tv.eReport.sk

Sudkyňa Marcela Kosová: Sudcovia sú sklamaní a demotivovaní

Sudkyňa krajského súdu v Bratislave a členka súdnej rady Marcela Kosová odpovedala na otázky redaktorky eReportu Mimi Šramovej.

Prečo Súdna rada rokuje už 20 mesiacov v režime off-line?
Prečo nepovažuje za správne že predseda Súdenej rady Ján Mazák navrhuje v nových voľbách do Súdnej rady sudcov s vekom do 50r?
Ako prebiehala diskusia k paragrafu 363 a v ktorých bodoch nehovoril predseda Mazák pravdu?
Aké sú nálady medzi sudcami a čo si myslia o používaní inštitútu kajúcnika
Ako prebiehala (ne) diskusia sudcov s ministerkou Kolíkovou k novému návrhu súdnej mapy?
Prečo si myslí že GP Maroš Žilinka komunikuje dostatočne a profesionálne?


Komentáre

 • Veľmi dobrá relácia, ktorá odkryla pomery v súdnictve a podľa môjho názoru vidím, že politické tlaky na sudcov a ich činnosť, obsadenie resp. ovplyvňovanie ich názorov je obrovské. Isté je, že p. sudkyňa je veľmi dobrá a kvalifikovane odpovedá i keď opatrene, samozrejme ako sudkyňa a právne zdatná. No v podstate objasnila i činnosť a nátlak na nich zo strany Mazáka, ale i činnosť Lipšica,ktorý tam nemá čo robiť. To je niečo strašné, ako tento VRAH si dovoľuje zasahovať do všetkého čo sa dá. A Mazák vytvárať tlak na sudcov, tento podvodník tam už nemá čo robiť a jeho činnosť nie je nestranná a naopak mal by byť vyhodený čo najskôr. Sám presahuje vek a mal by si dať spiatočku. Takto sa rozkladá právny štát a Mazák je mafiánsky predstaviteľ rozkladu právneho štátu,vykonáva čiernu prácu na pokyn politikov – súčasnej junty a potrebujú tam dostať mladých sudcov, ktorí si dajú povedať a budú rozhodovať podľa ich príkazov a nie podľa Ústavy SR a zákonov. Tak som to pochopil. Proste ďalšia segregácia v podaní Kolíkovej a Matelka.

 • Súdna rada bude po voľbách zrušená.gauneri ako kliment a mazák tam nemajú miesto.a ani mať nebudú.porusuju ústavu,zákony a pod.za to budú po voľbách trestné stíhaní.ja dodávam,že budú aj odsúdení.za svoje zločiny.typycka justičná mafia.rovnako prokuratúrska a policajná.jedine vyhodiť,zakázať činnosť a zavrieť.nic viac ,nič menej.volby rozhodnú.budu reformy,čistky,zavierania a pod.tieto zložky musia byť očistené od hnoja,ktorým smrdia.dokazy sú,zbierajú sa a keď ich bude málo,tak sa vyrobia .tak ako terajšia moc.plati to aj na vládu.spec,súd a prokuratúra,včítane naky budú zrušené.a rovnako dôjde k novým úpravám o postavení ústavného súdu a naj.spravneho súdu.bude stačiť väčšina.amerika,eú a ich pohrobkovia im nepomôžu.stacia voľby a nová vláda.bude treba ťažkú odvetu,aj s úrokmi.nic netrvá večne ani tento nacizmus,aj policajný ,prokuratúrsky a justičný.ludia sú.radi sa pomstia na moje slová dôjde.dialektiku a zákonitosť dejín spoločnosti a života nik neoklame.verte mi,nikdy som sa nemýlil.a teším sa.peter ragac

 • Súdnú radu by mali tvoriť občania, ktorí by hodnotili prácu sudcov. Sudcovia môžu byť nezávislí ale pod kontrolou, lebo také rozsudky ktoré vynášajú ktoré doslova kričia, že sudca bol skorumpovaný. Mne dal sudca advokáta po vynesení rozsudku čiže po poprave a prípravil ma o majetok a ja sa cítim ako dement. Moje ústavné právo čl. 47 doslova hodil do záchoda.

