tv.eReport.sk

SLOVENSKO REGIÓNOV: 3.ZMENA VOLEBNÉHO SYSTÉMU

Volebný systém pre voľby do Národnej rady SR treba zmeniť.

Okrem parlamentných volieb by sa zmena týkala aj volieb do regionálnych parlamentov, iba komunálne voľby starostov a primátorov ostanú v podstate nezmenené.

Zmena volebného systému by sa rovnako vzťahovala aj na hlavné mesto, volebný systém by bol ako v regiónoch a zmena by sa týkala počtu mestských častí, ktoré navrhujem zredukovať na 5 a tiež volebných obvodov tzv. „veľkej Bratislavy“, kde by patrili mestá a okresy Malaciek, Senca a Pezinka.

Obdobné prehodnotenie počtu mestských častí a volebných obvodov by sa dotýkali aj ďalších krajských miest, hlavne Košíc.

Pochopiteľne, takéto radikálne zmeny budú vyžadovať aj zmenu výkonu štátnej správy, ktorú bude nutné prispôsobiť takýmto zmenám, aby dôkladne a symetricky kopíroval zmeny územnosprávneho členenia, ako aj volebného systému. Zároveň sa bude musieť jasne zadefinovať kompetencia regiónov a ich vzťah s ústrednou vládou či NR SR vrátane legislatívnych iniciatív, a to otvorením kompetenčného zákona a, samozrejme napísaním novej Ústavy Slovenskej republiky.

Zmenou volebného systému si budeme voliť poslancov, ktorých poznáme.

„Mečiarov“ jeden volebný obvod sa musí stať minulosťou.

viac na :

www.ajjasomslovensko.sk


Komentáre

 • Pán Flašík, plne súhlasím. Som za zmenu volebného systému za väčšinový presne ako ste ho opísal nezávisle od Vás. Zaujal ma kedysi pred rokmi, keď sme preberali volebné systémy na ústavnom práve. Vtedy som si povedal, že by to bolo úžasné. Bohužiaľ papaláši takúto zmenu nikdy nepripustia, lebo by stratili moc nad ľuďmi. Bol by to koniec partokracie. Ak by na túto tému bolo referendum určite ho všetkými desiatimi podporím.

 • 🙂 Keď vidím Flašíka rozprávať o „zmene volebného systému“ :))), nech to znie akokoľvek idiotsky, a zlepšení „fungovania“ niečoho, tak to je jeden z ďalších pokusov preraziť snáď už nepreraziteľné dno tzv. politiky :). Pritom recept je úplne jednoduchý – zobrať a vydrbať to všetko von, ale že kompletne všetko až po upratovačky (ideálne aspoň polovicu za mreže, medzi inými aj tohto „odborníka na všetko“) a dať tam vyzretých ľudí zo života, ktorí robili celý život to, čo má človek prirodzene robiť – pracovali na pokroku ľudstva (pokrok je len to, čo robí z človeka lepšieho človeka) a nikto ich k tomu nemusel nútiť, ani im za to platiť a pod., lebo sú to ľudia. Namiesto toho sa predkladajú všakovaké akože novátorské postupy, ako znova a znova odžubať sprosté stádo, ktoré si tam zas a znova „demokraticky zvolí“ ten najväčší spoločenský odpad, ktorý daná spoločnosť vyvrhla :). Túto axiómu tzv. demokracie hlásam už roky a najlepšie na tom je, že je 100% pravdivá, historicky takisto 100% preveriteľná a dokázateľná a to najlepšie na koniec – napriek tomu jej skoro nikto neverí :)))))))). Pochopte už konečne, že kým sa nenájde dostatočný počet skutočných ľudí schopných niečo urobiť, tak podobných a iných videí budete vidieť nespočetne a ich jediným účelom bude, ako vás zas odžubať :))). No a keď vidím nižšie tie spoplatnené komentáre o tom, aby Flašík pomohol Slovensku :)))))))))), tak ľudská debilita je jednoznačne nevyčerpateľná (takisto ďalšia z historicky 100%ných axióm). Neviem, čo majú opičky s tým, že je nejaká „temná doba“, mňa napr. takéto a podobné videá bavia do popuku a to som pozrel len cca 1,5 minúty, aby som si pripomenul „výrazové prostriedky“ tohto „slovenského národovca“ :)))))))))))))), ty vole, čo je veľa, to je moc :).

