tv.eReport.sk

Erik Tomáš: Každý kto môže pracovať, má pracovať !

Aktuálne politické spravodajstvo, poltické brífingy, informácie z národnej rady, úradu vlády, ministerstiev SR, politické aktuálne rozhovory. V centre diania s eReport TV a relácií jeho štúdia.

Ďakujeme, že nás sledujete.
eReport TV

Ďakujeme, že nás sledujete.
eReport TV


Komentáre

 • Zamastnavanie nezamestnatelnych túto krajinu nezachráni od úpadku. Keď chcete robiť niečo s pridanou hodnotou, nemôžete na to zohnať ľudí, niesu programátori konštruktéri a podobne. Veľa použiteľných mladých ľudí, ide radšej pracovať do zahraničia. Toto vôbec Smerohlasacku garnitúru nezaujíma. Keď to bude takto pokračovať, kto bude robiť na dôchodky, zdravotníctvo atď.

 • A za aký plat? Za minimálnu mzdu? Prečo nie je minimálna mzda na úrovni priemernej minimálnej mzdy v EU? Ako to malo byť už dávno? A čo ty, Tomáš Erik, za koľko by si bol ochotný pracovať? 8000+. Parchant a hajzel, nič iné. Celý Smer SS D, bez toho D aj Prd SD.

  • Ani na toto nemajú, majú plné basy a nemám im kto nové postaviť, komunistov už niet, druhá vec za komunistov si mal ideálne podmienky na život, nikto od teba nechcel aby si robil za hoFno a ešte platil niekde nájom na tunuse, byt si dostal od podniku, že is sa im upísal na 10 rokov a založil si tam rodinu. Dnes mladí môžu len snívať.

 • Prečo nie sú štátne Podniky Stavebné poľnohospodárske a iné Stále sa točíme okolo vodnej priepasti Štát by garantoval Istotu práce mzdu Ktorú by dostal načas a nie sa doprosovat firmám aby ho vyplatili ako Živnostníka Stať by mal tak isto vihodi a prínos peňazí A tak by sa tvorili odborníci z Ucnovskyh stredných škôl a rôzne profesie pre Štát Mislim si že Slovenské Firmu nie fsetke hcu z bohatnúť z večera do rána a najhoršie na Tom dopadnú živnostníci dlhi zadná istota a hlavne že firmu majú na svoje veci Preto by štát mal rozmýšľať inou cestu ako vybudovať Mládež aby hcela pracovať a viesť ich k navikom To čo zavádza naša vláda je habe je ťažko pochopiť Keby sa zvýšila Mzda tak aby sa to Ľuďom vyplatilo tak by nepotrebovali zadné soc dávki Uvedomte si dražbou na Slovensku

 • prečo tu tak často spomínate tých Rómov? Ja si myslím že je to myslené pre všetkých tých ktorí nepracujú a môžu pracovať. No a áno poznám veľa Rómov ktorí sú šikovnejší ako biely a poznám veľa bielych ktorí nechcú pracovať. Samozrejme česť výnimkám.

 • A nahnať aj osadníkov a kadejakých nastrkovačov rúk,nech sa začnú starať sami o seba,do spoločnej kasy nedávajú ani euro a na pošte berú po 2000eur dávky!Je toto vôbec možné,aby človek dennodenne tvrdo makal v horúčave a daždi za minimálnu mzdu,za všetko si musí platiť a príživníci,ktorí sa na dennej báze budú oháňať zvráteným systémom,ktorý podporuje darmožráčov a diskriminuje poctivo pracujúcich,sa budú vyvaľovať doma,brať prachy,o ktorých poctivý pracujúci ani nesníval a požívať všetky výhody za naše dane!Tak dopekla,kto je tu diskriminovaný,keď makáš celý život,nič ti nikto nedá zadarmo a na staré kolená sa ešte musíš báť a uťahovať si opasok,aby si prežil?!A podotýkam,že samozrejme to neplatí o chorých a invalidných ľuďoch,ktorí pracovať nemôžu zo zdravotných dôvodov,takým by mal štát zabezpečiť dôstojný život!A Ukrajinci nech sa tiež zamestnajú a starajú sa o seba,nie je predsa možné,že dostávajú všetko bezplatne,všelijaké príspevky,zatiaľ čo domáci nič!Prečo ich neprichýlia v Kyjeve a na 72%územia UA,kde sa vôbec nebojuje?Alebo prispievajme len tým,ktorí sú výlučne z vojnovej oblasti,to sú zväčša proruské časti a tí bojujú,alebo šli do Ruska!Koľkí pochádzajú skutočne z vojnových oblastí?Dokedy bude Slovák makať na celý svet?

 • Mhm, treba skúsiť z druhej strany.Chlapec mi bol nezamestnaný a bola to veru riadna tortúra. Nikto nechce absolventa, ak áno, tak to, že minimálna mzda by bolo ešte ok, ale zamestnávatelia sú tiež pekní zmätkovia – rozvážať sa v drahých autách a na startitupe sa prezentovať ako úžasní podnikatelia čo pozdvihli firmu – vezmite si taku firmu Factco*l, sklad s oblečením, iba brigáda, nič iné vám neponúknu, aby bola minimálna ochrana práv, žiadna ochrana pred výpoveďou, žiadne stravné, žiadna dovolenka,ste jak dobytok, ani pracovnú zmluvu decku nedali do rúk,len čosi podpísal, ani nevedel čo a vraj mu to pošlú domov poštou, hovorím, veď je sviatok a potom vikennd a ak ak máš mať brigádu, musíš to vopred hlásiť úradu práce inak ťa vyradia, no katastrofálne jednanie s ľuďmi,ako s hnojom alebo obťažujúcim hmyzom. Alebo iná spoločnosť v našom meste, čo eloxuje hliníkové diely – prídete bez školenia bozp vás strčia do haly medzi výpary kyselinového roztoku, bez ochranného odevu, obuvi, helmy, štítu, len tak vo vlastných veciach robíte, len rukavice dostanete a obed. Prišiel, predlaktia dorezané a veru chcel robiť, ale mne sa to hneď nepozdávalo. Vraj tak tam začínali všetci. A všetci to vedia, aj pracovníčky úradu práce a nič, každý mlčí. Len by sa čosi človeku stalo a chcem to vidieť, čo by bolo. A čierna práca tu prekvitá, kde sú inšpektori, prečo nekontrolujú zamestnávateľov? Všetci inzerujú super prácu, prídete a bum, minimálna mzda, príspevok na stravovanie musíte mámiť jak z chlpatej deky, a byť blahosklonne vďační, akoby vám dávali neviem čo. Veru poskúšal toho hodne. Všetci sú nenažraní, nespokojní, pritom I’m nič nechýba, drahé autá, domy, 3-4 dovolenky ročne…. Sr*ť I’m na ich kapitalizmus. A ten cigán, však keď ho vymaľované HR slečny s gélovými nechtami zbadajú, nemá šancu, pán minister.