 • To že táto vláda rozvrátila štát a dôležité inštitúcie ako je polícia,súdy,prokuratúru to je hádam jasné každému pricetnemu občanovi SR.Ale to čo som počul asi pani sudkyne aký je rozvrat,ovplyvňovanie a akú úlohu zohráva Ian Mazák v súdnictve ako vedie súdny radu to je doslova šokujúce dehonestujúce,totalitné a doslova mafiánske.Priatelia bojujeme doslova proti mafii a zločincom čo neslúžia nášmu štátu,neriadia sa ústavou SR porušujú zákony SR porušujú Ústavu SR za pomoci skorumpovaných médií,mimovládok v prospech zahraničných mocnosti.Jasne je jedno.Po voľbách musí byť zrušený špecializovaný súd,musí byť okamžite zrušený správny súd ,musí byť zrušená súdna rada a total e prekopany najvyšší súd!Toto čo sa deje je anarchia a rozvrat nie už inštitúcií ale Slovenskej republiky ako takej.Jan Mazák bude musieť byť postavený pred spravodlivý súd!!!

 • Prečo sa tí dobrí sudcovia, advokáti a policajti nespojíte a nezakročíte proti tomu bezpráviu a nezákonnostiam, ktoré sa tu dejú? Všetci o tom len rozprávate! (Teda, obrovská česť výnimkám!) Nestačí len rozprávať! Vy máte tie páky! Vy ovládate zákony, alebo by ste aspoň mali, tak ich využite na presadenie práva a spravodlivosti!

 • A prečo sa neschádzali. veď všetko bolo a je protiprávne…Ak právnička, tak to už mohli napadnúť vlani. Judr. Harabín, Judr. Wais…a ostatní už mali všetko právne rozanalyzované….Takže, alibizmus….a stav, ktorú zavinili PRÁVNICI! Rešpektujú a podporujú tento bezprávny stav!

 • Pani sudkyňa z rozhovoru je zrejmé že hovoríte opatrne , ale aspom vyplýva z toho ako sa chová ministerka spravodlivosti , nemôže s Vami komunikovat lebo vie že by sa znemoznila tak ako celá vláda , som rád že zase ráz sme počuli pravdu ,držím Vám palce držte sa máte urcite obrovskú padporu nie len odomna ale určite mnohých ľudí ktorí chcu spravodlivosť ???

 • Pani sudkyňa z rozhovoru je zrejmé že hovoríte opatrne , ale apom vyplýva z toho ako sa chová ministerka spravodlivosti , nemôže s Vami komunikovat lebo vie že by sa znemoznila tak ako celá vláda , som rád že zase ráz sme počuli pravdu ,držím Vám palce držte sa máte urcite obrovskú padporu nie len odomna ale určite mnohých ľudí ktorí chcu spravodlivosť ???

 • sudom moc neverim, su ticho mlcia aj ked vidia v akom nepravnom state zijeme, to už nie je demokracia ale jasne nastolene prvky totality, sudcovia su ticho a uživaju si len vyhody spojene s vykonom povolania. je to ozaj strasne pre mna ako obycajneho cloveka toto pozorovat. jasne viem že su medzi nimi aj slušní ludia takže nehadzem vsetkych do jedneho koša ale vacsina z nich by mala makať vo fabrike za pasom tak by boli pre slovensko osožnejši. a o ustavnom sude to už vobec nema zmysel rozpravat, tak jasne videtelne prepojenie na prezidentsky palac a vladu si všimne každy evidentne vidiet za koho kopu a o nezaujatosti nemožno hovoriť. preco je ta situacia za posledne 2 roky taká stoji to za to tym sudcom? boja sa niečoho? všetkych niekto vydiera? alebo su neznalí zakona? su slabo zaplatení? alebo nevidia nastup tej totality? preco sa ozyvaju len ked ide o sudnu mapu? ine problemy nevidia? nakoniec budeme všetci plakať lebo všetci len čakame čo bude a že však niekto tu slobodu za nas vybojuje. to vsetko ale plati aj pre policajtov, vojakov, učtelov a vlasne všetkych ludi. JA TU SULTANAT NECHCEM A NESUHLASIM S TYM CO SA TU DEJE !!!! NEEXISTUJE ZIADNA KONTROLA ANI DELBA MOCI A VOBEC ZIADNA VOLA LUDU!!! MOC POCHADA Z DOLA A 85percent ludi tuto vladu nechce – to je akože málo???? čo možeme my obyčajní ludia robiť, ked sme nespokojní a je nás vačšina???? ved oni su len nasi volení zastupcovia ktorí su tam z nasej milosti.

