tv.eReport.sk

Filip Kuffa: Problém novely je že sa všetko roztriešti

Poslanec NR SR za stranu Život – Národná strana a lesník Filip Kuffa je jedným z hlavných kritikov návrhu novely zákona o ochrane životného prostredia. Redaktorke eReportu Mimi Šramovej vysvetlil prečo sú lesníci a stavovské organizácie proti novele zákona a čo jej najviac vyčítajú. V rozhovore sa dozviete:
– Prečo sa lesníci, poľovníci, vlastníci pozemkov a ľudia z vidieka rozhodli protestovať?
– Čo vytýkajú novele o ochrane životného prostredia a novele o ochrane prírody a krajiny?
– Je ochranár a ekoterorista to isté?
– Na čom sa už roky sporia?
– Čo znamená zonácia?
– Je monokultúra skutočne výtvorom človeka?
– Koľko percent pozemkov má prejsť pod správu ministerstva životného prostredia?
– Prečo ho vyhodili z diskusie o národných parkoch v Slovenskom raji?
– Koho obvinil že rokuje za zatvorenými dverami?
– Budú protesty pokračovať?


Komentáre

  • Ešte asi dvadsať percent dnešnej dospelej populácie verí, že mikulášske darčeky nosí zadarmo Mikuláš…, Fico a Richter na vás spoliehajú…!

   Kedy odtečie posledná kvapka vody z územia Slovenska možno už počítať nie na milióny rokov, ani na tisíce, ale už na dni. Pozrite sa na naše rieky či potoky, voda z nich zo dňa na deň mizne a žiadna nepribúda…, lebo nemá odkiaľ. Zásobu vody na prekleňovanie období sucha udržiavali po tisícročia naše lesy. Ale tieto lesy boli za desaťročie zdevastované Ficovým režimom. Takto sa vlaha dostávala k rastlinám aj v čase sucha malým vodný cyklom a aj odoberaním vlhkosti zo zdanlivo suchého vzduchu klesaním a rastom relatívnej vlhkosti striedaním dňa a noci. Odlesnené stráne už nedržia vodu, nehospodárne vypúšťanie vody z lesov doslova diletantskými metódami, čo najkratšími a najhlbšími rigolmi von z lesa, ničenie reguláciou lesných mokrín, zásobární zadržanej vody až po nezmyselné siete tvrdých ciest, odvádzajúcich vodu povrchom. Jednou vetou, režim zničil po milióny rokov vytvárajúcu sa krajinu s dostatkom vody pre biologický život. Neexistujú už ani zásoby podzemnej vody studne tiež vysychajú. Ak aj prídu dažde, voda stečie po povrchu, pretože suchom sa vytratí nasiakavosť zeme, ktorá sa vytvárala po milióny rokov tvorením rovnovážneho stavu v systéme voda – častice hornín. Molekulárnymi väzbami sa vracajú bez vody k sebe suché častice, ktoré sa oddeľovali po milióny rokov. Každý to má len kúsok záhradky to pozná ako ťažko sa dostáva voda do preschnutej zeme, príčinou sú medzimolekulárne väzby v suchej fáze pôdy.
   Na situáciu darmo poukazujú odborníci, darmo poukazuje rímsky pápež i generálny tajomník OSN. Ficov režim sa situáciou zaoberá len vlažne, dokonca predseda vlády Pellegrini odmieta rokovať s občianskym združením „My sme les“.
   Dopredu by sa dalo pripraviť aspoň na záchyt prvých dažďov… ak ešte prídu. Bolo by potrebné zastaviť ťažbu dreva, urýchlene zalesniť holoruby, preorať a zrušiť väčšinu lesných ciest, zakázať akoukoľvek činnosťou narúšanie lesných i poľných mokradí, zastaviť ťažbu akýchkoľvek surovín na lesných plochách a odobrať riadenie životného prostredia z rúk diletantov.
   Ako sa situácia vyvinie uvidíme v najbližších mesiacoch, ale na nezodpovedný Ficov režim
   sa spoliehať nedá, ide už o holé prežitie. Zdrojmi vody nie sú hypermarkety…!