 • Gadzo ma zivit darmozraca romak nerobi s bere peniaze je to vysmech pre ludi co pracuju za minimslnu mzdu este ru ich chce podporovat nezsplat hypoteku pol roka zobu byt rimsk ma nacierno chsjdu s na cudzom pozemku a drevo beru nezakonne s kesa nerobis nezer

 • Bolo by ich možné zamestnať ich ako redaktorov novín a televízii. . Tam často dnes nie sú oveľa bystrejší zamestnanci. Doplním : pracujem v doprave a robím 12-tky + pravidelne nadčasy. Ako sa dá na spôsob Grécka pracovať VIAC ??? Mám sa rovno nasťahovať do práce ?

 • vždy platilo, že človek sa do sračiek dostal vďaka systému, je zjavné, že Erik Tomáš vôbec nevidí do reálneho stavu, používanie ultimáta je hrubý zásah do integrity ochrany osobnosti, človek nie je pes, aby sa s ním manipulovalo pod akýmkoľvek odôvodňovaním dákeho stavu … pletieme ďalší bič na chudobu?

 • ja pracujem, tak by sa dalo napísať, že sa ma to netýka. ALE , nie som slepý, ani hluchý. Ak sú aktivačné práce /napríklad hrad Slanec/ nastavené tak, že po 3 mesiacoch pošlú šikovných ľudí preč. LEBO musia zobrať ďalších….. Píšem o tom čo sa stalo v minulosti. A dúfam, že to bude konečne ináč. Som dlhoročný turista, tak to mám na očiach. napríklad hadisko Kamenica pred rokmi i kosené z VPP a pred rokom už zarastené chodníky…

 • p.Tomqs mate uplnu pravdu ze kazdy zdravy clovek by mal pracovat ale pytam sa ci by ste vy pracovali za 800eur mesacne!!!!!!!!???????preco mame take nizke platy ked sme uz 20r v EU ceny mame v obchodoch este vysie ako v krajinach EU a platy najnizsie ako je toto mozne!!!!!!!??????preco nedate min.mzdu aspon 1500eur ved ani ztych 1500eur sa uz neda vyzit v dnesbej dobe!!!!!!!!!naco sme potom v EU nato asi aby sme boli lacna pracov.sila pre zapad hm!!!!!!!!!!!!!!!!!!preco vy mate 10000eur?????!!!!!ked Slovensko je natom tak zle ze min.mzda je 700eur !!!!!!!!mate 15krar viac ako je min.mzda ako je toto mozne!!!!!!!!!ludia su blbci ze volia stale tych istych uz 30r nic sa nezmenilo!!!!!!!!

  • Pekne napísané a hlavne ľudia sú blbci že cez covid cez zamestnania kde robia pod 1000€ čistom ich donútili si dávať prebíjať rypáky a niektorých dokonca cez zamestnania pod 1000€ donútili sa dať aj poočkovať. Miesto toho aby tento zotrtočený d3bilný národ ostal 2 – 3 dni doma, aby sa vláda po3323rala bez priemyslu, tak sa zotročené slvoenské teľatá išli testovať 1. novembra 2020 na toto do konca života nezabudnem čo je toto za národ d333bilov. Inak dobre si to napísal oni čo nemajú žiadnu zodpovednosť že tento štát je v rozklade 10 000€+ platy a Slovák nech muklačí za 800€ a nech si ničí zdravie v západných montovniach. Nech ide robiť tento pako z Ďapaloviec či odkiaľ je rodák z východného Slovenska, lebo v živote nerobil pred tým bol novinár a teraz politik, celý život povolaním parazit!

 • Jeden skvelý príspevok v tejto diskusií som našiel:
  „@insightful_code
  pred 36 minútami
  Nie kazdy chce pracovat v pojebanych fabrikach, lebo nic ine tu v podstate ani nie je…“
  Presne tak ale to ich darmožráčov na ministerstvách ani nezaujíma že za 30 rokov tu sú len haly, montovne, doslova koncentračné tábory pre cvičené opice, kde sa len má muklovať, dodržiavať normy a nech sa tam ľudia do 50-ky zdrú z kože za po666ebaných ani nie 900€ v čistom. nech si orbia sami kravaťáci ja sa čudujem, že toto národ toleruje. Ešte dristy od takých ako Sulík, že kto vám bude robiť na družstvách tak 100x lepšia robota bola na družstve za socializmu ako niekde v montovni za pásom na jednom mieste ako cvičená opica. Tí ľudia čo to robia 10 – 15 rokov sú zväčša aj tí nad3bilnejší v spoločnosti, lebo ak aj nejaký rozum mali, tak pri tej práce za pásom ako cvičená opica prišli aj o tie zbytky nejakého myslenia a zdravého rozumu. Bohužiaľ na národe ako Slováci môžu aj drevo rúbať covid to ukázal, ovce poslúchali na slovo.

