tv.eReport.sk

Robert Kaliňák: Hamran evidentne porušuje ústavné práva!

Exminister vnútra Robert Kaliňák sa vyjadril na adresu dočasného prezidenta polície Štefana Hamrana, že je evidentné ako porušuje ústavné práva.

Viac sa dozviete vo videu:


Komentáre

 • Za koho ste tam,za seba, za občanov alebo aby začali konečne platiť zákony???? Ja som za socializmu nevidel aby Husák išiel obhajovať Štrougala alebo Jakeš …Lenarta a pod. Čo sa vy navzájom jeden druhého zastávate. To takto sprosto ste riadili štát??? Ak jeden kradol druhý ho zastal???? Ak vám človek ktorého právnická Hydra doslova orabovala napísali list,tak ste na neho kašlali a ste to neriešili.Ste obyčajní farizeji, ktorým ide len a len o seba.

 • Ústavný súd SK iba reflektoval ze vlada svojvolne porusuje Slovensku Ustavu! Pre tých ktorý tomu nedokáźu rozumiet = Ústava a Ústavné zákony sú nadradené a bez ich sùladu neni mozné vytvorit zàkony protireciace ci protichodné! Ústava SK je smerodatná preto sa volá ÚSTAVA!!! Čo sa týka nezákonných vyhlášiek vlády SK tie sú v rozpore s ÚSTAVOU SK !!!! Vyhláška NENI ZÁKON! ROZUMIETE TOMU OBČANIA SK???? VYHLÁŠKA SA ROVNÁ DOPORUČENIU PODĽA ZÁKONA!!!

 • No a chcem len pripomenúť hlasovanie v nrsr o národních parkoch. Vtedy všetci fico, pele, kolar, kotleba, suja a ostaný okren oľano a sas vytiahli hlasovacie karty a ostalo 76 poslancov, ktorím stačilo 39 za, aby zákon prešiel. Tá banda sa obhajovala tým, že to bola obštrukcia, ale to bola jasná pomoc, aby zákon čo najľahšie prešiel a nie obštrukcia. Všetci politici, všetci sa v zákulisí chovajú presne tak, ako pele s budajom a pred kamerami na nás hrajú ako sa oni nenávidia a taký istý sú aj fico s matelkom. Vôbec neviem koho budem v najbližších voľbách voliť, ak nejaké ešte budú. Je to totiž jedna banda a kľudne si odhlasujú aj predĺženie volebného obdobia, však lebo kovid . Háveď jedna.

 • 31.12.2021, zverejnil Ústavný súd svoje rozhodnutie:
  „Ústavný súd odobral možnosť nariadiť karanténu, karanténu v zdravotníckom (alebo inom) zariadení alebo karantenizovať osoby podozrivé z nákazy, pretože sa jedná o zásah do osobných slobôd. Ponechal možnosť izolácie v domácom zariadení, ale iba pre osoby choré, alebo podozrivé z nákazy.“„Ústavný súd odobral možnosť Ministerstvu a ÚVZ nariaďovať ďalšie opatrenia, zakazovať a nariaďovať ďalšie činnosti v nevyhnutnom rozsahu a na nevyhnutný čas. (§ 4, ods.1 bod g a §48 ods.4 bod aa). Zároveň zdôvodnil, že:
  Zákon nemôže splnomocniť orgán výkonnej moci na vydanie predpisu nižšej právnej sily, ktorý by určoval medze základných práv a slobôd. Ústava zveruje právo určiť medze základných práv a slobôd (z dôvodu zachovania povahy ústavnosti týchto práv a slobôd) len zákonodarnému zboru.“
  Inými slovami, horeuvedený výrok hovorí, že Vláda, Ministerstvo zdravotníctva a Úrad verejného zdravotníctva Slovenskej republiky nemajú právo uzneseniami vlády a vyhláškami ÚVZ obmedzovať základné práva a slobody. To môže len Národná rada SR zákonom.
  Čo to znamená? To, že všetky opatrenia týchto orgánov, ktoré obmedzujú vaše práva a slobodu, sú dňom vyhlásenia rozhodnutia Ústavného súdu, teda od 31.12.2021, neúčinné.
  Čo všetko Ústavný súd zrušil
  Aj keď v rozhodnutí súdu to nie je explicitne vymenované, svojim rozhodnutím zrušil:
  povinné nosenie rúšok a respirátorov
  režim OP/OTP, čiže aj covid pasy
  karanténu inú ako domácu po potvrdení alebo hodnovernom podozrení z nákazy Covid-19
  Ako postupovať, ak vás bude niekto obmedzovať:
  Od začiatku roka 2022 sú všetky spomínané pandemické opatrenia obmedzujúce ľudské práva a slobody, ktoré boli zavedené na základe vyhlášok ÚVZ a uznesení vlády, neplatné.
  Ak by vás ktokoľvek akokoľvek obmedzoval, upozornite ho na to. Môžete si aj vytlačiť celé plné znenie rozhodnutia Ústavného súdu (má 43 strán). Nájdete ho TU, na tejto adrese: https://www.slov-lex.sk/static/pdf/2021/551/ZZ_2021_551_20211231.pdf
  V prípade, že aj po upozornení budú na vás alebo na vašich blízkych naliehať, máte právo na nich podať trestné oznámenia:
  Na policajtov – zvyčajne za rúška alebo za kontrolu covid pasov pôjde o trestný čin zneužívania právomoci verejného činiteľa a trestný čin marenia výkonu úradného rozhodnutia (rozhodnutia Ústavného súdu).
  Na učiteľov a riaditeľa školy – zvyčajne za rúška pôjde o trestný čin marenia výkonu úradného rozhodnutia, trestný čin vydierania (vykázanie zo školy, ak dieťa nenosí rúško), ale aj trestné činy mučenia a nátlaku.
  Na obchodné a iné prevádzky – zvyčajne, ak vás nebudú chcieť bez covid pasu pustiť dnu do nejakej prevádzky v režime OP/OTP, tak sa dopúšťajú diskriminácie a trestného činu apartheidu a tiež trestného činu marenia výkonu úradného rozhodnutia.

VAŠE KOMENTÁRE

NEZMEŠKAJTE NOVÉ VIDEÁ A ŽIVÉ VYSIELANIE

PRIHLÁSTE SA NA ODBER UPOZORNENÍ

VAŠE KOMENTÁRE

TV
NA ŽIVO
SPRÁVY
RELÁCIE
Najdi