 • sudom moc neverim, su ticho mlcia aj ked vidia v akom nepravnom state zijeme, to už nie je demokracia ale jasne nastolene prvky totality, sudcovia su ticho a uživaju si len vyhody spojene s vykonom povolania. je to ozaj strasne pre mna ako obycajneho cloveka toto pozorovat. jasne viem že su medzi nimi aj slušny ludia takže nehadzem vsetkych do jedneho koša ale vacsina z nich by mala makať vo fabrike za pasom tak by boli pre slovensko osožnejši. a o ustavnom sude to už vobec nema zmysel rozpravat, tak jasne videtelne prepojenie na prezidentsky palac a vladu si všimne každy evidentne vidiet za koho kopu a o nezaujatosti nemožno hovoriť. preco je ta situacia za posledne 2 roky taka? stoji to za to tym sudcom? boja sa niečoho? všetkych niekto vydiera? alebo su neznaly zakona? su slabo zaplateny? alebo nevidia nastup tej totality? preco sa ozyvaju len ked ide o sudnu mapu? ine problemy nevidia? nakoniec budeme všetci plakať lebo všetci len čakame čo bude a že však niekto tu slobodu za nas vybojuje. to vsetko ale plati aj pre policajtov, vojakov, učtelov a vlasne všetkych ludi. JA TU SULTANAT NECHCEM A NESUHLASIM S TYM CO SA TU DEJE !!!! NEEXISTUJE ZIADNA KONTROLA ANI DELBA MOCI A VOBEC ZIADNA VOLA LUDU!!! MOC POCXHADAZ Z DOLA A 85percent ludi tuto vladu nechce – to je akože malo???? čo možeme my obyčajny ludia robiť ked sme nespokojny a je nas vacsina???? ved onisu len nasi voleny zastupcovia ktory su tam z nasej milosti.

 • Nie je náhoda, že justícia je v takom stave v akom je. Povedzme si: „Akí ľudia chodia „študovať“ právo a prečo? Aká je ich osobnostná výbava?“

  Je predsa známe, že na týchto školách-fakultách nie je matematika, čo je obrovský stimul pre túto skupinu ľudí. Logické myslenie im robí problém.
  Keď si predstavíme skupiny,ktoré títo absolventi následne vytvárajú a ktoré sa tu najčastejšie pretriasajú, tak sú to tieto: 
  1. Spravodliví, objektívní a múdri sudcovia predstavujú 1 max 2% z celkového počtu(advokáti, prokurátori, exekútori, notári, atď), skupina, ktorá je žiadaná a potrebná pre zdravé fungovanie zdravej, demokratickej spoločnosti. 
  2. Sprostí sudcovia(a všetky ostátné právnicke profesie) je nežiadúca skupina, zato všakv súčasnosti veľmi početná. 
  3. Skorumpovaní sudcovia(aj ostatné právnické profesie)je rovnako väčšinovou spolořnosťou nežiadúca skupina, ale žiadaná a prepotrebná pre časť spoločnosti, ktorá má obrovskú ambíciu-túžbu vlastniť celú spoločnosť.
  4. Sprostí a aj skorumpovaní sudcovia zároveň. Zjavne najpočetnejšia skupina, ktorá je príťažou a parazitom spoločnosti a preto máme výsledok taký, aký momentálne máme.
  A vytvorili sme to my. Tak máme to, čo sme chceli.

