údajne nemal kvalifikáciu, preto sa vrátil naspäť do USA.

  • @Ján Dírer Vojenské prehry môžu mať rôznu príčinu. V podstate sa jedná o situáciu, keď nie sú dosiahnuté vojensko-politické ciele útočiacej strany. Napríklad Zimnú vojnu Sovietsky zväz formálne neprehral, ale z pôvodného cieľa obsadiť celé Fínsko, dosiahol obsadenie len zhruba 10 percent rozlohy krajiny. Ďalším katastrofálnym následkom bolo, že prestíž Červenej armády sa váľala v prachu, čo vyprovokovalo Hitlera k napadnutiu na ZSSR.

   Čo sa týka Hlúposti na Slovensku, ono to má vedecké vysvetlenie. Slováci totiž na základe výskumov Eurobarometru sa ukázali ako druhá najhlúpejšia populácia v EU. Za nami sú už len Bulhari. Zhruba polovica populácie, ak si má vybrať medzi Hoaxom a Pravdou, si vyberú Hlúposť. Otázka je, že prečo. Preto lebo názory inteligentných ľudí ich nezaujímajú. Polovica dáva prednosť hlúpostiam rôznych Šarlatánov. Takým akým je Baránek, alebo politika a politici SMER-u, akým je Fico. Za ich 12 ročného pôsobenia, v ukazovateli HDP na jedného obyvateľa podľa parity kúpnej sily, Slovensko bolo predbehnuté Estónskom, Lotyšskom, Litvou, Poľskom, Maďarskom a Rumunskom. Za Slovenskom je v EU len Grécko a Bulharsko. V tej istej dobe Česká republika predbehla Slovinsko, Cyprus, Grécko, Portugalsko a Španielsko. Pred príchodom Fica do vlády sme prudko dobiehali ČR. V priebehu roka dvoch sme ich mali predbehnúť. Vďaka vôli ľudu a ich reprezentantov sa to nestalo a krvopotne dosiahnuté výsledky predchádzajúcich reforiem boli znehodnotené. Za Hlúposť sa draho platí.

   Sprostota sa na Slovensku neobjavila po 89 roku. Jozef Murgaš, slovenský rodák z Tajova pri Banskej Bystrici, pravdepodobne ako prvý na svete uskutočnil rádiový prenos hovoreného slova. Výsledkom jeho ďalšej práce boli ďalšie patenty o. i. vlnomer (1907), elektrický transformátor (1907), zariadenie na výrobu elektromagnetických vĺn (1908), bezdrôtová telegrafia (1909), detektor elektromagnetických vĺn (1909), prístroj na výrobu elektrických oscilácií (1911), navijak na udicu (1912), spôsob a zariadenie na výrobu elektrických oscilácií (1916). Svojimi patentmi si získal uznanie celého sveta. Počas prvej svetovej vojny sa angažoval pri vytvorení spoločného štátu Čechov a Slovákov v Československej republike. Pomocou svojich kontaktov pripravil pôdu pre rokovania na podporu vzniku ČSR, ktorá mala vzniknúť na základe dohody z 30. mája 1918 v Pittsburghu. Murgaš bol jedným zo signatárov Pittsburskej dohody. Zorganizoval medzi americkými Slovákmi zbierku s výťažkom 1 milión dolárov na základný valutový fond ČSR. Na Slovensko sa vrátil v roku 1920. Chcel sa tu usadiť natrvalo, vyučovať elektrotechniku na niektorej škole, čo mu ale úrady neumožnili, lebo na to údajne nemal kvalifikáciu, preto sa vrátil naspäť do USA.

  • @Ján Dírer Vojenské prehry môžu mať rôznu príčinu. V podstate sa jedná aj o situáciu, keď nie sú dosiahnuté vojensko-politické ciele útočiacej strany. Napríklad Zimnú vojnu Sovietsky zväz formálne neprehral, ale z pôvodného cieľa obsadiť celé Fínsko, dosiahol obsadenie len zhruba 10 percent rozlohy krajiny. Ďalším katastrofálnym následkom bolo, že prestíž Červenej armády sa váľala v prachu, čo vyprovokovalo Hitlera k napadnutiu na ZSSR.