  • @@skutocna_ekonomia d3bilko reč je skôr o tom že niekto kto má maturitu, alebo VŠ, prečo by mal ísť do hoci akej práce, niekde za pás o cigánoch tu sám píšeš že nič nevedia, nemajú žiadne návyky a tie tvoje sprosti, takže kľudne nech nepracujú, mne je to jedno. Nežijeme vo feudále že každý musí ísť na pánske, takže to si už rieš s ministrom a nie so mnou ty d3bilos čo tu píšeš všade že treba zrušiť minimálku a ani ti nedochádza do tej tvojej kotrby, aký by to malo plošný dopad na všetkých Slovákov zamestnaných na Slovensku, ako by im všetkým plošne zrazu klesli mzdy keby neexistovala minimálka.

 • 4:34 takže absolvent univerzity, ktorý nemá prácu, pôjde „vo verejnom záujme“ zametať ulice?!!! Čo už si TY za dementného K…TA?!!! A potom sa čudujeme že mladý utekajú preč?! Veď všade dobre, tak prečo tu zostávať?!!! TY si asi Matovičov príbuzný!

  • Vidno že sa tomu ho Fno rozumieš, keď som bol nezamestnaný po strednej škole 2009 – 2010 tak ak si chcel poberať dávku v nezamestnanosti vtedy to bolo ja neviem 70€ tak si si musel odpracovať 40 či 45 hodín v mesiaci to bolo za vlády radičovej. Boh vie od kedy to je nastavené že aj keď chceš poberať životné minimum tak si musíš tie 4 hodiny denne 10 pracovných dní v mesiaci odpracovať. Ak o tom nevieš tak sa k tomu nevyjadruj pre boha, ty gulag. Ten máš asi v hlave.

  • ​@@ucirakno a dnes máš sociálku 80 euro za 40 hodín…. čo je 2 eurá na hodinu…to nie je od štátu nejaké štedré…mimo toho keď si platíš sám zdravotnú platíš 90 euro mesačne…. keď štát tak mám dojem 34 euro.

  • @@milanmilanov4589 neviem ako to je, ja som mu len napísal že vždy už min. 15 rokov kto chcel poberať dávku v nezamestnanosti z ktorej sa ani nedá vyžiť musel si odrobiť 40 hodín mesačne, lebo on to tu napísal ako keby to teraz zaviedli, neviem či to už nezaviedol Kaník za 2. dzurindovej vlády ale to som bol ešte decko. Čo sa týka zdravotky to ma ani nezaujíma, keď vidím celkovo ako sa pľundrujú verejné financie cez zdravotníctvo môžme byť radi že nás má kto ešte ošetriť a nemusíme si platiť komplet ošetrenie ale len nejakých smiešných 90€ mesačne, ak si zamestnanec tuším sa platí 4% z hrubej mzdy.

 • Situácia: požiadali ste o invalidný dôchodok, no krutý posudkový Vám stanovil mieru poklesu vykonávať zárobkovú činnosť len 30 %, a teda nekvalifikovali ste sa na invalidný dôchodok. Nemôžete hocikde pracovať, poberáte dávku v hmotnej núdzi. Ponúknu Vám prácu, ktorú odmietnete. Berie Úrad práce ohľad aj na takýchto ľudí? Stopne Vám dávku?

 • Problém je výška mzdy. Mala by sa zvýšiť minimálna mzda.

  Ďalší problém je, že práca je ďaleko. A zase zvyšovať množstvo ľudí a koncentrovať ľudí do miest je zlé.
  Za socilizmu sme mali v každej dedine družstvo.
  Žiť a vychovávať deti blízko prírody je vždycky lepšie (potomstvo bude zdravšie). Samozrejme je potrebné zvýšiť a zlepšiť pripojenie do internetu a vzdelávacie a výskumné inštitúcie treba čo najviac rozdeliť na území slovenska.

  • To čo bolo a ako to fungovalo vďaka komunistom to už nikdy nebude, dnes by chceli aby ľudia chodili do práce niekde a aby pracovali a celý plat posielali niekomu na účet za nájom a aby mali celý život tí ľudia holé zadky tak si predstavujú kapitalisti fungovanie ľudí a čudujú sa že ľudia nechcú robiť.

  • Problém je naozaj výška mzdy a problémom je minimálna mzda, minimálna mzda by sa mala zrušiť a konečne príhlupší ľudia by to mohli pochopiť. Podľa teba by sa mala zvýšiť. Na koľko? Na 1000€? To by bolo cez 1360€ mzdové náklady zamestnávateľa (teda čo odíde zamestnávateľovi z účtu) a čistá mzda 790€ – teda to čo príde tebe na účet. Ten rozdiel – cca 570€ je to, čo ti ukradne štát (a to ešte nezarátavam do toho DPH či spotrebné dane). A teraz mi povedz, ak by bola minimálka 1000€, čo je 1360€ náklady pre zamestnávateľa, KTORÝ ZAMESTNAVATEĽ vyhodí von oknom len tak 1360€ na nejakého róma, ktorý v živote nepracoval, nemá pracovné návyky, zručnosti, schopnosti, skúsenosti a navyše ani základy slušnosti či správania? NIKTO a tak sa pri takejto úžasnej minimálnej mzde stane to, že síce budeme mať na papieri minimálku 1000€, ale veľa ľudí ani ju nedostane a bude zarábať 0€, lebo pre nich ani nevzniknú pracovné miesta, lebo sa neoplatia. Lebo väčšina negramotov ani nevyprodukuje v práci hodnotu prevyšujúcu 1360€. Radšej pracujúci róm za 500€, ako nepracujúci róm, ktorý bude žiť z dávok. Už konečne prestaňte blúzniť o somarinách s minimálnou mzdou, neuveriteľné, že tieto hlúposti dokáže vypotiť a veriť im dospelý človek. Nie, vy niektorí jednoduchší budete mať radšej aj 5000€ minimálnu mzdu, no v realite ju ani nezarobíte, lebo také pracovné miesto ani nebude existovať.