 • Na týchto stretnutiach a protestoch bol aj Poslanec NR SR Miroslav Suja (nezaradený – strana Republika). Pán Poslanec Filip Kuffa nie je jediný z poslancov, ktorý má rovnaký názor a zúčastňoval sa týchto stretnutí.

 • Pán Kufa vďaka vám za ozrejmenie problému s našimi národnými parkami či chránenými územiami, vtáčimi či inými ochranarskymi podnikmi. Dobre som pochopil, že my občania sa budeme každoročne skladať na túto drahu srandičku pseudo ochranárov a budeme povinne hradiť refundácie náhradu nákladov na ťažbu, ktorú nebudu môcť urbáre a štátne lesy ročne vykonávať v týchto pakrkoch? Teraz už chápem, prečo v Rakúsku, alebo v iných krajinách maju tak malu rozlohu národných parkov. Jednoducho nemaju tak bohaty štát, aby mohli refundovať stráty súkromníkom. Teraz už chápem, že ochrana prírody je fantastický biznis pre obe strany, jednoducho im budeme platiť za to, že nič nerobia a preto chcú až 10% rozlohy lesov vložiž do NP. Bomba kšeft pán Budaj, krásna myšlienka ochrany prírody, len treba sprostých, ktorí to zaplatia. Preto sa oprávnene pýtam poslancov NR SR, či sme tak bohatý štát, keď si to môže dovoliť platiť? Ak áno, potom musia byť peniaze aj na socialnu oblasť! Je to sofistikovana lúpež na obyvateľstve a dobre zamaskovaná, ako aj tie schránkove firmy vymyslené v Pezinku.

 • Ako je legalne davat 1500 eurove pokuty v krajine s 330 eurovum dochodkom ??? ( treba zacat temu vysokych pokut ako neludskych trestov)
  ZÁKLADNÉ ĽUDSKÉ PRÁVA A SLOBODY (2) Nikoho nemožno mučiť ani podrobiť krutému, neľudskému či ponižujúcemu zaobchádzaniu alebo TRESTU.
  Kto navrhol a chvalil pokuty v hodnote 38% rocneho dochodku, co su realisticky 24 az 48 mesacne uspory tychto dochodcov?
  Toto, splnuje definiciu neludskych trestov, co porusuje ZÁKLADNÉ ĽUDSKÉ PRÁVA A SLOBODY podla USTAVY SR.

 • To je koaličná mafiánska vláda robí si čo chce aj cez Mŕtvoly, sú to naozaj totalitný chorí skorumpovany Blázni platení SOROSOM ktorému sú všetci pichnuti v jeho zadku. Ale majú smolu, lebo keď ich ľudia zničia,,, SOROS Sa na nich z vysoka vysere . ?????

 • Na SLOVENSU — NEEXISTUJE !!! — jediný cm2 pôdy , lesa , kde by sa nevedelo KOMU PATRÍ !!!
  Existujú – NEPREDEDENÉ pozemky !!! To ovšem neznamená , že POZ.FOND s tymito môže zaobchádzať ako sVLASTNÝMI !!!
  Občiansky zákonník v stati – DEDIČSTVO hovorí : Dňom smrti PORUČITEĽA , nadobúda VLASTNÍCKE PRÁVA — POZOSTALÝ !!! Nezáväzne na tom , či TO má , alebo NIE v LV !!!
  Takže, NEPREDEDENÝ pozemok — MÁ ZNÁMEHO VLASTNÍKA !!! Nech si ŠTÁT — NEUZURPUJE , niečo ,čo mu NEPATRÍ , može TO LEN-aLEN SPRAVOVAŤ — NIČ VIAC !!!

VAŠE KOMENTÁRE

NEZMEŠKAJTE NOVÉ VIDEÁ A ŽIVÉ VYSIELANIE

PRIHLÁSTE SA NA ODBER UPOZORNENÍ

VAŠE KOMENTÁRE

TV
NA ŽIVO
SPRÁVY
RELÁCIE
Najdi