   Čo sa týka Hlúposti na Slovensku, ono to má vedecké vysvetlenie. Slováci totiž na základe výskumov Eurobarometru sa ukázali ako druhá najhlúpejšia populácia v EU. Za nami sú už len Bulhari. Zhruba polovica populácie, ak si má vybrať medzi Hoaxom a Pravdou, si vyberú Hlúposť. Otázka je, že prečo. Preto lebo názory inteligentných ľudí ich nezaujímajú. Polovica dáva prednosť hlúpostiam rôznych Šarlatánov. Takým akým je Baránek, alebo politika a politici SMER-u, akým je Fico. Za ich 12 ročného pôsobenia, v ukazovateli HDP na jedného obyvateľa podľa parity kúpnej sily, Slovensko bolo predbehnuté Estónskom, Lotyšskom, Litvou, Poľskom, Maďarskom a Rumunskom. Za Slovenskom je v EU len Grécko a Bulharsko. V tej istej dobe Česká republika predbehla Slovinsko, Cyprus, Grécko, Portugalsko a Španielsko. Pred príchodom Fica do vlády sme prudko dobiehali ČR. V priebehu roka dvoch sme ich mali predbehnúť. Vďaka vôli ľudu a ich reprezentantov sa to nestalo a krvopotne dosiahnuté výsledky predchádzajúcich reforiem boli znehodnotené. Za Hlúposť sa draho platí.

   Sprostota sa na Slovensku neobjavila po 89 roku. Jozef Murgaš, slovenský rodák z Tajova pri Banskej Bystrici, pravdepodobne ako prvý na svete uskutočnil rádiový prenos hovoreného slova. Výsledkom jeho ďalšej práce boli ďalšie patenty o. i. vlnomer (1907), elektrický transformátor (1907), zariadenie na výrobu elektromagnetických vĺn (1908), bezdrôtová telegrafia (1909), detektor elektromagnetických vĺn (1909), prístroj na výrobu elektrických oscilácií (1911), navijak na udicu (1912), spôsob a zariadenie na výrobu elektrických oscilácií (1916). Svojimi patentmi si získal uznanie celého sveta. Počas prvej svetovej vojny sa angažoval pri vytvorení spoločného štátu Čechov a Slovákov v Československej republike. Pomocou svojich kontaktov pripravil pôdu pre rokovania na podporu vzniku ČSR, ktorá mala vzniknúť na základe dohody z 30. mája 1918 v Pittsburghu. Murgaš bol jedným zo signatárov Pittsburskej dohody. Zorganizoval medzi americkými Slovákmi zbierku s výťažkom 1 milión dolárov na základný valutový fond ČSR. Na Slovensko sa vrátil v roku 1920. Chcel sa tu usadiť natrvalo, vyučovať elektrotechniku na niektorej škole, čo mu ale úrady neumožnili, lebo na to údajne nemal kvalifikáciu, preto sa vrátil naspäť do USA.

  • @Jack Black Preáčte, já len takú otázočku nevinnú : Ktorý to bol najhlúpejší štát na prvom mieste, keď Slovensko bolo až na druhom mieste? Skúsim hádať ; úfam USA ?? Uhádla som? Lebo ja nerada prehrávam ???

  • @Jarmila Kralova Kto bol pomáhať? Sovietsky zväz v Afganistane? Čím prosím ťa? Sovietsky zväz škodil celému svetu, tým že nasilu rozširoval šibnutý komunistický systém. Asi ani nevieš o čom to je. Afgánci ho nikdy neprijali. Z biednej, ale pokojnej krajiny, urobili peklo na zemi. Keď vošli do Afganistanu, tak som žil v Moskve. Ani sovietsky občania to nepodporovali. Mali plné zuby „starostlivosti o druhých“, hoci sami treli biedu. Môj otec sa osobne poznal s Babrakom Karmalom, keď žil v Banskej Bystrici. Jeho predchodcu Hafizullaha Amina Sovietski agenti prepadli a zavraždili v paláci Tajbeg 27. decembra 1979 ako súčasť operácie Storm-333 , ktorá odštartovala 10-ročnú sovietsko-afganskú vojnu. Sopľa drzá, si dovoľuješ a nevieš zhola nič. Čím sprostejšie, tým drzejšie. Vajce sa rozhodlo učiť sliepku.