  • @@skutocna_ekonomia Ak nemáš plno Henri Fordov a Baťov ako podnikateľov (oni boli aj sociologovia ) a skutočne chceli pre ľudí konkrétne dobro, tak si s tou teóriou (o dobru pri zrušení minimálnej mzdy) choď niekam.
   Minimálna mzda by mala vychádzať z potrieb, ktoré potrebuje ten ktorý človek. Neparazitických a nedegradačných potrieb. (vidíš viem koľko by mala byť len to teraz nemám vyčíslené lebo je inflácia). A inflácia okrem nekvality riadenia ekonomiky, vplyvov z vonka sa vytvára aj z !úroku centrálnej banky! (vplyvom úroku je inflácia automatická).

 • Aký Danilov? Snáď Danilovová, pani z Markízy! Sme na Slovensku! A ak chcete používať mužský rod, tak si ráčte pred priezvisko uvádzať pani/slečna, aby normálny človek vedel, s akým indivíduom prichádza do kontaktu! Slovenčina nepozná ženské krstné meno, spojené s mužským priezviskom.

 • Mnoho rómov je dlhodobo nezamestnaných a nezamestnateľných, nemá pracovné návyky, skúsenosti, zručnosti, mnohokrát hygienická návyky, základy slušnosti či správania. Myslíte si, že si taký človek nájde za minimálku 750€ prácu niekde v Sobranciach? Ak chcete takýchto nízkokvalifikovaných, či dokonca NEKVALIFIKOVANÝCH ľudí zamestnať, potrebujete zrušiť minimálnu mzdu, aby vôbec TRH dokázal vytvárať pracovné miesta pre takýchto ľudí. Ja nechcem, aby pre týchto ľudí vytváral pracovné miesta štát – pretože potom to stále financujeme iba my cez naše dane. Na druhej strane potrebujete zrušiť aj povinné sociálne odvody a sociálnu poisťovňu ako takú – ja ako pracujúci človek odmietam platiť povinne odvody do sociálnej poisťovne, ktorá nemá problém uznať invalidný dôchodok zdravým, 18-ročným rómom. Ekonomické a demografické problémy s rómami sú kvôli všetkých týmto nezmyslom akými sú dávky a pod. Na rómov je riešenie jednoduché – práca na trhu a 0€ od štátu.

  • Jasnéí lebo nekvalifikované, čo nič nevie isto bude niekto platiť za 200€ mesačne ty d3bilos, keby sa zrušila minimálka tak nie že by to pomohlo zamestnať cigánov, ale ešte by to väčšinu Slovákov okradlo o platy ktoré teraz majú. Ty si isto ovlič SAS, ten d3bil Sulík len o tom od 2010 roku trepal že treba zrušiť minimálku, až to by priviedlo Slovač do hrobu.

  • @@ucirak Ak by sa zrušila minimálka tak by to okradlo väčšinu Slovákov? TO si ako na to prišiel ty vypatlanec, keď minimálku zarobí minimum ľudí? Si ale sprostý a aj málo zarobiš, aj preto, že matematika nie je tvoja silná stránka a zem je pre teba plochá, že?

  • @@skutocna_ekonomia jediný vypatlanec bo lten čo ťa splodil tej chudere ktorú voláš mama. Ak ani to nevieš že keby nebola minimálna mzda celkovo mzdy na Slovensku by boli možno polovičné aj tá tvoja, tak škdoa ti niečo písať, že vás komunisti celú rodinu nevystrieali takých hlupákov ako si ty.

  • @@milanmilanov4589 pred tým si ho zvýšili poslanci za Matoviča a teraz ministri inak súhlasím, nech si robia oni, také podmienky tu vytvorili za 30 rokov a ešte sa čudujú že ľudia a často aj mladí nechcú robiť. To nie sedieť v kancli v štátnej správe škrabať sa na vajciach a plat mi beží.

 • Zlatá predošlá doba ked bolo kopec Štátnych majetkov ktoré pestovali ovocie a zeleninu, ludia tam boli zamestnaní z okolia,kopec Jednotnych roľníckych družstiev, skoro v každej dedine, kde sa chovalo vela krav, prasiat, sliepok, husí, oviec, aj tam pracovalo kopec aj cigánov , neexistovala nrzamestnanost, pracovali aj v baniach, všetko tupci porišili po revolucii, o učňovkách s buducimi remeselnikmi ani nehovoriac. HANBA vládam po 89′ – om.
  A BOLI SME SEBESTAČNÍ !!!

 • Možno keby boli ponuky práce 5000- 10 000€ plat. K tomu tajomník, podržtaška, sekretkárka – masérka, vládna limuzína s vodičom, žiadna zodpovednosť za nič ak sa niečo poeebe, alebo ak zomrie 21 000 ľudí, tak vtedy by bola nulová nezamestnanosť, no inak nevidím dôvod aby niekto ráno 4:00 či 5:00 vstával kvôli plate pod 1000€ v čistom k tomu mal 30 hodín prez časy, odrobených vyše 200 hodín mesačne, nalámané zdravie a k tomu ešte zodpovednosť vyššiu ako akýkoľvek politik na Slovensku.