 • Nie je náhoda, že justícia je v takom stave v akom je. Povedzme si: „Akí ľudia chodia „študovať“ právo a prečo? Aká je ich osobnostná výbava?“

  Je predsa známe, že na týchto školách-fakultách nie je matematika, čo je obrovský stimul pre túto skupinu ľudí. Logické myslenie im robí problém.
  Keď si predstavíme skupiny,ktoré títo absolventi následne vytvárajú a ktoré sa tu najčastejšie pretriasajú, tak sú to tieto: 
  1. Spravodliví, objektívní a múdri sudcovia(advokáti, prokurátori, exekútori, notári, atď), skupina, ktorá je žiadaná a potrebná pre zdravé fungovanie zdravej, demokratickej spoločnosti. 
  2. Sprostí sudcovia(a všetky ostátné právnicke profesie) je nežiadúca skupina, zato všakv súčasnosti veľmi početná. 
  3. Skorumpovaní sudcovia(aj ostatné právnické profesie)je rovnako väčšinovou spolořnosťou nežiadúca skupina, ale žiadaná a prepotrebná pre časť spoločnosti, ktorá má obrovskú ambíciu-túžbu vlastniť celú spoločnosť.
  4. Sprostí a aj skorumpovaní sudcovia zároveň. Zjavne najpočetnejšia skupina, ktorá je príťažou a parazitom spoločnosti a preto máme výsledok taký, aký momentálne máme.
  A vytvorili sme to my. Tak máme to, čo sme chceli.

 • Dajú sa ľahko odlíšiť podľa ich činov (rešpekt. ich nečinnosťi), to je jediná cesta. Samozrejme musolo by ísť o hľadanie PRAVDY a nie iba zákonnosti. Ale žiaľ tak máme nastavený systém. Hľadanie zákonných medzier je povýšené nad spravodlivosť a pravdu

 • Neuveriteľné správanie Mazaka, neuveriteľné, totalitné a diktátorské. On prekročil vek 65 rokov kedy sudcovia musia končiť a predsa ho prezidentka menovala si dovolí sudcom určovať vek? Pani doktorka viete prečo máte zasadania online, aby si robil čo chce., porušuje zákony , ústavu, a boji sa, že cestný sudcovia súdnej rady by mu oponovali, cez PC je to ovekaczazdie, hlavne keď vás to odpokibzo diéte a vypadnete z toho zasadania niečo nehorázne.

 • Vsak koalicia znicila za 2 r.cely stat.vsetko.potrebuju vycistit nasu generaciu.za socialismu narodenych.treba mat aj dake zkusenosti tak ako p.zilinka .p.para.a poznam aj z pd advokatku jana bezakova.ktora ma zastupovala vel.i scitana mudra zena.

  • Mazak nie je ani sudca ani odborník na právo, dokázal to svojimi vyhláseniami. Sudca musí byť nezávislý a tento pánko je závislý. Ako povedal Werich- buď to delá z blbosti alebo za cizí peníze. Klobúk dole pred pani sudkyňov .

 • Pre Boha živého už si tam hadoi od Čaputovej nepúšťajte,,sama vidíte,čoho sú schopný,,Zmarené Referendum leto 2021″,je jednoznačná odpoveď(signál),pre všetkých Sudkýň/Sudcov s ľudskou tvárou,,Povedzte mi kto ak nie profesionálny so skúsenosťami a praxou(vekom),tam majú plné právo a úcta byť,,Tak potom Kolískova,,Vyhodí Budaja a jemu podobných???

 • Ako môže taký orgán ako Súdna rada fungovať online, ak má tolko kompetencií.?Môže človek, ktorý je na jej čele zabezpečiiť takéto fungovanie?Byť sklamaný predsa neznamená hodiť flintu do žita a nechať tých skorumpovaných, politicky motivovanych, profesionálne málo zdatných, nech si robia čo chcú…

 • Ako môže taký orgán ako Súdna rada fungovať online, ak má tolko kompetencií.?Môže človek, ktorý je na jej čele zabezpečiiť takéto fungovanie?Byť sklamaný predsa neznamená hodiť flintu do žita a nechať tých skorumpovaných nech si robia čo chcú…

VAŠE KOMENTÁRE

NEZMEŠKAJTE NOVÉ VIDEÁ A ŽIVÉ VYSIELANIE

PRIHLÁSTE SA NA ODBER UPOZORNENÍ

VAŠE KOMENTÁRE

TV
NA ŽIVO
SPRÁVY
RELÁCIE
Najdi