  • @Jack Black ano samozrejme teba nikto nepozna ,nikto nevie ze si najmudrejsi iba ty ?, tu sa vyjadruju kapacity vo videach a uz sme vsetci sprosti ? a ty najmudrejsi na svete …. chod to tam poriesit na tu ukrajinu …. takych tam treba

  • @Sandra PP Ja som to vyriešil už dávno a inak. Moja dcéra žije v Nórsku. Po tom, ako požila nejaký čas v USA. Zapamätaj si jedno. K múdrosti sa nedá nútiť, ani ju nikomu naliať do hlavy. O ňu sa treba samému snažiť. Kto chce kam, pomôžme mu tam. Harabín nás chce zaviesť do náručia diktatúry. Tej Putlerovej. Lenže oni sú odsúdení na nezdar. Drž sa ich zubami nechtami a prehráš tiež.

 • Včera som počula na rádiu Lumen, že Markíza plus nejaká agentúra urobili prieskum obľúbenosti politikov a čuduj sa svete!!!Najobľúbenejším je údajne Pelle okolo 43% a za ním americká prezidentka s cca 40%!!Tí podvodníci by mali byť stíhaní za falošný prieskum!

 • Včera som počula na rádio Lumen, že Markíza plus nejaká agentúra urobili prieskum obľúbenosti politikov a čuduj sa svete!!!Najobľúbenejším je údajne Pelle okolo 43% a za ní americká prezidentka s cca 40%!!Tí podvodníci by mali byť stíhaní za falošný prieskum!

 • Pán Baranek, už aj Ģrétka zmenila názor na jadrové elektrárne a začala ich podporovať. Nemecké automobilky vraj chcú odísť do SŠ avRumunska. Možno sa mýlim, ale tú vetu o tom, že Rusi si nezaslúžia toľko prírodného bohatstva, povedala Madelaine Olbraidtová, Krvavá Méry. (Neviem, čisom to jej meno napísala dobre.)

  • @Aranka Saloňovvá Nie. Nie som nič z toho čo mi pripisujete. Sledujem analýzy generála Bena Hodgesa a ešte niekoľko múdrych chlapov. Všetko čo Ben doposiaľ predpokladal sa v tejto vojne takmer presne naplnilo. Treba len mať kvalitné zdroje informácií, nie to čo produkuje toto Trdlo Baránek.

  • @Dvegule Súhlasím s Vami. Len Vám chýba, vo Vašej úvahe, to čo tým koncom predchádza. To sú predpoklady a priebeh vojny. Tiež Vám chýba, kto a prečo bude víťaz. Najschopnejší vedia určiť to, na čo ste si Vy ani nepomyslela. Už pred 26 storočiami čínsky vojenský stratég Sun-c v pojednaní «Umenie vojny» uvádzal, že: „Každá bitva je vybojovaná skôr ako je začatá.“

  • @Dvegule Súhlasím s Vami. Len Vám chýba, vo Vašej úvahe, to čo tým koncom predchádza. To sú predpoklady a priebeh vojny. Tiež Vám chýba, kto a prečo bude víťaz. Je to dôležité, lebo nové pravidlá určujú víťazi. Najschopnejší vedia určiť to, na čo ste si Vy ani nepomyslela. Už pred 26 storočiami čínsky vojenský stratég Sun-c v pojednaní «Umenie vojny» uvádzal, že: „Každá bitva je vybojovaná skôr ako je začatá.“

  • @Jack Black Neurážejte prosím pana Baránka i když je mu srdečně jedno co o něm napíšete. A Vy snad disponujete informacemi jak jsou strany sporu vyzbrojeny a kolik těch stran sporu vlastně je? Dál pokračovat nebudu jen z toho co jsem napsal vyplývá že nevíte nic a nevědí to jako celek ani strany sporu. ,

  • @Jack Black Tak nám nějakou tu pravdu Ben Hodgesa sdělte ať se také zasmějeme. Od roku 1990 nám radily všechny západní země a USA a jsme kde ? V prdelce . Stali jsme se jenom rozvojovými státy bez možnosti dosáhnout úrovně západních států a USA. Tyto státy se nám dodnes smějí až se za břicho popadají.