  • @@skutocna_ekonomia Čo si tým chcel ako povedať, že cigán ktorý nič nevie, tak takého zamestnáš aj za dnešných 700€ v čistom keď je MM 750€??? Dávky budú brať o to sa už západ postará, inak prídu sankcie na túto západnú guberniu. Ty musíš byť iný génius, keby neexistovala minimálna mzda tak dnes aj ty ak aj nerobíš za minimálnu mzdu by si robil za ďaleko menej ako robíš dnes, lebo tá zvyšujúca sa minimálna mzda dvíha celkovo mzdy, nie len minimálky. Ako náhle ide hore minimálka, ide hore aj iná mzda. Zrušením minimálnej mzdy by si docielil akurát to že po hladových dolinách kde nie je u zamestnávateľov konkurencia by ľudia boli zrazu nútení robiť za 300 – 400€. Každý kto obhajuje či len vypustí z papule že Minimálnu mzdu treba zrušiť musí mať v hlave teda riadne na666rané. Ty si myslíš že cigáni by robili za menej ako minimálku sa spamätaj a z čoho by žili, jedine že by potom okrádali takých mudrlantov ako ty, alebo prišli vás domov vykrádnút a pobodať celú vašu rodinu.

  • @@ucirak Počúvaj, ty sprostáčik, minimálku zarába MIZIVE percento ľudí na Slovensko, doslova MENŠINA. AK by nebola minimálka, práveže viacej ľudí (ktorí dnes nepracujú) by pracovali. Ja viem, logika, ekonomika či matematika nie je doména hlúych ľudí.

  • @@skutocna_ekonomia počuj cocotko a la Sulík, jasné všetci by dnes pracovali keby nebola minimálka akurát aj takí hlupáci ako ty by mali polovičné mzdy oproti tomu akú dnes máš a ty niekomu píš o logike a matematike, však si sprostý ako teľa.

 • každému sa môže stať že príde o robotu v dnešnej kapitalisticko-liberálnej dobe kedykolvek a dajú ho zametať – v rámci aktivačných prác – tam sa neberie ohlad na vzdelanie inak ti vezmú príspevok – žobračenku… 80 € mesačne a ešte musíte tam dochádzať …Slováci sme takí nedoprajeme ani tých mizerných 80 e čo je pár nákupov jedla v hypermarkete, kolko je to na deň niečo vyše 2 € ? Ale doprajeme hockolko takýmto politikom, lebo oni sú takí šikovní, úspešní, karieristi, snažili sa…

 • Treba treba a nie výhovorky ze Rómov nechcú brat do zamestnania a s tým vhodným znalostiam treba tiež pristúpiť prísnejšie nechodí decko do školy odobrať dávky ale nie potom zo spiatocnom navstevovoni dávku vrátiť to tiež treba po riešiť

 • Ja sa skôr čudujem pán minister koľko Slovákov vôbec pracuje pod 1000€ v čistom a že sa vám na to zvysoka nevy666erú, lebo keď vidím tie ceny všetkého a že odchodový vek do dôchodku sa neustále posúva sa čudujem že ľudia čo majú po 1000€ v čistom a vstávajú ako hlupáci ráno o 5:00 už dávno nežijú a nerobia na čierno a ne666ebú tento štát a celý západný systém do hlavy. Ceny máme ako na západe a platy ako v Rusku, už nás Rusi dobiehajú s priemernou mzdou, akurát že v Rusku jednoizbový byt aj s energiami stojí 150€ mesačne, niečo ako u nás za socializmu 150 – 300 Kćs pri platoch 2000 – 3000 Kčs. U nás chodia ľudia do práce len aby prežili z mesiaca na mesiac ako ovce.

  • @@skutocna_ekonomia d3bilkoa ty si myslíš že cigáni by robil izadarmo či potom by cigánov čo nič nevedia niekto zamestnal a načo. Sám napíšeš že cigán ktorý nevie nič robiť že kto ho zamestná a potom trepeš o zrušení minimálnej mzdy a keby minimálna mzda neexistovala tak kto by zamestnal cigána čo nevieš nič???? Ty tiež máš IQ na úrovni toho cigána čo nevie nič.

  • Svätá pravda. Chlapec mi bol nezamestnaný a bola to veru riadna tortúra. Nikto nechce absolventa, ak áno,vták to, že minimálna mzda by bolo ešte ok, ale zamestnávatelia sú tiež pekní zmätkovia – rozvážať sa v drahých autách a na startitupe sa prezentovať ako úžasní podnikatelia čo pozdvihli firmu – vezmite si taku firmu Factco*l, sklad s oblečením, iba brigáda, nič iné vám neponúknu, aby bola minimálna ochrana práv, žiadna ochrana pred výpoveďou, žiadne stravné ani pracovnú zmluvu decku nedali do rúk,len čosi podpísal, ani nevedel čo a vraj mu to pošlú domov poštou, hovorím, veď je sviatok a potom vikennd a ak ak máš mať brigádu, musíš to vopred hlásiť úradu práce inak ťa vyradia, no katastrofálne jednanie s ľuďmi,ako s hnojom alebo obťažujúcim hmyzom. Alebo iná spoločnosť v našom meste, čo eloxuje hliníkové disky – prídete bez školenia bozb vás strčia do haly medzi výpary kyselinového roztoku, bez ochranného odevu, obuvy, helmy, štítu, len tak vo vlastných veciach robíte, len rukavice dostanete a obed. Prišiel, predlaktia dorezané a veru chcel robiť, ale mne sa to hneď nepozdávalo. Vraj tak tam začínali všetci. A všetci to vedia, aj pracovníčky úradu práce a nič, každý mlčí. Len by sa čosi človeku stalo a chcem to vidieť, čo by bolo. A čierna práca tu prekvitá, kde sú inšpektori, prečo nekontrolujú zamestnávateľov? Všetci inzerujú super prácu, prídete a bum, minimálna mzda, príspevok na stravovanie musíte mámiť jak z chlpatej deky, a byť bkahosklonne vďační, akoby vám dávali neviem čo. Veru pokúšal toho hodne. Všetci sú nenažraní, nespokojní, pritom I’m nič nechýba, drahé autá, domy, 3-4 dovolenky ročne…. Sr*ť I’m na ich kapitalizmus. A ten cigán, však keď ho vymaľované HR slečny s gélovými nechtami zbadajú, nemá šancu, pán minister.