 • JEDEN VOLEBNÝ OBVOD
  mal ,jediný účeľ :
  ELIMINOVAŤ, JUŽNOSLOVENSKÉ snahy ,od ich SEPARAČNÝCH TENDENCIÍ !!! , od KOMÁRNA po MICHALOVCE .
  Svoj účeľ TO splnilo a ďalej PLNÍ !!! Ostatné je ako s “ príbalovym letákom “ liekov — VEDĽAJŠIE ÚCINKY !!!

 • Pán Flašík ,nejaké myšlienky o zmene volebného systému by bola na mieste v prípade ,nie politických strán ,ale ako ste uviedol každý region, okres by mal svojich zástupcov v parlamente ,odvolateľných svojimi voličmi ,ak by neplnili si svoje poslanie prácu ,aby poslanec nebol podnikateľom ,ako to bolo pán Flašík v prípade ministra hospodárstva Maltinského ktorý sa zaujmal v pracovnom čase o svoje firmy ,bolo ich nejak okolo sedemdesiat ,tak ak niekto tvrdí ,že sa bude starať a pracovať najskôr okolo štátneho tj. spoločného až potom o svoje ,tak je na veľkom omyle .Fico potom uznal ,že Malatinský si robil predovšetkým svoje kšefty nie prácu na ktorú bol posadený do ministerskej stoličky.A predovšetkým nie aby sa dostal do parlamentu absolvent ,niekedy ešte len končil VŠ už ho niekto posadil do poslaneckej lavice,pamätáme ,si na Fica, Lipšica to sú taký matadori ,ale bolo ich omnoho viac.Iste by mal byť poslanec z praxe minimálne po tridsiatke možno až po štyridsiatke,aby mal obzor aj o práci ako takej nie len o škole a nič viac.Výsledky vidíme dodnes.

 • P. Flasik, po tejto zumpe ktora je vo vlade , je pozitok pocuvat vase slova .
  Ludia by boli urcite nadseni keby sa vase slova pretransformovali do nasho zivota ,ktory je uboleny a zniceny za tieto 2 roky . Pomozte slovensku prosim.

 • Ma to niečo do seba. Vidieť, že pán Flášik je skúsený politický marketér a analytik. Len ten jeden volebný obvod vyhovuje doteraz všetkým čo sa dostali k moci. Iné je keď sú v opozícií vtedy pred voľbami nasľubujú, že ho zmenia a po voľbách pri moci je o tom ako hovoria bratia Česi ,, Ticho po pěšině „.

  • Jaro bohužiaľ máš pravdu. Fedor si pletie regióny s krajmi, ktoré boli Mečiarovou deformou zmenené na akože nefunčné VÚC a od občanov aj 100 a viac km vzdialené novodobé byrokratické grófske sídla pre niemandov ako napr. Kotlebu a jemu podobným smeráckým potentáton. Kaliňakovskou deformou ESO sa neušetrilo 700 miliónov eur ročne na byrokracií ale paradoxne byrokracia narástla.
   Flašíkov nápad je len znásobenie už teraz 400 tisícovej byrokracie na minimálne pol milióna. Pritom zdravotníctvo, školstvo asociálny systém je v úplnom kolapse. Vyrastá nám demntná a sprostá mládež a socialistickí lekári to balia a odchádzajú na celkom slušné dôchodky z pomerne vysokých platov v porovnaní napr. s učiteľmi a zdravotnými sestrami tiež s vysokoškolským vzdelaním.
   Zhrnuté a podčiarknuté, Fedor jeho reformou bojuje za rozšírenie už aj tak prebujnelej byrokracie a zachovanie spoločensko marazme status quo v debilnej EÚ, NATO a menovej vydieračskej € únií.

  • @Miroslav Hazucha Asi nejdeme po rovnakej myšlienkovej ceste, hoci mi dávate za pravdu. Možno je to za poslednú vetu v mojom komentári, lebo vo vašom píšete viac menej o VÚC, o čom pán Flašik vo videu vôbec nehovorí a ani môj komentár nebol na VÚC zameraný a keď už ste to načrtli, myslím si, že neveľkému Slovensku by úplne stačili tri kraje Západ, Stred, Východ + Hlavné mesto Bratislava zo satelitnými okresmi Malacky, Pezinok, Senec.