  • @Jack Black  – Javíte sa ako terorista. Terorizmus a jeho podporovateľ ničia mnohým životy. A kto je podporovateľ? Kto v 80. rokoch založil v Afganistane al-Kaidu proti sovietskym jednotkám?
   Tá us-vláda oznamuje svetu, že terorizmus odstraňuje, ale po odchode us-armády z Iraku tam ISIS naďalej operuje a po odchode z Afganistanu tam Taliban naďalej vládne a v Sýrii proti ISIS sa chovala pasívne!!!

  • @HmmH QQ Vy ste zástanca fašistického režimu v Rusku, ktorý vedie vyhladzovaciu vojnu proti obyvateľom Ukrajiny teroristickými metódami. Okolo Baráneka sa zgrupujú podobné osoby. Bolo by treba preveriť či to robíte nezištne, alebo pracujete pre nich za peniaze. Pri tých vašich výlevoch, čo šírite na verejnosti, ani by som sa nedivil, že to robíte v prospech cudzej nepriateľskej mocnosti. Ktorá prenasleduje svojich vlastných občanov, upiera im demokratické slobody a práva. Vy zneužívate tieto naše slobody a práva, aby ste šírili dezinformácie a hoaxy, aby ste rozkladali a demoralizovali našu spoločnosť. Zapamätajte si, že bič plieska na konci.
   https://www.youtube.com/watch?v=jl4fnSgNBiE
   https://www.youtube.com/watch?v=WSg31hYkFlY

   Zákon č. 300/2005 (Trestný zákon)
   § 373
   (1) Kto o inom oznámi nepravdivý údaj, ktorý je spôsobilý značnou mierou ohroziť jeho vážnosť u spoluobčanov, poškodiť ho v zamestnaní, v podnikaní, narušiť jeho rodinné vzťahy alebo spôsobiť mu inú vážnu ujmu, potrestá sa odňatím slobody až na dva roky.
   (2) Odňatím slobody na jeden rok až päť rokov sa páchateľ potrestá, ak spácha čin uvedený v odseku 1
   a) a spôsobí ním značnú škodu,
   b) z osobitného motívu,
   c) verejne, alebo
   d) v podnikaní závažnejším spôsobom konania.

   Odporúčam Vám zoznámiť sa s § 373 ods. 2, písm. c TZ a neskúšať ma verejne ohovárať.

  • @Jack Black  – Stále ignorujete kriminalitu páchanú ua-vládou od roku 2014, preto ani nechcela dodržať minské dohody. Existuje mnoho svedectiev od obyčajných ukrajinských civilistov, že čo si museli vytrpieť, preto stále prosili rf-vládu, aby pomohla a preto aj autonómna krymská vláda sa chcela od ukrajinskej kriminálnej vlády odpojiť, lebo ua-teroristi chceli zaútočiť aj na Krym podobne ako na Donbas. Pomník v Donbase „Aleja anjelov“, ako pamiatka okolo 150 zavraždených detí, bol kvôli tomu postavený!!!

   Stále ignorujete banderovizmus a azovizmus a preto ste klamár a podvodník a furt šírite prousacku psychopatickú propagandu, ktorá ničí slobodu nielen Ruska, ale aj iným štátom. A ani to vám nie je podozrivé, že us-vláda sa furt stará do cudzích štátov? Žiadny iný štát toto nerobí!!! Snaží sa ich podmaniť, aby sa stali ekonomicky zadĺžené a zotročené a aby ich prosperita bola zabrzdená, čo sa stalo aj nám SK.