 • ..Tak na Kotlebu sa kydalo, že nácek, alebo Mazurek a bum, sociálna vláda, sociálny minister z Hlasu… taká šikana nezamestnaných tu ešte nebola…tam máte sociálnu vládu… SMER a už vôbec nie HLAS nemá nič so sociálnosťou… voliči budíček… nikdy by som nepovedal, že to poviem, ale to už aj Matovič by bol lepší.. a možná aj PS… aj ked PS určite voliť nebudem, ani nič podobné a ani falošnú sociálnu demkraciu.. zaujímavé, že tieto veci opozícia nekritizuje, zrejme im to tiež vyhovuje… no dúfam, že sa teraz rapídne nezvýši kriminalita…lebo policajtov je nedostatok !.. takže šup šup muklovať za 80 e mesačne … feudalizmus ?

  • Však nič sa nzmenilo za 30 rokova ty si sa zrazu ako by prebudil, inak čo je sociálne na tom, že sa živia v tomto štáte cigáni zo štátneho tomu ako si nechápem, ale mne z iných dôvodov lezie táto vláda na nervy ako sa hrali na pronárodných pred voľbami a ako ďalej podporujú NATO a Ukrajinu proti Rusku a posluhujú Bruselu. Inak feudalizmu tu máš od 1989 ak si si nevšimol.

  • ​@@ucirak je to hnus.. myslel som, že Fico dostal rozum…zas len to byť chrumkavý…to sa netýka len Romakov… ale každému sa môže stať že príde o robotu v dnešnej dobe kedykolvek a dajú ta zametať – v rámci aktivačných prác – tam sa neberie ohlad na vzdelanie inak ti vezmú príspevok – žobračenku… ani náboj Ukrajine a bum sukromníci môžu… pokrytectvo socialnej demokracie ja volím Republiku poprípade SNS

  • @@ucirak je to hnus.. myslel som, že Fico dostal rozum…zas len to byť chrumkavý…pred Bruselom, to sa netýka len Romakov… ale každému sa môže stať že príde o robotu v dnešnej dobe kedykolvek a dajú ta zametať – v rámci aktivačných prác – tam sa neberie ohlad na vzdelanie inak ti vezmú príspevok – žobračenku… ani náboj Ukrajine a bum sukromníci môžu… pokrytectvo socialnej demokracie ja volím Republiku poprípade SNS

  • ​@@Merlinhotep ak si si nevšimol Fica odstavili na tom mitingu v Handlovej to nebola náhoda, Fico je jeden z mála čo rozum nikdy nestratil, lenže problém nie je Fico ale ľudia okolo neho. Jedna lastovička leto nerobí, tak ako ani jeden Fico. Tých Ficov by muselo byť 100 na každom ministerstve a všade, možno vtedy by sa niečo dialo. Čo sa týka ÚPSVaR áno dnes prídeš o robotu kedykoľvek ale pokiaľ viem prv máš nárok na podporu v nezamestnanosti a to je 6 mesiacov to ťa vtedy ani nevolajú na evidenciu v nezamesnanosti, resp. ja som zažil tuším 1x po 3 mesiacoch čo je nič. Nátlak vyvíjajú ak je niekto dlhodobo nezamestnaný viac než 1 alebo 2 roky. Za druhé do teraz aspoň aktivačné práce boli dobrovoľné aj sú, ak nechceš ani ten smiešny príspevok, tak aktivačné práce sa ťa ani netýkajú. Zametať ulice posielajú len tých čo chcú dávku v hmotnej núdzi, ako píšeš príspevok – žobračenku a aj to neviem ako je to reraz to za mesiac si si musel odrobiť 40 či 50 hodín. Ja by som to ako nezamestnaný ani nebral, to už by som robil radšej niekde na čierno kým by som si prácu nenašiel. SNS, Republika to isté, azda nečakáš že Mazúrek, Suja a Uhrík budú tolerovať nezamestnaných, tí keby mohli tak by nariadili aj nútené práce a netýkalo by sa to len Čikariov.

  • On má s komunistami asi toľko spoločného čo ty so zdravým rozumom, aj keď to čo si napísal je pravda, ale to od teba chcú aj tí ktorých si volil. tzv. nekomunisti pre teba, aby si robil a držal hubu a krok. Najlepšie je každému nadávať do komunistov pri tom, ti asi nedopaľuje že nás tu zotročuje západ ich kapitalizmom.

 • zrovna som prišiel z nakupu na schodoch obch.sieti sedi huf našich skvelych spoluobčanov pred nima lacne vinko a kopec smradu okolo nich,čo s nima pan minister?30 rokov sa s tymto nič nerobi iba keca v mediach ..už by bolo na čase mat v tejto oblasti aj hmatatelne vysledky ,,nie iba keci !!!

  • @emiliaferencikova791,hlavne,že Ukrajincom dajú zadarmo všetko a majú zdravé ruky a Vám,čo ste chorá,tak šupnú žobračenku!Štát sa má v prvom rade starať o vlastných a až keď mu zvýši rozdávať!Treba sa ozvať,písať,kontaktovať poslancov,nech sa starajú o Slovákov,nie o cudzích!