   Podstata videa ako každý vidí, kto si ho pozrie, je zmena volebného systému na voľby do NR SR, na čo som hneď v prvej vete napísal, že ma to niečo do seba a znamená z môjho pohľadu, že je mi to sympatické.

   Myslím, že občania SR už dávnejšie pochopili, že jedno-obvodový volebný systém do NR SR je systém vyhovujúci výhradne predsedom politických strán a hlavne tým, ktorí získajú moc. Že niet inej legálnej možnosti na jeho zmenu ako prijatím zákona poslancami v NR SR. Napr. referendom, ktoré je v Ústave SR zadefinované tak, aby bolo iba viac menej na okrasu a robilo dojem demokracie, že aj občania vládnu v zmysle jej Čl. 2 bod 1, citujem: Štátna moc pochádza od občanov, ktorí ju vykonávajú prostredníctvom svojich volených zástupcov alebo priamo. To posledné slovo vo vete „priamo“ nemalo nikdy šancu po roku 1989 uskutočniť nejakú zmenu (že vraj iba raz schválením vstupu do EU).

   Lídri politických strán, ktorí mali moc odkedy sa za Mečiara prijal systém jedného obvodu volieb do NR SR, jeho zmenu prijatím zákona v nej nikdy nenavrhli. Žiadny kapor si sám rybník nechcel vypustiť a zdá sa, že ani nechce.

   Myslím, že pán Flašík vo videu argumentoval zrozumiteľne (video si môže každý pustiť aj viackrát, ja som už trikrát). To, že je skúsený politický marketér, sa o ňom všeobecne vie, aj na webe „ajjasomslovensko“ ma napísané čo ho baví, citujem: Nie som politik, nebudem politik a nezakladám politickú stranu. Som dôchodca a baví ma politický marketing.

  • @Jaro Lehocky zhodli sme sa na tom, že jeden volebný obvod vyhovuje partokratom a ich predsedom. V tomto som ti dal za pravdu.
   Problém za dá vyriešiť tak, že budú dve komory parlamentu, ktoré budú mať rovnaký počet poslancov a tým, že do jednej budú môcť kandidovať len straníci a do druhej len angažovaní nestraníci. Týmto perfektným bikamerálnym systémom sa na polovicu obmedzí moc partokracie. Lenže Fedor odmieta druhú komoru parlamentu, nestranícke navrhovanie delegátov priamo z regiónov a ich odvolateľnosť voličmi z konkretného regiónu na princípoch Polopriamej demokracie z dola. Stranícka partokracie nikdy nepripustí zmenu na viac mandátové volebné obvody.

  • Áno. Pán Flašík je múdry človek. Ale ani on nedokáže pomôcť Slovensku. Vy nevidíte kto ovplyvňuje a manipuluje voľby aj celý život na Slovensku? Slovensko už dávno nie je samostatná a svojprávna republika a nevidím zatiaľ nikoho kto by to dokázal zmeniť. Bohužiaľ.

  • @Erika Klimová milé decko nalhali vám fšecko !!! Kto ti zakazuje voliť toho, koho TY chceš ?? Nik. Problém je v nasledovnom :
   • Marazmus a katastrofálne riadenie Slovenska – je to výsledok neschopnosti jeho mnohých/teda väčšiny obyvateľov, resp. absenciou ich rozumu, charakteru a morálky. Politická reprezentácia a jej prisluhovači sú len zrkadlovým odrazom voličov. Nič iné. Ak sú mnohí z nich (politici, …) len bezcharakterné a amorálne svine a zlodeji, tak čo sú potom voly-či, ktorí si ich volia? Tu je hlavnáááá príčina súč. stavu !!!!!! Neriešiť následok .. ale PRÍČINU !!!!

VAŠE KOMENTÁRE

NEZMEŠKAJTE NOVÉ VIDEÁ A ŽIVÉ VYSIELANIE

PRIHLÁSTE SA NA ODBER UPOZORNENÍ

VAŠE KOMENTÁRE

TV
NA ŽIVO
SPRÁVY
RELÁCIE
Najdi