   To us-vláda pri operation-paperclip naverbovala fašistov na prácu v USA, potom spáchala genocídu na japonské mestá, potom znovu otravovala a ohrozovala iné štáty najmä na východe a chce nastoliť jednu celosvetovú diktatúru a toto sú jasné príznaky fašizmu. Takisto azovský radikalisti nosia nacistické symboly a chovajú sa ako fašisti a ktorých us-vláda ešte podporuje.

   Jedine terorizmus a jeho podporovateľ ohrozujú svet. Zákon o povinnej úradnej registrácii opozičnej skupiny (názov a sponzor) existuje v RF už dlhé roky. Bez tejto registrácie nemá opozícia právo politicky verejne vystupovať, inak je policou zatknutá. Takto chce rf-vláda zamedziť vzniku násilnej verejnej demonštrácie, ako sa to posledné roky stalo v iných štátoch. Stoja za tým teroristi, ktorí prišli prevažne zo zahraničia a ktorí majú za úlohu vyprovokovať dav. RF vláda sa snaží potláčať terorizmus, čo už ukázala nielen v Sýrii proti ISIS, ale aj v okolitých štátoch. Lenže títo teroristi nemajú vlastnú fabriku na zbrane, tak kto ich spozoruje a zásobuje? US vláda nechcela odstrániť ani Taliban v Afganistane!!!

   Vy svojím chovaním napomáhate terorizmu naďalej sa uplatňovať a vy svojim šírením dezinformácii napomáha us-vláde vyvolať globálny ozbrojený konflikt, aby znovu mnohí ľudia trpeli a zahynuli.

   Študujte konečne aspoň encyklopédiu „wikipedia“, aby ste svoj rozum a city už nenechal manipulovať us-propagandou!!! A aby ste svoju nazhromaždenú nenávisť dokázal správne nasmerovať!!!

  • @Jack Black no tak napis podla tych tvojich zdrojov ako to skonci ? Bude sa cakat kedy sa vyhadzu z arzenalu a z prachov a potom co ?? Kto to zaplati ?? Vsetci sme do toho zaplateny … a kvoli comu lebo sa hrame ze na to mame … a bude na slovensku horsie uz to viaceri pocitujeme … na co je to dobre ?? Mali sme sa k tomu postavit ako ine krajiny madari svajciari na co sme sa tam pchali ?? Mala sa tam angazovat len usa a nezatahovat ine staty a toto sa dialo dlho predtym nez zacal konflikt len su vsetci slepi co bolo

  • @Sandra PP Rusi prehrajú túto vojnu. Veď prehral vojnu ďaleko silnejší Sovietsky zväz stredovekým afgánskym mudžahedínom, ktorí mnohí nevedeli ani čítať a písať. Rusi nevedia bojovať v nespravodlivých imperialistických vojnách. Prehrali imperialistickú Krymskú vojnu 1853-6. Prehrali imperialistickú Rusko-Japonskú vojnu 1904-5. Potom nasledovala prvá Ruská revolúcia a padla takmer 300 ročná dynastia Romanovcov. Po úmornej Prvej svetovej vojne nasledovala Februárová revolúcia 1917 roku a potom bol prevrat, v ktorom sa Ruska zmocnili šialení židovskí Marxisti-boľševici a Čekisti. Tak zaniklo Ruské impérium. Po prehratej Studenej vojne 1947-89 a Afgánskej vojne 1979-89 padol Komunistický režim a rozpadol sa Sovietsky zväz, ako reinkarnácia Ruského impéria. Putin doviedol krajinu do vojnovej agónie, ktorá povedie k zániku jeho režimu a k rozkladu Ruskej federácie. Je to tretie dejstvo rozpadu Ruského impéria. Lebo impériá dávno stratili svoju historickú rolu a stali sa anachronizmom, ktorý brzdí ďalší vývoj národov. Ukrajinci vyhrajú vojnu a budú spolu so svojimi spojencami diktovať podmienky nasledujúceho mieru a usporiadania sveta. Tipujem, že Maďari a Švajčiari pri tom nebudú. Jednotlivý človek má dve možnosti. Kráčať vpred v ústrety budúcnosti, alebo mať topánky otočené špičkami dozadu. Takých voláme spiatočníkmi. Skutočne sa im zle kráča životom. Dá sa pri tom rozbiť nos. Ak ich je príliš veľa, môžu svoju krajinu priviesť do hlbokej zaostalosti, ak nie skazy.