  • @@mfplghtre ja som uz unavena z toho domahat sa svojich prav. Som pn stale len kvoli tomu aby ma neposielali po robotach chodom len za pomoci vozyka neudycham neustojim neusedim dlho prekonala som covid emboliu pluc obojstrany zapal pluc 300 som mala zapal v tele som rada ze vobec zijem ale mare pravdu aj tato vlada sa stara len o chudacikov ulrajinskych milionarov je ich plna bratislava a ti chudobnejsi beru nam slovakom pracu to nepovedia ze automobilky zoberu radsej ukrajinca ako slovaka

 • takže zase len bič na bielych pretože napr. urad prace rožnava bielych na výberove konania volali 2-3x do mesiaca ale ci..n tam nebol nikdy ani jeden to vyzeralo že v okrese RV su nezamestnaný len gážovia a ci..ni pracuju všetci 😀 😀 😀

  • Prečo sa bojíš písať čierni, ľudia bojíte sa byť slboodní a potom sa čudujete že vám berú slobodu, veď vy sami im to dovolíte, inak výberové konania do čoho tam boli, lebo ak je nejaké výberové konanie na pozíciu kde treba maturitu alebo výučný list a na úrade práce boli evidovaní cigáni bez maturity a vyučného listu, tak načo by ich volali na výberové konanie, keď nesplňajú ani požiadavky výberového konania? 🤣

  • @@pistaperun5170 ale však si to písal, akurát strach ti nedovolil napísať viac ako:“urad prace rožnava bielych na výberove konania volali 2-3x do mesiaca ale ci..n tam nebol nikdy ani jeden“ alebo „v okrese RV su nezamestnaný len gážovia a ci..ni pracuju všetci“ čiže píšeš ale len s …. kvôli strachu a potom sa čudujete že na vás budú aj drevo rúbať.

 • 03:39 – Naozaj? Aj cigáni?
  06:00 – Nepoznám NIKOHO, komu by úrad práce našiel nejaké zamestnanie. Naozaj nikoho. Ale na terorizovanie, predvolávanie, zaraďovanie/vyraďovanie hrozenie a šikanu je fakt dobrý.
  06:42 – Ale siahajú, p. minister, ale siahajú, a robia to vášnivo a veľmi radi. Ešte i na invalidné penzie siahajú, nenažraní zlodeji.

  • @@karaklcmehmetosmanpasa3680 inak ja neviem ako to bude, nepracujem v štátnej správe, ale všetci vieme ako to tu 30 rokov funguje a nevidím dôvod si robiť ilúzie že na cigánov bude štát tvrdší, len raz a o 2 – 3 roky dostanú odškodné a ešte sa im budúp musieť verejne ospravedlniť.

  • @@ucirak Veď práve. Ja som v práci prišiel o zdravie. Priznali mi iba 50% ID (🤣 – lebo tabuľky). Vek mám aký mám. Samozrejme všetci zamestnávatelia sa o mňa bijú a určite každý toleruje počas pracovného procesu, že si viackráť za deň musím ľahnúť, aby ma nešľahlo o zem alebo že prejdem 50 metrov a 3 hodiny sa z toho spamätávam. Ja mám pocit, že všetcí títo mocipáni – či už koaliční alebo opoziční, žijú každý vo svojej bublinke sakramentsky ďaleko od reality. Niekedy sa pohrávam s myšlienkou, že by som radšej bol cigán s desiatimi deckami…

  • Lenže toto tých horé nezaujíma že už v 2016 mala vláda dvihnúť MM v čistom na 1000€ aby bola motivácia a nie že ľudia robia za nič, veď tí starí čo dnes robia keď pôjdu na dôchodok ich nikto nikdy nenahradí, nikto im nebude robiť to čo dnešní 50 – 60 roční za 800€ v čistom a z mesiaca na mesiac žije ako žobrák.

  • Povedz mi, kto na východe republiky dá 1000€ v čistom nejakému rómovi z osady, ktorý nič nevie a v živote nerobil nič nerobil. Preberte sa konečne z týchto nezmyslov, neuveriteľné že dospelý človek dokáže povedať takýto nezmysel. Kvôli minimálnej mzde sa stáva to, že pre rómov nevznikajú pracovné miesta, lebo sa neoplatia, lebo ich práca nevyprodukuje hodnotu na pokrytie mzdových nákladov. A tak nerobia nič a zarobia nulu, čo je lepšie 0€ alebo aspoň 400€? Vlastne dostanú nejaké dávky, ktoré im vy zaplatíte cez dane a odvody. 1000€ v čistom by ste mali dávno, keby vám štát neukradol vyše polovicu výplaty. Ale toto vám nevadí, že štát vám ukradne vyše polovicu výplaty a potom porozdáva na kadejaké dávky.

  • @@skutocna_ekonomia už choď do riti s tými tvojimi sprostosťami človeče si úplne mimo. Len hlupák môže trepať že minimálku treba zrušiť, lebo ani netuší aké by to malo následky že mzdy celkovo by padli a podniaktelia by sa dohodli že viac ľuďom nedajú ako 500€ a každému by padol plat, lebo potom by platy znížili aj tí čo majú viac ako minimálku. Si hlupák na úrovni Sulík a celej SAS.

  • Kto v minulosti dvíhal minimálnu mzdu? Iba Smeráci. A pamätáte si vždy ten boj so zamestnávateľmi? A k tomu západu. Majú vysoké platy, lebo zdierajú celý svet, ale aj to raz skončí. Aj Afrika sa prebúdza. Apropo, moja dcéra pracuje vo Viedni, zarobí 1 500 euro, ale 800 zaplatí za byt.

  • @@martahrubcinova6534 aký boj štát ma prikázať a hotovo čo to tu trepeš ty si pamätáš ako cez covid štát rozkazoval firmách a tie poslúchali? To ani nepíšem že kvôli sankciám na Rusko sa dvihli ceny energií pre firmy a podnikateľov 10 násobne, inými slovami o 1000%, to im nevadilo, ale keď majú dať viac Slovákovi o 100€ tak ich ide z toho poraziť zlodejov podniakteľských, kapitalistických. Mne je západ ukradnutý, ja viem že žijú aj z našich mozoľov. No a čo, Viedeň nie sú Nové Zámky alebo Medzilaborce, tak nech platí, isto by mohla bývať niekde aj ďalej od Viedne za menej ako 800€, ale ak chce vo Viedni tak nech platí čo je na tom. U nás v Bratislave tiež platíš nájom 800€ a plat máš možno aj menej ako vo VIedni tak o čom tu vlastne táraš? Máš pocit že na Slovensku k tým platom máme nejaké lacne nájmy či čo? Však v Bratislave či Košiciach kde je najdrahší nájom žijú po 3 – 4 v jednom byte, tvoja dcéra tam žije s niekym či sama za 800€ ak sama tak to má nájom vo Viedni ako je nájom aj v Košiciach či Bratislave a pri tom platy sú tu nižšie ako vo Viedni.

