tv.eReport.sk

SMER-SD: Prezidentka opľula SNP

Záznam tlačovej besedy strany SMER-SD na tému – Žiadame vládu, aby vetovala americké sankcie, 17.5.2022


Komentáre

 • AKO SI MOHOL TENTO BOLŠEVICKÝ KOMUNISTICKÝ ZLOČINEC – FICO, pozvať na oslavy SNP , ruského vraha-fašistu, ktorý zastupuje, ruskú fašistickú armádu, ktorá vraždí deti, matky, aj starých bezvládnych, nevinných ľudí na Ukrajine. Rusi sú vojenský zločinci, a preto rusky oficialny zástupcovia nemajú mať mať miesto na oslavách SNP na Slovensku. Nech si ide oslavovať aj s komunistickým zločincom-FICOM do kremla za Putinom !

 • Fico opľul nie len SNP ale všetkých Slovákov do jedného. Poviem to takto. Keď bola už v 90. rokoch na Slovensku kvalitná linux komunita, prečo Dzurinda dovolil, aby štát v roku 2002 uzatvoril s Microsoftom nevýhodnú zmluvu na dodanie licencií pre 86-tisíc počítačov? Firma BSP Softwaredistribution bola v zmluve uvedená ako predajca. Piterka, Šamaj v spojení s Baštrnákom, Ficom atď. Táto licenčná zmluva sa predlžuje každé 3 roky, mohla sa kľudne zrušit a mohlo sa prejsť na open source linux. Prečo Ficov Kažimír v roku 2015 dovolil, aby bol dodávateľ nevýhodných licencií na Microsoft opäť BSP Softwaredistribution, keď vlády iných štátov prešli na linux (práve z bezpečnostných dôvodov)? Dokonca aj Putin podpísal koncom roka 2010 plán prejsť na linux v roku 2012. Ficov Kažimír ale, z nevysvetliteľných dôvodov, uzatvoril v roku 2015 zmluvu s firmou BSP Softwaredistribution znova, potichu a zákerne tak ako v roku 2002, hoci to predstavovalo pre Slovensko vysoké bezpečnostné riziko a navyše na to nebol dôvod. Podľa Slovenskej informatickej spoločnosti (SISp) a Spoločnosti pre otvorené informačné technológie (SOIT) bol tiež opakovaný nákup licencií zbytočný. „Štát už trvalé licencie na softvér od spoločnosti Microsoft vlastní a má garantované bezplatné bezpečnostné aktualizácie až do roku 2023. Prechod na nové verzie na významnej časti počítačov pritom dlhodobo nevyužíva, čiže dlhodobo sa platí za to, čo štát nepotrebuje,“ uvádzalo sa v spoločnej výzve  mimovládnych organizácií SISp a SOIT v čase podpisu zmluvy s firmou BSP Softwaredistribution. Podľa mimovládok (chvalabohu za ne) preplácal štát aj zbytočne širokú paletu programov, pričom chýbala analýza, či sú nainštalované programy naozaj potrebné. A teraz pointa. V tomto celom zohráva veľmi dôležitú úlohu práve Robert Kaliňák a jeho tzv. „omáčka“. Bol totiž v priamom vzťahu ako s Kažimírom, tak aj s Piterkom a Bašternákom. Ako súvisí developer kompexu Bonaparte – Piterka s Ficom, keď sedel v čase podpisu zmluvy v dozornej rade BSP Softwaredistribution a navyše podnikal s vtedajším ministrom, zlodejom a podvodníkom Ficovým Kažimírom? Aj Amzler priznal, že štát už vynaložil na licencie Microsoftu veľa peňazí a že ich potenciál sa zďaleka nevyužíva v plnej miere. Štát za Fica teda draho nakúpil riešenia, ktoré už raz zaplatil a ktoré nepotreboval, lebo tu bol miesto drahého a ľahko hacknuteľného Windowsu voľne dostupný, jednoducho prispôsobiteľný a bezpečný operačný systém Linux, čo štátu hovoríme od 90tych rokov. Keď už ale chcel Fico nechať bežať „vládne servery“ na nie bezpečnom Windowse, aj podľa Amzlera stačilo len „dostatočne odborne využívať skutočne špičkové technológie Microsoftu, ktoré už dávno nie sú o licenciách Windows,“ ako sám povedal.
  My však veľmi dobre vieme, že milióny EUR za spackané slovenské IT skončili práve vo vrecku zlodeja a vraha Roberta Kaliňáka a Roberta Fica. Ak je docent SBS Fico taký dobrý bezpečák a keď mal počas svojej dlhej vlády na starosti bezpečnosť celej krajiny, ako je možné, že nezabezpečil prechod vládnych systémov na voľne dostupný operačný systém linux, ktorý je ZADARMO, keď tvrdil ľuďom, že chce šetriť, aby mali ľudia viac na nemocnice, škôlky, školy, atď? No hlavne, keď na linux prešli snáď všetky normálne vlády sveta práve zo spomínaných bezpečnostných dôvodov!

  Otázka pre ľudí, pre občanov Slovenska, znie: Za peniaze koho sa ubytovali „u malého Napoleona“ práve tieto špiny a ako si ľudia svoje ukradnuté miliardy EUR zoberú od Fica, Kaliňáka, Kažimíra, Šamaja, Počiatka, Rašiho, Pellegriniho atď naspäť?

  Blýska sa nám na lepšie časy, lebo Kali Linux 2022 sme my. A my nikam neodchádzame, pán poslanec Fico. A my vás vidíme, „banda zločincov“ 😉

 • Pan Fico …ak je pravda to čo vravíte,čo verím že je vzhľadom na skutočnost a fakta…aj na to čo sa deje, prečo ešte nezasiahla Slovenská Policia,Naka,Prokuratúra keď majú rozviazane ruky a vlastne oni sú zodpovedné za právny chod Štátu.Preco nejakých 100 poslancov kazia životy cccccccca 5000000 ľudíi bez akejkoľvek komunikácie.???

 • Veď USA tento plyn nakupuje od Ruska teda Gazpromu a potom plyn reexportuje do Európy za ich predraženú cenu. Brusel a všetci európsky politici držia huby a posrali sa pred tlakom USA. No a najväčší riťolezi sú slovenskí politici a to Čaputka, Korčok, Heger, Naď, podrazili a zrádzajú celú ekonomiku SR.
  Mňa nezaujíma za čo nakupime plyn, nech to je i za dukáty, ja potrebujem plyn a lacný plyn a k tomu je podriadiť všetko a to je i záchrana slovenskej ekonomiky a nás občanov. Táto šialená junta robí všetko proti nám, občanom. Všetko smeruje k obrovským ziskom USA a to na úkor Európy a Slovenska, sú v tejto vládnej junte tak sprostí a blbí, že by to neboli schopní pochopiť. Zrada, zrada a zrada.
  Tak taký škandál sa zapíše negatívne do análov SR, vyznamenať fašistov je urážka slovenského národa, obdržať tak vysoké štátne vyznamenania je obrovská hanba a tento biľag zhanobenia SNP ostane na Čaputovej navždy.

 • Škoda že tie helikoptérové peniaze, ktoré by dnes tak radi zhadzovali ľuďom, počas vlád týchto aparátov mizli v útrobách vládneho špeciálu a nakoniec boli zhodené a upratané v sejfoch bánk v Dubaji. A toto dnes potvrdzujú ich vlastní „udavači.“

ARCHÍV