  • @Sandra PP Rusi prehrajú túto vojnu. Veď prehral vojnu ďaleko silnejší Sovietsky zväz stredovekým afgánskym mudžahedínom, ktorí mnohí nevedeli ani čítať a písať. Rusi nevedia bojovať v nespravodlivých imperialistických vojnách. Prehrali imperialistickú Krymskú vojnu 1853-6. Prehrali imperialistickú Rusko-Japonskú vojnu 1904-5. Potom nasledovala prvá Ruská revolúcia a padla takmer 300 ročná dynastia Romanovcov. Po úmornej Prvej svetovej vojne nasledovala Februárová revolúcia 1917 roku a potom bol prevrat, v ktorom sa Ruska zmocnili šialení židovskí Marxisti-boľševici a Čekisti. Tak zaniklo Ruské impérium. Po prehratej Studenej vojne 1947-89 a Afgánskej vojne 1979-89 padol Komunistický režim a rozpadol sa Sovietsky zväz, ako reinkarnácia Ruského impéria. Putin doviedol krajinu do vojnovej agónie, ktorá povedie k zániku jeho režimu a k rozkladu Ruskej federácie. Je to tretie dejstvo rozpadu Ruského impéria. Lebo impériá dávno stratili svoju historickú rolu a stali sa anachronizmom, ktorý brzdí ďalší vývoj národov. Ukrajinci vyhrajú vojnu a budú spolu so svojimi spojencami diktovať podmienky nasledujúceho mieru a usporiadania sveta. Tipujem, že Maďari a Švajčiari pri tom nebudú. Jednotlivý človek má dve možnosti. Kráčať vpred v ústrety budúcnosti, alebo mať topánky otočené špičkami dozadu. Takých voláme spiatočníkmi. Skutočne sa im zle kráča životom. Dá sa pri tom rozbiť nos. Ak ich je príliš veľa, môžu svoju krajinu priviesť do hlbokej zaostalosti, ak nie do skazy. Keď bol Harabín podpredsedom Mečiarovej vlády tak nám to ukázali. Doviedli slovenskú ekonomiku na pokraj kolapsu. Masovo tunelovali podniky, ktoré nesplácali úvery a prepúšťali zamestnancov po tisícoch. Po nich zostala finančná spúšť. Po nich bolo treba oddlžovať banky, ktoré nás stálo viac ako 100 miliárd Korún. Organizovaný zločin si robil čo len chcel. Pritom Harabín bol ministrom spravodlivosti SR. Iba úplný idiot môže dôverovať takýmto ľudom, alebo vlastizradca a škodca svojmu národu.