 • Jabúrková to čo sú za otázky, no veď tá práca je ponúkaná v regiónoch, kde je. Kus logiky, lenže tá v Aktualitách a u PSkárov akosi chýba.
  Len aby to nedopadlo tak, že sa zamestná človek, o pár dní pôjde na PN a sme tam, kde sme boli.

  • Máš pocit že niekto bude niekam cestovať za prácou do regiónov kde je a ešte si za to platiť z toho čo zarobí. Tí cigáni nie sú až tak hlúpi ako vyzerajú niektorí. Dávno v jednej reportáži v TV som počul mladého cigána s ktorým robili rozhovor keď vznikla práca nie vo forme aktivačných prác, ale na zmluvu na 6 mesiacov oficiálne za minimálnu mzdu vtedy nejakých 450€ či koľko to bolo v čistom. Mladý cigán ufúľaný špinavý povedal jednú múdru vec do kamery, keď sa ho pýtali že prečo sa riadne nezamestná, tak povedal:“Tu robím pre obec 8 hodín a bývam v tej obci čiže na vestovné dávam 0€, keby som chodil do práce najbližšie 20km tam a späť a platil za cestovné tak za mesiac precetujem 1/4 výplaty.“ a mal pravdu.

 • Všetci by chceli mať robotu aj tí cigáni ako naši politici, nič nerobiť len kecať, mať tisíce ľudí na minsiterstvách ktorí za politikov robia a pri tom brať 5000 – 10 000€ platy, nemať za nič zodpovednosť a mať ešte koncoročné odmeny a zlaté padáky bez ohľadu na to či za ich vlády krajina prosperovala, alebo sa len zadlžovala a upadala. Inak zuajímvé je že po posledných predčasných voľbách sa nezverejňovali v médiách odstupné a zlaté padáky pre bývalých ministrov. Nejak ticho bolo a to nevravím o odstupnom pre tajomníkov, poradcov, podržtašky. Len by ma tak zaujímalo náhmatkovo koľko dostal taký Martin Strižinec hovorca rezidentky Zuzany Čaputovej odstupné a aký mal vôbec plat, lebo o tom sa ani verejne nehovorí koľko zarábajú ľudia v štátnej správe čo robia svoju funkciu asi tak pár hodín denne ako taký hovorca prezidenta. Počítam že plat. min. 4000€ mesačne aj to som možno málo povedal.

 • Konečne. Ja keď sa pozriem z okna a vidím medzi činžiakmi dennodenne sedieť grupu ľudí – hlavne chlapov na kresielkach, vysmiatych, vyžratých, uziapaných, je mi zle. Odrobila som roky bez jedného eura zo soc. poisťovne a mám nižší dôchodok (vraj za to môže ADH), ako mnohí z tých, ktorí poberajú dávky, akékoľvek. Smutné.

  • No, bohužiaľ, je to tak. Lebo vám vypočítali dôchodok z odvodov a tým nezamestnaným asi z priemerného zárobku na Slovensku. Na čo by robili, keď náš sociálny systém im vychádzal v ústrety? Na čo by oni pracovali, keď jeho zárobok by bol taký ako sociálne dávky?

  • @@VlastaSK Nie je to celkom tak, ako píšete, ale môžu sa stať určité situácie, kedy to tak vyjde. V prípade, že máte priemerný zárobok o určité percento nižší ako je priemerný zárobok v národnom hospodárstve, nejaké % sa Vám k priemernému osobnému mzdovému bodu pripočíta. Je tam však pásmo zárobku pod priemernou mzdou, kde sa Vám nepridá nič. Potom príde určitý človek, ktorý odpracoval len 15 rokov, mal zárobok na úrovni priemernej mzdy v národnom hospodárstve, a teda napriek menšiemu počtu odpracovaných rokov bude mať vyšší dôchodok ako vy, pretože mu vyšiel dôchodok o pár rokov neskôr, ADH zaznamenala prudký rast najmä v posledných rokoch. ADH (aktuálna dôchodková hodnota) sa vypočítava ako pomer priemernej mzdy za III. kvartál spred roka a priemernej mzdy za III. kvartál spred dvoch rokov vynásobené staršou ADH. Dôchodok je potom súčin ADH, priemerného osobného mzdového bodu POMB a obdobia dôchodkového poistenia ODP. Obdobie dôchodkového poistenia sa dá aj doplatiť, ale potom sa Vám o niečo kráti suma starobného dôchodku.

 • Tí štyria v tomto videu čo len trepú a iní za nich robia, dajte sumár platov tých 4 v štátnej správe a potom dajte koľko pracujúcich Slovákov treba aby ich sumár mesačnej mzdy dosiahol výšku mesačnej mzdy tých 4 vo videu a potom je jasné prečo ľudia dnes nechcú robiť a ani nebudú!!!!

  • Mňa zaujíma, kto zamestná niekoho z osady (čo nič nevie, nikde nerobil, nemá návyky, základy správania, slušnosti) za 750€, keďže toto je minimálka. Nikto, lebo takí ľudia ani nevyprodukujú prácu na pokrytie mzdových nákladov. A tak nezarobia nič, resp. zaplatíme im dávky z našich daní a odvodov.

  • @@skutocna_ekonomia debile takého z osady čo nič nevie, nikde nerobil, nemá návyky, základy správania, slušnosti nikto nezamestná ani za 200€, tak už netrep o minimálke že ju treba zrušiť, lebo už len to by Slovákom pomoholo do hrobu, to by boli donútení pracovať ešte za menej ako teraz.

TV
NA ŽIVO
SPRÁVY
RELÁCIE
Najdi