  • @Sandra PP Rusi prehrajú túto vojnu. Veď prehral vojnu ďaleko silnejší Sovietsky zväz stredovekým afgánskym mudžahedínom, ktorí mnohí nevedeli ani čítať a písať. Rusi nevedia bojovať v nespravodlivých imperialistických vojnách. Prehrali imperialistickú Krymskú vojnu 1853-6. Prehrali imperialistickú Rusko-Japonskú vojnu 1904-5. Potom nasledovala prvá Ruská revolúcia a padla takmer 300 ročná dynastia Romanovcov. Po úmornej Prvej svetovej vojne nasledovala Februárová revolúcia 1917 roku a potom bol prevrat, v ktorom sa Ruska zmocnili šialení židovskí Marxisti-boľševici a Čekisti. Tak zaniklo Ruské impérium. Po prehratej Studenej vojne 1947-89 a Afgánskej vojne 1979-89 padol Komunistický režim a rozpadol sa Sovietsky zväz, ako reinkarnácia Ruského impéria. Putin doviedol krajinu do vojnovej agónie, ktorá povedie k zániku jeho režimu a k rozkladu Ruskej federácie. Je to tretie dejstvo rozpadu Ruského impéria. Lebo impériá dávno stratili svoju historickú rolu a stali sa anachronizmom, ktorý brzdí ďalší vývoj národov. Ukrajinci vyhrajú vojnu a budú spolu so svojimi spojencami diktovať podmienky nasledujúceho mieru a usporiadania sveta. Tipujem, že Maďari a Švajčiari pri tom nebudú. Jednotlivý človek má dve možnosti. Kráčať vpred v ústrety budúcnosti, alebo mať topánky otočené špičkami dozadu. Takých voláme spiatočníkmi. Skutočne sa im zle kráča životom. Dá sa pri tom rozbiť nos. Ak ich je príliš veľa, môžu svoju krajinu priviesť do hlbokej zaostalosti, ak nie do skazy. Keď bol Harabín podpredsedom Mečiarovej vlády tak nám to ukázali. Doviedli slovenskú ekonomiku na pokraj kolapsu. Masovo tunelovali podniky, ktoré nesplácali úvery a prepúšťali zamestnancov po tisícoch. Po nich zostala finančná spúšť. Bolo treba oddlžovať banky, ktoré nás stálo viac ako 100 miliárd Korún. Teda cez 10 percent HDP. Organizovaný zločin si robil čo len zachcel. Najväčším frajerom bol Mikuláš Černák. Lúzer a sériový vrah z Čierneho Balogu. Nikto na neho nemal. Pritom Harabín bol ministrom spravodlivosti SR. Iba úplný idiot môže dôverovať takýmto ľudom, alebo vlastizradca a škodca svojmu národu.

  • @Sandra PP Rusi prehrajú túto vojnu. Veď prehral vojnu ďaleko silnejší Sovietsky zväz stredovekým afgánskym mudžahedínom, ktorí mnohí nevedeli ani čítať a písať. Rusi nevedia bojovať v nespravodlivých imperialistických vojnách. Prehrali imperialistickú Krymskú vojnu 1853-6. Prehrali imperialistickú Rusko-Japonskú vojnu 1904-5. Potom nasledovala prvá Ruská revolúcia a padla takmer 300 ročná dynastia Romanovcov. Po úmornej Prvej svetovej vojne nasledovala Februárová revolúcia 1917 roku a potom bol prevrat, v ktorom sa Ruska zmocnili šialení židovskí Marxisti-boľševici a Čekisti. Tak zaniklo Ruské impérium. Po prehratej Studenej vojne 1947-89 a Afgánskej vojne 1979-89 padol Komunistický režim a rozpadol sa Sovietsky zväz, ako reinkarnácia Ruského impéria. Putin doviedol krajinu do vojnovej agónie, ktorá povedie k zániku jeho režimu a k rozkladu Ruskej federácie. Je to tretie dejstvo rozpadu Ruského impéria. Lebo impériá dávno stratili svoju historickú rolu a stali sa anachronizmom, ktorý brzdí ďalší vývoj národov. Ukrajinci vyhrajú vojnu a budú spolu so svojimi spojencami diktovať podmienky nasledujúceho mieru a usporiadania sveta. Tipujem, že Maďari a Švajčiari pri tom nebudú. Jednotlivý človek má dve možnosti. Kráčať vpred v ústrety budúcnosti, alebo mať topánky otočené špičkami dozadu. Takých voláme spiatočníkmi. Skutočne sa im zle kráča životom. Dá sa pri tom rozbiť nos. Ak ich je príliš veľa, môžu svoju krajinu priviesť do hlbokej zaostalosti, ak nie do skazy. Keď bol Harabín podpredsedom Mečiarovej vlády tak nám to ukázali. Doviedli slovenskú ekonomiku na pokraj kolapsu. Masovo tunelovali podniky, ktoré nesplácali úvery a prepúšťali zamestnancov po tisícoch. Po nich zostala finančná spúšť. Bolo treba oddlžovať banky, ktoré nás stálo viac ako 100 miliárd Korún. Teda cez 10 percent HDP. Organizovaný zločin si robil čo len zachcel. Najväčším frajerom bol Mikuláš Černák. Lúzer a sériový vrah z Čierneho Balogu. Kamarátom mu bol Minister vnútra a zástupca riaditeľa SIS. Nikto na neho nemal. Pritom Harabín bol ministrom spravodlivosti SR. Iba úplný idiot môže dôverovať takýmto ľudom, alebo vlastizradca a škodca svojmu národu. Rozložili náš štát na kašu, podobne ako to robí Putin s Ruským.

  • @Sandra PP Rusi prehrajú túto vojnu. Veď prehral vojnu ďaleko silnejší Sovietsky zväz stredovekým afgánskym mudžahedínom, ktorí mnohí nevedeli ani čítať a písať. Rusi nevedia bojovať v nespravodlivých imperialistických vojnách. Prehrali imperialistickú Krymskú vojnu 1853-6. Prehrali imperialistickú Rusko-Japonskú vojnu 1904-5. Potom nasledovala prvá Ruská revolúcia a padla takmer 300 ročná dynastia Romanovcov. Po úmornej Prvej svetovej vojne nasledovala Februárová revolúcia 1917 roku a potom bol prevrat, v ktorom sa Ruska zmocnili šialení židovskí Marxisti-boľševici a Čekisti. Tak zaniklo Ruské impérium. Po prehratej Studenej vojne 1947-89 a Afgánskej vojne 1979-89 padol Komunistický režim a rozpadol sa Sovietsky zväz, ako reinkarnácia Ruského impéria. Putin doviedol krajinu do vojnovej agónie, ktorá povedie k zániku jeho režimu a k rozkladu Ruskej federácie. Je to tretie dejstvo rozpadu Ruského impéria. Lebo impériá dávno stratili svoju historickú rolu a stali sa anachronizmom, ktorý brzdí ďalší vývoj národov. Ukrajinci vyhrajú vojnu a budú spolu so svojimi spojencami diktovať podmienky nasledujúceho mieru a usporiadania sveta. Tipujem, že Maďari a Švajčiari pri tom nebudú. Jednotlivý človek má dve možnosti. Kráčať vpred v ústrety budúcnosti, alebo mať topánky otočené špičkami dozadu. Takých voláme spiatočníkmi. Skutočne sa im zle kráča životom. Dá sa pri tom rozbiť nos. Ak ich je príliš veľa, môžu svoju krajinu priviesť do hlbokej zaostalosti, ak nie do skazy. Keď bol Harabín podpredsedom Mečiarovej vlády tak nám to ukázali. Doviedli slovenskú ekonomiku na pokraj kolapsu. Masovo tunelovali podniky, ktoré nesplácali úvery a prepúšťali zamestnancov po tisícoch. Po nich zostala finančná spúšť. Bolo treba oddlžovať banky, ktoré nás stálo viac ako 100 miliárd Korún. Teda cez 10 percent HDP. Organizovaný zločin si robil čo len zachcel. Najväčším frajerom bol Mikuláš Černák. Lúzer a sériový vrah z Čierneho Balogu. Kamarátom mu bol Minister vnútra a zástupca riaditeľa SIS. Nikto na neho nemal. Pritom Harabín bol ministrom spravodlivosti SR. Iba úplný idiot môže dôverovať takýmto ľudom, alebo vlastizradca a škodca svojmu národu. Rozložili náš štát na kašu, podobne ako to robí Putin s Ruským. Tam majú mnohonásobne trestaného recidivistu Prigožina, tzv. kuchára Putina, ktorý chodí po väzniciach a masovo odtiaľ vyvádza zločincov na boj na Ukrajine.

  • A kdo je světovým vojenským štváčem? Náš falešný spojenec NAT0 a USA, kterým jde o to, hospodářsky zničit Evropu a idioti v Bruselu jim pomáhají. Cíl USA byl odřezat Evropu od levných energií RF, vést proxy válku na Ukrajině proti RF, rozbít RF a těžit ruské suroviny. USA chtějí ovládnout celý svět.